Brum po dotknięciu sie igly z plytą

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
remnaj
Posty: 11
Rejestracja: 26 gru 2017, 19:29

Brum po dotknięciu sie igly z plytą

#1

Post autor: remnaj »

Czesc. Dopiero ostatnio to obserwowałem ale bylo to zapewne wczesniej. Czy to normalne ze po dotknieciu igly z powierzchnia plyty slychac lekki brum w glosnikach. Dzieje sie to nawet na wylaczonym silniku gsy plyta stoi w miejsciu
Edit. Sprzer to akai ap100c + AT95e
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2018, 08:53 przez remnaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Brum po dotknięciu sie igly z plytą

#2

Post autor: Regsoft »

remnaj pisze:
14 kwie 2018, 08:33
Czy to normalne
Prawdopodobnie (nie napisałeś co to) masz gramofon, który ma odcięcie sygnału wyjścia po uniesieniu windy. Dlatego brum wcześniej nie jest słyszalny 8-)
remnaj
Posty: 11
Rejestracja: 26 gru 2017, 19:29

Re: Brum po dotknięciu sie igly z plytą

#3

Post autor: remnaj »

Akai ap100c i nieszczesna at95e
Nie wiem czy dobrze mysle ale chyba nie ma odciecia bo gdy czyszcze igle slychac szuranie w gosnikach
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Brum po dotknięciu sie igly z plytą

#4

Post autor: Regsoft »

remnaj pisze:
14 kwie 2018, 08:51
Akai ap100c i nieszczesna at95e
Nie wiem co jest nieszczęsnego w całkiem sympatycznej i dobrze znanej wkładce AT-95E. Natomiast ten Akai oczywiście nie ma żadnego odcięcia wyjścia. Spróbuj wyjąć wtyczkę gramofonu z gniazdka elektrycznego. Dalej jest wtedy brum po opuszczeniu igły?
remnaj
Posty: 11
Rejestracja: 26 gru 2017, 19:29

Re: Brum po dotknięciu sie igly z plytą

#5

Post autor: remnaj »

Napisalem nieszczesma bo balem sie ze mnie tu zaraz zjedza ze to bida itp :) po odcieciu zasilania jest to samo. Inaczej nie moglbym testowac na wylaczonym talerzu
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Brum po dotknięciu sie igly z plytą

#6

Post autor: Regsoft »

remnaj pisze:
14 kwie 2018, 09:11
ze mnie tu zaraz zjedza ze to bida itp
Chyba Ci się forum pomyliło :?
Przy ograniczonym budżecie jedna z najczęściej polecanych wkładek na forum ...
Zawsze dobieramy sprzęt do budżetu (zerknij na tematy zakupowe).

Zastanówmy się :think:
Skoro brum objawia się po dotknięciu płyty i obecny jest nawet jak do gramofonu nie dochodzi prąd to raczej nie chodzi o wzbudzenie polem tylko być może drganiami mechanicznymi. Na czym trzymasz gramofon? Jakaś półka? Leży na niej coś z dużym transformatorem? Jakoś słabo kontaktuję w ten sobotni poranek :lol:
remnaj
Posty: 11
Rejestracja: 26 gru 2017, 19:29

Re: Brum po dotknięciu sie igly z plytą

#7

Post autor: remnaj »

Masz u mnie piwo... gramofon po docisnieciu do komody ewixentnie zmniejsza brumienie... musze go stabilniej postawic. Dziekuje bardzo za pomoc i sorrki za wystawienie opini na temat forum :)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Brum po dotknięciu sie igly z plytą

#8

Post autor: Regsoft »

remnaj pisze:
14 kwie 2018, 09:44
musze go stabilniej postawic
Zawieszenie gramofonu to jedno a źródło drgań to druga kwestia. Co leży na tej komodzie? Wzmacniacz? Unieś go na chwilę? Znika brum? Może wystarczy dać mu filc pod nóżki? Już chyba wiesz co robić :D
remnaj pisze:
14 kwie 2018, 09:44
sorrki za wystawienie opini na temat forum
Poluzuj warkoczyk to oczy wrócą do gałek. My tu czasem się nabijamy ale nikt nie chce nikomu robić przykrości. No chyba, że jakaś nowa wredota się pojawia i męczy innych :lol:
remnaj
Posty: 11
Rejestracja: 26 gru 2017, 19:29

Re: Brum po dotknięciu sie igly z plytą

#9

Post autor: remnaj »

Zle to ująłem chodzi o to ze jak docisne gramka do komody to ewidentnie jest mniejszy brum.wzmacniacz jest na rtv-ce ale meble sie stykaja. Musze to ogarnac :) dzieki jeszcze raz
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2031
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Brum po dotknięciu sie igly z plytą

#10

Post autor: MaciejT »

No dobrze koledzy, może pomożecie i mnie.
Od wczoraj pojawił mi się brum na podniesionym ramieniu. Gramofon Sony PS X70, oryginalne kable i kabelek z uziemieniem podłączonym do Schiita.
- Ramię w górze - brumi tak od godz 9
- Ramię opada na płytę - przestaje brumić.
Dzieje się tak też na wyłączonym z sieci gramofonie.
Odłączam uziemienie od pre
- na podniesionym ramieniu brumi znacznie ciszej :think:
- Ramię opada na płytę, zaczyna "skwarczeć".

Co może mu dolegać?

Generalnie można słuchać na podłączonym uziemieniu, bo wtedy nic nie brumi, nawet na ekstremalnych głośnościach. Ale po zakończeniu odtwarzania przy odpowiednim odkręceniu wzmaka słychać brum. Inna sprawa, że słucham najczęściej tak na 7,3-8. Gdybym chciał ustawić gałkę na godzinę 9 byłoby naprawdę bardzo głośno, może tak było wcześniej a ja dopiero wczoraj to zauważyłem? Sam już nie wiem.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Brum po dotknięciu sie igly z plytą

#11

Post autor: Regsoft »

Diazo pisze:
20 sty 2019, 09:16
Co może mu dolegać?
Pisałem o tym w tym wątku. Masz inne PRE aby porównać? U mnie tak się dzieje na NUDA Mini (inne nie miały z tym problemu), która nie przepada za mechanizmem wyciszania wkładki (zwarcie wejścia). Może i Twojemu zaczęło to przeszkadzać. Musiałem dorzucić rezystory na przekaźniku (płytka wyjścia sygnału z gramofonu) aby to trwale wyeliminować ... :think:
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2031
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Brum po dotknięciu sie igly z plytą

#12

Post autor: MaciejT »

Możesz mieć racje Regsoft. Podłączyłem pod pre wbudowany we wzmacniacz, i problem zdaje się że ustąpił. Teraz zacząłem ruszać kablami i też jakby raz brumiło głośniej, a raz ciszej. Zmiana Cinchy jednak nic nie dała, za to zauważyłem że delikatne przesunięcie w osi schiita powoduje poprawę. Nie może stać prosto na szafce, tylko muszę go delikatnie przekręcić i jest lepiej. Myślisz że to może być to o czym piszesz?
ODPOWIEDZ