Igła do S900

Źródła dźwięku
ODPOWIEDZ
kowal72
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2012, 09:54

Igła do S900

#1

Post autor: kowal72 »

Witam
Bardzo proszę o radę. Kupiłem okazyjnie Telefunken s900, siedzi w nim jakaś tania wkładka.
Moje pytanie: jaką igłę doradzacie wstawić do niego? Cenowo w granicach przyzwoitości.
Dziękuję.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Igła do S900

#2

Post autor: kielek »

Nie wiem co to są dla Ciebie cenowe granice przyzwoitości,ale zacznij np.od AT-95(ok.100zł) lub Grado Black(ok.220 zł).
kowal72
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2012, 09:54

Re: Igła do S900

#3

Post autor: kowal72 »

Granice przyzwoitości to dla mnie własnie cena do 100-150zł
Teraz siedzi w nim Ortofon mkII, gra to jak na moje koślawe ucho zupełnie przyzwoicie, jednkaże sprzęt testowałem tylko u kolegi (staaare altusy i niskiej klasy ampli Sony)
Ja będę grał na marantzu pm68 i kolumnach DIY na stx fx-300

Jeszcze jedna kwestia: czy warto wywalić mkII i włożyć którąś z tych co poleciłeś? Czy ja to zmianę usłyszę?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Igła do S900

#4

Post autor: kielek »

Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć czy usłyszysz różnicę,gdyż nie słyszałem wkładki jaką posiadasz,a i moje doświadczenie nie jest zbyt duże(trzeba poczekać na Wojtka ;) ),ale prawdę powiedziawszy w tym przedziale cenowym nie ma wielkiego wyboru i ta AT-95 jest jedną z nielicznych w miarę poprawnie brzmiących wkładek.Grado w swojej cenie gra także dobrze,tylko musisz sprawdzić czy nie "brumi" z Twoim gramofonem(Wojtek ostatnio zamieścił link do strony z wykazem brumiących i nie brumiących gramofonów).Wybór we wkładkach dobrze brzmiących zaczyna się faktycznie w przedziale cenowym 300-500 zł,a Twój wzmacniacz zasługuje na dość dobrą wkładkę :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Igła do S900

#5

Post autor: Wojtek »

kowal72 pisze:Cenowo w granicach przyzwoitości.
Jak ja lubię takie określenia cenowe :)
kowal72 pisze:Granice przyzwoitości to dla mnie własnie cena do 100-150zł
Tak już lepiej.
kowal72 pisze:Teraz siedzi w nim Ortofon mkII
Samo "Ortofon mkII" to mało. Nie ma na niej nic więcej napisane?
Zgaduję, że może to być Ortofon F15 O mkII.

Jeśli tak jest to myślę, że warto ją wymienić na AT-95E. Pewnie że usłyszysz zmianę :)
Tylko jakby co to nie wyrzucaj tego Ortofona do kosza ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ