AT3482P - jakie igły będą pasować?

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
zimny_nick
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:02
Gramofon: Technics SL-QD33

AT3482P - jakie igły będą pasować?

#1

Post autor: zimny_nick »

Panowie,

przeczytałem już kilka wątków na temat wkładek i igieł T4P i szczerze mówiąc czuję się jak po praniu mózgu, bo już wiem... że nic nie wiem ;]
Jako, że dyskusje na temat właściwości wkładek są po prostu całkowicie subiektywne to chciałbym zadać bardzo konkretne pytanie.

Jakie igły będą pasować do wkładki AT3482P?

Wkładkę zakupiłem kilka lat temu, ale gramofon był użytkowany bardzo sporadycznie. Ostatnio wróciłem jednak do zabawy i miałem okazję odsłuchać kilka płyt u siebie, i na innym sprzęcie. Muszę przyznać, że u mnie to gra troszkę gorzej (na tym samym zestawie stereo), więc doszedłem do momentu, w którym chcę poeksperymentować z ustawieniami gramofonu.
Z tego powodu chciałbym kupić najlepszą możliwą igłę, która będzie współpracować z wkładką jaką posiadam. Jeżeli z efektu nie będę zadowolony, lub takowy upgrade nie będzie możliwy to wtedy zajmę się tematem wkładki.
Tak, taki jest właśnie plan :)

Za wszelką pomocą serdecznie dziękuję.
Technics SL QD33 + Rotel RA-04 + B&W DM601
Awatar użytkownika
appel
Posty: 181
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:37

Re: AT3482P - jakie igły będą pasować?

#2

Post autor: appel »

Oficjalnie możesz sobie sprawdzić w katalogu Audio Techniki dostępnym online - ale proszę - LMGTFY - a nawet już wynik tych poszukiwań:
00.jpg
00.jpg (8.14 KiB) Przejrzano 1528 razy
01.jpg
01.jpg (5.23 KiB) Przejrzano 1528 razy
02.jpg
02.jpg (4.15 KiB) Przejrzano 1528 razy
zimny_nick
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:02
Gramofon: Technics SL-QD33

Re: AT3482P - jakie igły będą pasować?

#3

Post autor: zimny_nick »

Tak jak opisałem w pytaniu - mi chodzi nie tyle o zamiennik co o zamontowanie lepszej jakościowo igły.
Jeżeli się okaże to niemożliwe to wtedy zmierzę się z pytaniem o to jaką inną wkładkę wybrać.
Technics SL QD33 + Rotel RA-04 + B&W DM601
Awatar użytkownika
appel
Posty: 181
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:37

Re: AT3482P - jakie igły będą pasować?

#4

Post autor: appel »

ATN3472SE jest lepsza jakościowo. A jeżeli masz taką motywację
zimny_nick pisze:
14 sty 2018, 18:12
chcę poeksperymentować z ustawieniami gramofonu.
to raczej T4P nie jest dla Ciebie. To system oparty na standaryzacji i uwolnieniu człowieka od myślenia o nieustannej zmianie igieł i wkładek. To nie jest tryb myślenia podzielany przez większość użytkowników forum. O ile się nie mylę, nikt tu nie wydawał 100-200 $ na drogie warianty 3472. Jeżeli chcesz popytać - wejdź na vinylengine, audiokarmę, albo hifi-forum.de albo licho wiem jakie tam tam jeszcze steve hoffman forum. Tylko zawsze ten sam problem, uwierzysz im na słowo, by wydać sporo pieniędzy na egzotyczne cuda?
zimny_nick
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2018, 18:02
Gramofon: Technics SL-QD33

Re: AT3482P - jakie igły będą pasować?

#5

Post autor: zimny_nick »

Dzięki wielkie za wyjaśnienie.
Zdaję sobie sprawę, że to nie jest najbardziej rozwojowy system, ale... czuję że jestem na etapie jeszcze całkowicie amatorskim ;)
Powolutku, powolutku rozwijam swój sprzęt stereo i sprawia mi to coraz więcej frajdy. Jeszcze nie dawno wszystko u mnie siedziało na Technicsie "bo ładnie razem pasowało", więc myślę, że i tak powoli idę do przodu.

Co do uczenia się.
Ja zawsze wychodzę z założenia, że jeżeli sam nie spróbuję, to się niczego nie nauczę. Dlatego też nie pytałem o inną wkładkę, inny system, etc. Chciałbym dojść do granicy możliwości obecnego zestawu, a jeżeli poczuję, że moja granica jakościowa jednak jest jeszcze wyżej, to wtedy już w pełni świadomie, przejdę do innego rozwiązania.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.
Technics SL QD33 + Rotel RA-04 + B&W DM601
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AT3482P - jakie igły będą pasować?

#6

Post autor: Wojtek »

AT3482P nie jest mocno rozwojową wkładką, ale inne wkładki T4P już potrafią takie być (Grado Prestige, Ortofon OMP, Audio-Technica AT-102EP, Shure M92), chociaż chyba LP Gear oferuje do niej jakąś lepszą igłę Vivid Line albo Shibata.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ