Jak się obchodzić z igłą

Źródła dźwięku
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak się obchodzić z igłą

#16

Post autor: Wojtek »

OK, ale o czym miałby on być? :) Jak masz pomysł to zakładaj.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Jak się obchodzić z igłą

#17

Post autor: Wuwuzela »

Hehe dobra :)
Obrazek
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Jak się obchodzić z igłą

#18

Post autor: restimek »

Hmm ostatnio miałem mały wypadek podczas włączania pewnego albumu - płyta jest nieco zle wyprofilowana przez co igła zamiast trafić w rowek - spadła z płyty i chwile miała kontakt z wirującym tależem... tyle ze nie z gumowa nakładką na niego lecz tą metalową częścią co jest wokół nakładki.... używałem potem gramofonu i dzwięk był ok... aż natrafiłem na ten wątek... i skoro radzicie wymienic igłe po szorowaniu jej po gumewej nakładce to wole nie myśleć jak bardzo mogła się uszkodzić moja igła po kontakcie z metalową powierzchnia... i jak bardzo mogłem zajechać moje płyty.... Dziś zamawiam na allegro nową igłę taka samą jaką mam (tymczasowo zanim zaopatrze się w ortofona)
Jak już mi ją przyślą to mam nadzieję że będę mógł liczyć na waszą pomoć przy mojej 1 wymianie igły... :) Bo szczerze to nie mam w ogóle pojęcia jak ją wymienić no i przyokazji czy będę ją musiał potem kalibrować....
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak się obchodzić z igłą

#19

Post autor: Wojtek »

Mi też się zdarzyło, że igła spadła na matę ;) Jednakże nie wymieniałem z tego powodu igły.
restimek pisze:Jak już mi ją przyślą to mam nadzieję że będę mógł liczyć na waszą pomoć przy mojej 1 wymianie igły... :) Bo szczerze to nie mam w ogóle pojęcia jak ją wymienić
Nic trudnego. Wysuwasz starą i wsuwasz nową.
restimek pisze:no i przyokazji czy będę ją musiał potem kalibrować....
Jedyne co warto po tym zrobić jest sprawdzenie nacisku itp. o ile gramofon w ogóle ma taką regulację.
W przypadku gramofonów z mocowaniem T4P nie trzeba nic kalibrować (a nawet się nie da :) ).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Jak się obchodzić z igłą

#20

Post autor: restimek »

Mi też się zdarzyło, że igła spadła na matę Jednakże nie wymieniałem z tego powodu igły.
Tyle że mi igła nie przejechała po gumowej macie tylko po tym metalowym... wiec wydaje mi się że było dla niej to bardziej destrukcyjne niż jakby przejechała po macie... już sam nie wiem czy ją wymieniać czy nie...
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak się obchodzić z igłą

#21

Post autor: Wojtek »

Wymień wymień, szczególnie jeśli ta igła co jest już przyszła razem z gramofonem :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Jak się obchodzić z igłą

#22

Post autor: restimek »

Igła zamówiona wraz ze szczoteczką do jej czyszczenia jutro kurier powinien mi już ja przywieźć :) póki co kupiłem tą technics'ową co mam obecnie, tamtą zakupię gdy już będę miał również myjkę do płyt bo stwierdziłem że póki jej nie mam lepiej nie marnować droższej igły brudnymi płytami...


03-07-2011

Igła wymieniona. Obyło się bez żadnych problemów... Łatwo i szybko :) Warto było wymienić - słychać różnicę :)
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
allender
Posty: 17
Rejestracja: 12 lip 2011, 00:39
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jak się obchodzić z igłą

#23

Post autor: allender »

Mam taką szczoteczkę do igły - http://www.winyle.pl/index.php?p=towar& ... 2843cbb328

Czy jest jakiś konkretny sposób czyszczenia? czy po prostu pomachać trochę i wystarczy? :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak się obchodzić z igłą

#24

Post autor: Wojtek »

allender pisze:czy po prostu pomachać trochę i wystarczy? :D
Bez przesady :)

Przejeżdżasz pędzlem po igle od tyłu do frontu i to w sumie tyle. Odwrotne "pędzlowanie" nie jest wskazane :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ