AT-33ML

Tematy poświęcone konkretnym modelom i seriom wkładek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2349
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

AT-33ML

#1

Post autor: Peliks »

Oto moje pierwsze wrażenia z tą wkładką. Dodam tylko że to pierwszy szlif Micro Line jaki dane jest mi słuchać.


Obrazek


Porównanie odniosę do bardzo popularnego Tu jogurta 103R.


Obrazek

Pierwsza bardzo ważna uwaga, przy szlifie ML trzeba super dokładnie skalibrować wkładkę. Niestety mój DP-47F nie ma regulacji Vta i wkładka Ta jest 1 mm za niska czyli ostatecznie chyba będzie przeznaczona do S600.
Pierwsze wrażenia odsłuchowe są takie że stereofonia i separacja kanałów biją na głowę nie tylko 103R ale wszystkie wkładki jakich do tej pory słuchałem u siebie w domu. Kanały są od siebie tak odseparowane że w pewnych momentach nagrań słychać ciszę na środku sceny (może dziwne stwierdzenie ale nie wiem jak to lepiej opisać-sorry). Bas. Oj , naprawdę jest mocny. Tu mała uwaga. Dopiero przy maksymalnym zalecanym nacisku 1,8 g, poniżej tej wartości wydaje mi się jakby było go mniej. Na górze super. Talerze wybrzmiewają do ostatnich drgnięć.
Scena "strasznie" szeroka, czasami mam wrażenie że aż za bardzo ale to w sumie mi się też podoba.
Tyle na początek po jakimś czasie napiszę coś więcej.
..... idę słuchać .......

Pozdrawiam. Marek.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41488
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AT-33ML

#2

Post autor: Wojtek »

Peliks pisze:
17 cze 2018, 15:13
Pierwsza bardzo ważna uwaga, przy szlifie ML trzeba super dokładnie skalibrować wkładkę.
Normalka.
Peliks pisze:
17 cze 2018, 15:13
Niestety mój DP-47F nie ma regulacji Vta i wkładka Ta jest 1 mm za niska czyli ostatecznie chyba będzie przeznaczona do S600.
Panie, ciesz się że za niska, a nie za wysoka. Wstaw sobie dystans 1mm między wkładkę, a headshell i będzie z dyni.
Skoro igła należy do sztywniejszych to dodatkowa masa tylko jej dobrze zrobi w tym wypadku :)
Peliks pisze:
17 cze 2018, 15:13
Pierwsze wrażenia odsłuchowe są takie że stereofonia i separacja kanałów biją na głowę nie tylko 103R ale wszystkie wkładki jakich do tej pory słuchałem u siebie w domu.
Witamy w świecie prawdziwie ostrych szlifów :morda:
Sferyczna 103ka nie może na tym polu konkurować.
Peliks pisze:
17 cze 2018, 15:13
Tu mała uwaga. Dopiero przy maksymalnym zalecanym nacisku 1,8 g, poniżej tej wartości wydaje mi się jakby było go mniej.
To też normalne :)

Cieszę się że w końcu ktoś z "nowej ekipy" dał szansę AT33 zamiast pójść sztampowo i sięgnąć po AT-OC9 a potem narzekać że gra jasno :P
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: AT-33ML

#3

Post autor: KUTI »

Fajna wkladeczka Peliks :clap: , co prawda używam 33 PTG II, ale to jeden pies :)
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2349
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: AT-33ML

#4

Post autor: Peliks »

Po kilkunastu godzinach słuchania i porównywania mogę coś więcej napisać. Bałem się że ta wkładka "wyciągnie" wszystkie trzaski i niedoskonałości starych płyt ale nie jest tak źle, choć faktycznie więcej słychać "brudów". Teraz o dźwięku, szczegół to się najbardziej rzuca na uszy , tak, jest bardzo dużo nowych dźwięków na dobrze znanych mi płytach. Coś co kiedyś było niewyraźnym, domyślnym dzwoneczkiem w tle teraz jest doskonale słyszalnym dzwonkiem. Góra zdaje się być bardziej naturalna i neutralna, porównałbym ją (znaczy górę pasma) z wkładką Sumiko Blue Point nr II którą dzięki koledze Tomkowi (Cantilever) miałem tydzień na testach. CDN. Pozdrawiam. Marek.


P.S. Na testach miałem kilka fajnych wkładek. :D

Obrazek
Obrazek
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
ODPOWIEDZ