Nowa igła, wkładka do Duala 1224

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
ciosek
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2019, 19:14

Nowa igła, wkładka do Duala 1224

#1

Post autor: ciosek »

Dzień dobry! Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Duala 1224, którego dostałem od kolegi z Niemiec. Na pożyczonych starych płytach gra znośnie (wysokie tony trzeszczą) ale problem pojawił się gdy zakupiłem nową płytę. Na nowej płycie igła podskakuje. Wiem, że nie ustawiłem idealnie wszystkiego ale mimo to stare płyty grają. Postanowiłem wymienić igłę i ewentualnie wkładkę. Obecnie jest w nim igła DN 8 oraz wkładka Duala 650 ( mam wrażenie, że są równie stare co sam gramofon) I tutaj nasuwa się moje pytanie jaką igłę i ewentualnie wkładkę kupić?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41500
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa igła, wkładka do Duala 1224

#2

Post autor: Wojtek »

Nową DN8 albo jakiś zamiennik.

Masz niezależny gramofon czy zespolony z jakimś wzmacniaczem?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ciosek
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2019, 19:14

Re: Nowa igła, wkładka do Duala 1224

#3

Post autor: ciosek »

Wzmacniacz wewnętrzny. Generalnie gramofon w środku wygląda jak nowy. Jedynie co w nim zrobiłem to automat (steuerpimpel). Czyli wkładkę zostawić na razie w spokoju? Co jest jeszcze potrzebne dla początkującego posiadacza gramofonu?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41500
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa igła, wkładka do Duala 1224

#4

Post autor: Wojtek »

ciosek pisze:
04 lut 2019, 22:50
Wzmacniacz wewnętrzny.
Tak podejrzewałem i tego się obawiałem.

Niestety jako że masz de facto jakiś zestaw Dual HS (zgaduję: HS 130?) to innymi słowy nie masz wbudowanego przedwzmacniacza do wkładek MM, stąd też bez kombinacji ze sprzętem jesteś skazany na piezoelektryka takiego jak CDS 650.

Tak więc nowa igła albo inny gramofon (niekoniecznie zintegrowany) albo jakaś modyfikacja wewnątrz.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ciosek
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2019, 19:14

Re: Nowa igła, wkładka do Duala 1224

#5

Post autor: ciosek »

Dokładnie tak to jest HS 130. Spróbuję z nową igłą. Na pewno nie będzie gorzej ale czy nowe płyty będą w miarę możliwości tego Duala dobrze brzmiały? Mam jeszcze jedno pytanie. Ustawiając nacisk i anty-skating polegać na instrukcji producenta czy lepiej zainwestować w wagę?
ODPOWIEDZ