Zmiana wkladki a wysokosc ramienia w Rega planar 2

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
Jeden
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2018, 13:22
Gramofon: Rega Planar 2
Lokalizacja: Pabianice

Zmiana wkladki a wysokosc ramienia w Rega planar 2

#1

Post autor: Jeden »

Witam. Czy ktos z Was wymienial we wspomnianym gramofonie Rega planar 2 wkladke na inna niz regi?
Biorac pod uwage ze wkladki regi np bias 2 czy elys 2, sa stosunkowa "niskie" a rega ma montowane ramie na sztywno bez mozliwosci regulacji wysokosci to stosujac wyższe/wieksze wkladki np goldringa 2100 czy konieczne jest zastosowanie podkladek podnoszacych ramie?
Rega ma dwa patenty aby to rozwiazac ----> http://this.pl/produkty/rega/akcesoria- ... -2mm-rega/
lub ----> http://this.pl/produkty/rega/akcesoria- ... -4-6-8-mm/.
Zakladajac ze taka podkladka jest konieczna to o ile podniesc ramie? 2 mm czy wiecej? Rozumiem ze bedzie to uwarunkowana konkretna wkladka ale gdzie to odszukac?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiana wkladki a wysokosc ramienia w Rega planar 2

#2

Post autor: Wojtek »

Zakładając że wkładki Regi mają idealne VTA, musisz odszukać wysokość wkładek i je ze sobą porównać.
Wkładka jest 2mm niższa? Będziesz potrzebował dystans 2mm. Itd.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Jeden
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2018, 13:22
Gramofon: Rega Planar 2
Lokalizacja: Pabianice

Re: Zmiana wkladki a wysokosc ramienia w Rega planar 2

#3

Post autor: Jeden »

Problem w tym ze zaden producent czy dystrybutor nie podaje w specyfikacji wymiarow wkladki. Swoja mogę zmierzyć ale nic mi to nie daje.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zmiana wkladki a wysokosc ramienia w Rega planar 2

#4

Post autor: darkman »

Zmierz swoją, podaj wysokość i zapytaj o wysokość interesujących wkładek. Kto ma to w miarę chęci pewnie zmierzy.
Zadaj też pytanie posiadaczom Regi - jest ich tu kilku. Mają/mieli, różne wkładki. Glodringa 2100 ma na forum kilka osób. Z pomiarem nie będzie problemu.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana wkladki a wysokosc ramienia w Rega planar 2

#5

Post autor: cooledit »

Najlepiej zmierz wysokość swojej wkładki i podaj na forum bo może się okazać, że lepsza będzie druga podkładka tzn. 2-4-6-8 mm
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Jeden
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2018, 13:22
Gramofon: Rega Planar 2
Lokalizacja: Pabianice

Re: Zmiana wkladki a wysokosc ramienia w Rega planar 2

#6

Post autor: Jeden »

Odswiezam temat i wrzucam kolejny problem pod dysuksje. Zgodnie z informacja wyszukana na angielskiej stronie Regi oraz zapewnieniami jednego z dystrybutorow w PL, wkladke Goldring 2100 mozna założyć bez żadnych podkładek stosowanych miedzy podstawę ramienia a plinte. Tak tez zrobilem. Euforia nie trwala długo, niestety wiekszosc plyt ktore posiadam po zmianie wkladki z regi carbon na goldringa 2100 zaczyna sie "zacinac"! Na starej wkladce niezaleznie czy byla to nowa plyta czy juz od lat używana taka sytuacja nie miala miejsca. Dodam ze płyty sa w bardzo b. dobrym stanie czyste a wkladka instalowana w salonie audio.
Jedna plyta zacina sie na pierwszym kawalku, inna na srodku plyty jeszcze inna na ostatnim utworze. Co istotne jak odtwarzalem po raz kolejny te same plyty to zawsze zacinalo sie w tych samych miejscach.
Jakies pomysly jaki moze byc tego powod?
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana wkladki a wysokosc ramienia w Rega planar 2

#7

Post autor: cooledit »

Miałem to u siebie. Dopóki grałem na M2 Red Ortofona wszystkie płyty grały bez zająknięcia. Po przejściu na wkładki Goldring`a : 2300 lub 2100 wyszło na to, że niektóre płyty trzeba było wyczyścić dokładniej. Niby 2100 i M2 Red mają szlif eliptyczny ale być może są jakieś niuanse które tak się niestety objawiają.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zmiana wkladki a wysokosc ramienia w Rega planar 2

#8

Post autor: blispx »

Jaki nacisk i antiskating?
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Jeden
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2018, 13:22
Gramofon: Rega Planar 2
Lokalizacja: Pabianice

Re: Zmiana wkladki a wysokosc ramienia w Rega planar 2

#9

Post autor: Jeden »

cooledit pisze:
04 mar 2018, 22:51
Miałem to u siebie. Dopóki grałem na M2 Red Ortofona wszystkie płyty grały bez zająknięcia. Po przejściu na wkładki Goldring`a : 2300 lub 2100 wyszło na to, że niektóre płyty trzeba było wyczyścić dokładniej. Niby 2100 i M2 Red mają szlif eliptyczny ale być może są jakieś niuanse które tak się niestety objawiają.
No to mnie teraz zmartwiłeś, bo jeśli ponowne mycie płyt nie pomoże to będę musiał wymienić wkładkę którą kupiłem kilka dni temu.
Skoro piszesz ze u Ciebie grała wkładka Ortofona i nie było problemów, to zastanawiam czy nie zamienic jej na Ortofona 2M Blue jesli była by taka możliwość.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2018, 07:37 przez Jeden, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2018, 13:22
Gramofon: Rega Planar 2
Lokalizacja: Pabianice

Re: Zmiana wkladki a wysokosc ramienia w Rega planar 2

#10

Post autor: Jeden »

blispx pisze:
04 mar 2018, 23:02
Jaki nacisk i antiskating?
Dla Goldringa sila nacisku jest w przedziale 1,5 do 2,0. Zalecany jest około 1,75 i taki był ustawiony na poczatku. W tej chwili jest ustawione na 2,0 i tez nic to nie dało. Antyskating w Rega planar 2 ustawiany jest automatycznie i nie ma możliwości korekty.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana wkladki a wysokosc ramienia w Rega planar 2

#11

Post autor: cooledit »

Być może zmiana na 2M Blue zniweluje problem. Spróbuj jednak najpierw doczyścić płyty. Nie czyść ich jednak w całości, tylko skup się na miejscu w którym następuje przeskok. Czasem w rowku robi się mały, ledwo widoczny korek z brudu i trzeba go spróbować 'wydrapać'.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiana wkladki a wysokosc ramienia w Rega planar 2

#12

Post autor: Wojtek »

Jeśli inna igła nie miała problemu to ja bym nie bawił się w głębsze czyszczenie płyt.
2100 nie ma jakiegoś wyrafinowanego szlifu igły.

A tego... jak z overhangiem?

Co do wysokości to jak już masz zamontowaną wkładkę to to widać z boku patrząc na płaszczyznę rurki ramienia względem płyty.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Jeden
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2018, 13:22
Gramofon: Rega Planar 2
Lokalizacja: Pabianice

Re: Zmiana wkladki a wysokosc ramienia w Rega planar 2

#13

Post autor: Jeden »

Podsumowując i kończąc temat. Wszelkie regulacje nic nie dały. Zmiana wkladki Goldringa 2100 na inna taka sama a także wymiana igly tez nie przyniosle efektu. Zacinalo sie nadal. Zamiana wkladki na Ortofona blue dopiero przyniosla zamierzony efekt. Nie wiem jak u innych ale w moim przypadku Rega planar 2 nie dogadala sie z wkladka Goldringa. Jesli komus sie udalo to chetnie poslucham.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmiana wkladki a wysokosc ramienia w Rega planar 2

#14

Post autor: Wojtek »

Wojtek pisze:
05 mar 2018, 11:13
A tego... jak z overhangiem?
?

Nic straconego - Goldring 2100 to naprawde żaden szał, szczególnie w tej cenie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Jeden
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2018, 13:22
Gramofon: Rega Planar 2
Lokalizacja: Pabianice

Re: Zmiana wkladki a wysokosc ramienia w Rega planar 2

#15

Post autor: Jeden »

Wojtek pisze:
10 mar 2018, 18:53
A tego... jak z overhangiem?
?
Wojtek specjalista w salonie audio zakladal wkladke ze specjalnym przymiarem ktory wygladal jak polaczenie poziomicy linijki i kontomierza razem. Zakladam ze wiedzial co robi i ze wkladka jest zalozona i skalibrowana dobrze. Ja ze swojej strony sprawdzilem jeszcze z szablonem dostarczonym przez Rega i wydaje mi sie ze jest dobrze.

A teraz najlepsze a w zasadzie najgorsze!!!! Po doslownie po kilku dniach jak zapetlalo tak zapetla na tych samych utworach w tych samych miejscach!!!
I zaobserwowalem cos czego nie rozumiem zupelnie.
Próba nr 1: Pokrywa zamknieta, dochodzi do pewnego momentu muzyka i zapentla, podnosze delikatnie pokrywe idzie dalej.
Proba nr 2: Pokrywa podniesiona, muzyka idzie bez zajakniecia, plynnie bez przeskakiwania.

Nagralem filmik i ide w poniedzialek do salonu moze oni na cos wpadna bo ja juz jestem bazradny.
Chyba ze Wam cos wpadnie do głowy.

w linku filmik z problemem -----> https://youtu.be/fpoGa-Ocuzw
ODPOWIEDZ