Ortofon OMB5 - opinie?

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ortofon OMB5 - opinie?

#31

Post autor: Wojtek »

Nie rozumiem co chcesz przekazać w swoim poście eenneell :)
eenneell pisze:To jest odpowiedź na moje wątpliwości;
Tzn. co jest tą "odpowiedzią"?
eenneell pisze:a igła "Ortofon 5E" z Japonii
Zamiennik.
eenneell pisze:cytat ze str. Wamatu z alegro
Sprzedawca zamienników.
eenneell pisze:Z tym że na pierwszym miejscu było:
Nie rozumiem.
eenneell pisze:Ortofon to nie pozwoliłby sobie (chyba) na umieszczanie nazwy swojej "tak po chińsku" :?: :?:
Też nie rozumiem.


Na upartego próbujesz byle czym wykazać, że Ortofon produkuje swoje igły w Japonii?
A puść im liścik miłosny jak mi nie wierzysz. Pewnie korzystają z e-mail :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Ortofon OMB5 - opinie?

#32

Post autor: eenneell »

A ja nie rozumiem czego Ty nie rozumiesz :?: ( jako osoba WSZYSTKOWIEDZĄCA) czy raczej nie chcesz zrozumieć ;)
Wydawalo mi sie, że trafiłem w "miejsce" gdzie nie tylko można się czegoś dowiedziec, ale i podzielić uwagami, wątpliwościami, etc :!:

2+2=4
2+X=4
Jezeli "X"- Nie łapiesz, zamknij ten Swój Winyland, albo zmień stosunek do "Głupkow", którzy Tu zaglądają :!:
Twoja sprawa! Twoj adm :!:
PS
i nie używaj zwrotu "na dzień dzisiejszy" :evil:
Możesz Sobie myśleć o mnie co chcesz, ale będąc GOSPODARZEM TU, powinieneś mieć LUZ GOSPODARZA i wyrozumiałość dla GOŚCI :!:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ortofon OMB5 - opinie?

#33

Post autor: Wojtek »

Ja jestem wyluzowany eenneell :) Czemu się tak irytujesz?
Jedyne co to mogę być lekko znudzony tą dyskusją, ale na szczęście jestem cierpliwy :)
eenneell pisze:A ja nie rozumiem czego Ty nie rozumiesz :?:
Wymieniłem powyżej.
Jak piszę, że nie rozumiem to na serio czegoś nie rozumiem, a nie że sobie robię jaja czy coś :)
eenneell pisze: czy raczej nie chcesz zrozumieć ;)
Ja zawsze chcę zrozumieć jak najwięcej, szczególnie w temacie winyli :)

Mam dalej powtarzać, że oryginalne igły i wkładki Ortofona pochodzą z Danii i Ortofon nie produkuje igieł w Japonii?
Jeśli nadal uważasz, że nie mam racji, bazując na takich czy innych przesłankach to sam puszczę maila do Ortofona i wkleję odpowiedź, bo cóż więcej mogę mówić? :)
eenneell pisze:ale i podzielić uwagami, wątpliwościami, etc :!:
No i właśnie co do tych uwag i wątpliwości się odwołałem. Nietrafione teorie.

Wyjaśnisz to co dla mnie było niejasne w twoich poprzednich wypowiedziach?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Ortofon OMB5 - opinie?

#34

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Wyjaśnisz to co dla mnie było niejasne w twoich poprzednich wypowiedziach?
CZYM SIĘ RÓŻNI ZAMIENNIK OD PODRÓBKI??? :?: ( w Twojej opinii)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ortofon OMB5 - opinie?

#35

Post autor: Wojtek »

W sumie niczym, poza tym, że podróbka może chamsko udawać oryginał, łącznie z opakowaniem itd. :)
Osobiście jednak nie spotkałem się z takimi dokładnymi podrobami. Chyba nie byłoby to opłacalne.
Wiele zamienników wygląda jak oryginały (ale tylko wygląda) :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Ortofon OMB5 - opinie?

#36

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:W sumie niczym, poza tym, że podróbka może chamsko udawać oryginał, łącznie z opakowaniem itd. :)
OK! TO TU SIĘ ZGADZAMY :!: :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ortofon OMB5 - opinie?

#37

Post autor: Wojtek »

No ale wracając do samej kwestii zmiany igły to naprawdę, w tym przypadku nie opłaca się oszczędzać i brać zamiennik. Wszak jest to zakup na lata, a nie na krótki okres.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Ortofon OMB5 - opinie?

#38

Post autor: eenneell »

No i dlatego chciałem znaleźć jakiś sklep z igłami, gdzie można sobie "pomacać towar" :)
Zamiana samej igły zajmuje 2 min. (mam na myśli wyjęcie metalowej igły z plastikowej obudowy i założenie nowej)
A jak sprawdzić samą igłę bez zegarmistrzowskiej lupy- a nawet to co to da :?:
Ale to już jest temat na temat " jak się nie dać oszukać" :P
Wczoraj cos mnie nerwy ponosiły! wybacz ostre słowa ;)
pozdrawiam
wlod
Posty: 117
Rejestracja: 18 lut 2011, 13:25
Lokalizacja: łódzkie

Ortofon OMB5 - opinie?

#39

Post autor: wlod »

Resfresh....mam taki drugi dodatkowy gramofon do szybkiego odsłuchu np. singli czy pobieżnego odsłuchu dużych płyt jest to Technics SL-3, w gramofonie mam zamontowaną wkładkę OMP 30. Niestety igła jest już prawie niewidoczna, chyba jej stopień zużycia jest maksymalny, płyty są odtwarzane ale jest jakiś dyskomfort, boje się że płyty mogą być niszczone, dlatego muszę wymienić....no właśnie czy wystarczy samą igłę? Gramofon jest już stary dlatego nie chce wydać za dużo. Wkładka OMP 30 czy nawet sama igła to spory wydatek, dlatego pomyślałem sobie, ze wymienię samą igłę, upatrzyłem sobie model OMP 10, cenowo do przełknięcia. Czy to zdegraduje mi dźwięk? (wkładka OMP 30 do tego igła od niższego modelu OMP10), czy też nie powinno być tragicznie?.
http://img24.imageshack.us/img24/9434/dsc06335d.jpg
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Ortofon OMB5 - opinie?

#40

Post autor: eenneell »

Moim zdaniem lepsza nowa igła z niższej półki, niż z wyższej, stara i zajechana :!:
wlod
Posty: 117
Rejestracja: 18 lut 2011, 13:25
Lokalizacja: łódzkie

Ortofon OMB5 - opinie?

#41

Post autor: wlod »

To jasne....ale chodzi o to czy tłumacząc wprost...igła z niższej półki z wkładką z wyższej zagra tak jak cały komplet z niższej półki czy tez taka kompilacja spowoduje, że dźwięk jednak nie ...rozjedzie się, bo przecież wkładka też chyba gra.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Ortofon OMB5 - opinie?

#42

Post autor: eenneell »

wlod pisze:To jasne....ale chodzi o to czy tłumacząc wprost...igła z niższej półki z wkładką z wyższej zagra tak jak cały komplet z niższej półki czy tez taka kompilacja spowoduje, że dźwięk jednak nie ...rozjedzie się, bo przecież wkładka też chyba gra.
Jeżeli jesteś audiofilem, to Ci się wszystko "rozjedzie" :!: :oops:
Ja zacząlem od omb3 i 5, nie widzę wielkiej (żadnej) róznicy :!: ( z Wamatu- choć Wojtek twierdzi, że to "podróby")
Jezeli nie masz kasy na "top" to kup sobie igłę tanszego Ortofona i słuchaj :!: płyt nie zniszczysz... a potem dokupisz Hi-end i porównasz!
Ryzyko do 100zł nie jest straszne :oops:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ortofon OMB5 - opinie?

#43

Post autor: Wojtek »

wlod pisze:no właśnie czy wystarczy samą igłę?
Wystarczy.
wlod pisze:Wkładka OMP 30 czy nawet sama igła to spory wydatek, dlatego pomyślałem sobie, ze wymienię samą igłę, upatrzyłem sobie model OMP 10, cenowo do przełknięcia. Czy to zdegraduje mi dźwięk? (wkładka OMP 30 do tego igła od niższego modelu OMP10), czy też nie powinno być tragicznie?.
Wszytkie wkładki OMP są jednakowe. Różnią się jedynie igłami :)
Model 10 jest drugi od dołu. Model 30 jest drugi od góry :) Model 10 i 30 dzielą 2 oczka (lub 2 dziesiątki) :) Tak więc degradacja jakości będzie dość znaczna.
W przypadku 30tki nie płaci się więcej "dla jaj" :)
wlod pisze:igła z niższej półki z wkładką z wyższej
Źle myślisz. Nie wiem czy czytałeś ten wątek, ale wszystkie wkładki serii OM i OMP są jednakowe. Jak wkładka jest sprzedawana jako OMP 10 to jest to OMP z zamontowaną igłą 10, itd. :)
wlod pisze:igła z niższej półki z wkładką z wyższej zagra tak jak cały komplet z niższej półki czy tez taka kompilacja spowoduje, że dźwięk jednak nie ...rozjedzie się, bo przecież wkładka też chyba gra.
"zagra tak jak cały komplet z niższej półki" :)
eenneell pisze: ( z Wamatu- choć Wojtek twierdzi, że to "podróby")
Bo Wamat nie handluje oryginalnymi igłami Ortofona do serii OM :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wlod
Posty: 117
Rejestracja: 18 lut 2011, 13:25
Lokalizacja: łódzkie

Ortofon OMB5 - opinie?

#44

Post autor: wlod »

Wielki dzięki za pomoc i wyczerpującą odpowiedź. Teraz stała się ...jasność chociaż nie po mojej myśli :cry: , trudno. Muszę jednak dokupić tą igłę mimo, iż jest to niska półka, chyba nie mam wyjścia. Jeszcze raz Wojtek, dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Ortofon OMB5 - opinie?

#45

Post autor: JacK »

wlod pisze:Resfresh....mam taki drugi dodatkowy gramofon do szybkiego odsłuchu np. singli czy pobieżnego odsłuchu dużych płyt jest to Technics SL-3, w gramofonie mam zamontowaną wkładkę OMP 30. Niestety igła jest już prawie niewidoczna, chyba jej stopień zużycia jest maksymalny, płyty są odtwarzane ale jest jakiś dyskomfort, boje się że płyty mogą być niszczone, dlatego muszę wymienić....no właśnie czy wystarczy samą igłę? Gramofon jest już stary dlatego nie chce wydać za dużo. Wkładka OMP 30 czy nawet sama igła to spory wydatek, dlatego pomyślałem sobie, ze wymienię samą igłę, upatrzyłem sobie model OMP 10, cenowo do przełknięcia. Czy to zdegraduje mi dźwięk? (wkładka OMP 30 do tego igła od niższego modelu OMP10), czy też nie powinno być tragicznie?.
Strasznie mi się to spodobało. Znaczy się ten pobieżny odsłuch na drugim gramofonie to taki że coś w trakcie robisz innego lub zgoła jesteś w innym pokoju a muzyczka leci sobie w tle. Ten drugi odsłuch nazwijmy go krytyczny pewnie na wypasionym sprzęcie to zapewne taki że mościsz się wygodnie w fotelu ustawionym w idealnym miejscu względem kolumn i zamieniasz się w nietoperza pilnie nasłuchując tego co inni mogą nie usłyszeć.
Nie zrozum mnie źle , niczego nie krytykuje po prostu jestem ciekaw tego pierwszego gramofonu i jego wkładki.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ