Reloop RP-7000 GLD

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3784
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Reloop RP-7000 GLD

#1

Post autor: Obywatel »

Postanowiłem założyć temat o tym gramofonie bo korci mnie, żeby go kupić i własnoręcznie rozstrzygnąć pojedynek stare vs. nowe :) Prezentuje się pięknie - wręcz imponująco. A jak jest od strony technicznej? Czy wart jest tej kwoty?

http://www.ceneo.pl/45526836#tab=click_scroll
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Reloop RP-7000 GLD

#2

Post autor: Wojtek »

Czyli to jest temat zakupowy?
Obywatel pisze: Prezentuje się pięknie - wręcz imponująco.
Też możesz przemalować swój gramofon na złoto :morda:
Obywatel pisze: A jak jest od strony technicznej?
Gorzej niż w starych.
Obywatel pisze: Czy wart jest tej kwoty?
Trudno powiedzieć.

Przypomnij sobie temat "dyskusyjny" motowna o jego Stantonie. Te same prawidłowości.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3784
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Reloop RP-7000 GLD

#3

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze: Czyli to jest temat zakupowy?
Nie raczej nie :) Wątpię żebym się ostatecznie zdecydował na jego zakup.

Temat założyłem raczej jako techniczny celem ustalenia, czy ten sprzęt jest wart uwagi dla osób, dla których "musi być nowy".

Intuicja mi podpowiada, że może to być przyzwoicie grający gramofon, a cena na poziomie 1729 PLN zrobiła się rozsądna.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Reloop RP-7000 GLD

#4

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze: Temat założyłem raczej jako techniczny celem ustalenia, czy ten sprzęt jest wart uwagi dla osób, dla których "musi być nowy".
Nie. Z tych samych powodów dla którego ogólnie nie polecamy wyrobów firmy Hanpin (nowe gramofony Audio-Technica, Stanton, Pioneer, Reloop, Sony, Teac, Akai, Onkyo, ...).
Obywatel pisze: Intuicja mi podpowiada, że może to być przyzwoicie grający gramofon
"Przyzwoicie" to i wiele tańszych nowych gramofonów potrafi zagrać. O ile masz szczęście trafić sprawną sztukę od nowości :morda:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=9734
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3784
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Reloop RP-7000 GLD

#5

Post autor: Obywatel »

O w morde Obrazek

No to mamy czarne na białym, że AT nie jest wart uwagi.

Właśnie o to mi chodzi, żeby i o Reloop'ie wypowiedział się ktoś, kto miał go na warsztacie.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Reloop RP-7000 GLD

#6

Post autor: Wojtek »

Stary, ale czy Ty rozumiesz że to wszystko wychodzi z jednej fabryki i to są te same napędy i te same ramiona składane przez tych samych ludzi?
Różnią się ficzerami i kosmetyką.
To nieważne czy to AT czy Reloop czy Onkyo. Tu tak nie ma że do jednych wyrobów przykładają się bardziej, a do innych mniej.
To jest "jedno gówno", mówiąc brutalnie.

Przypadek z AT to już jest czwarty czy piąty egzemplarz "skopany od nowości" tutaj na forum. Tutaj na forum tylko.
W terenie pewnie część "zadowolonych użytkowników" dla których to jest pierwszy gramofon nie mają pojęcia że coś jest nie tak :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3784
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Reloop RP-7000 GLD

#7

Post autor: Obywatel »

No to generalnie smutek... :(
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Reloop RP-7000 GLD

#8

Post autor: Wojtek »

Dlaczego? Przecież mamy wskrzeszonego Technicsa :morda:
Nie mówiąc już o multum innych DD na rynku wtórnym.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3784
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Reloop RP-7000 GLD

#9

Post autor: Obywatel »

Smutek z gramofonami nowymi za rozsądną cenę jak AT czy Reloop. Za te pieniądze one powinny trzymać założone parametry jak stabilność obrotów czy łożyskowanie ramienia bo w przeciwnym wypadku jest to robienie klienta w konia w dość ordynarny sposób.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Reloop RP-7000 GLD

#10

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze: Za te pieniądze one powinny trzymać założone parametry jak stabilność obrotów czy łożyskowanie ramienia
Czemu "powinny"? Przecież to tanizna.
Pomyśl kto po drodze musi zarobić, jeśli wiemy że zarabia na tym także właściciel AT czy Reloopa, a produkuje ktoś zupełnie inny i niepowiązany :)
Tego nie da się przełożyć bezpośrednio na przypadek Regi, Pro-Jecta czy Duala, bo są to faktyczni producenci.
Obywatel pisze: bo w przeciwnym wypadku jest to robienie klienta w konia w dość ordynarny sposób
Otóż to :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3784
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Reloop RP-7000 GLD

#11

Post autor: Obywatel »

Regularna cena tego Reloopa to powyżej 2 tys. zł (te za 1729 poszły jak świeże bułeczki :P ) więc nie jest to już taka do końca tanizna.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Reloop RP-7000 GLD

#12

Post autor: Wojtek »

Wiesz, obracamy się w temacie nowych gramofonów, więc okolice 2 tysięcy to swoiste minimum na przyzwoity sprzęt.
Nie wchodzę tutaj w temat czy ponad 2 tysiące to dużo czy mało dla kieszeni statystycznego Polaka melomana, bo nie mi oceniać.

Niemniej na produkcję tych sprzętów idzie bardzo mało, co widać jak się otworzy budę.

Hitem są te modele które mają kawał blachy przyczepionej do spodu żeby robić wrażenie ciężkości :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Reloop RP-7000 GLD

#13

Post autor: motown »

Obywatel pisze: czy ten sprzęt jest wart uwagi dla osób, dla których "musi być nowy"
Jasne. Bo dlaczego nie? Wszystkie te "super OEMy" są w miarę solidne (jedne bardziej, inne mniej). Wygląd to kwestia smaku, ale flaki wszędzie te same (albo prawie te same). Nie takie znowu fatalne jakościowo, ale i najwyższa półka też to nie jest. Ot, znośny gramofon z napędem bezpośrednim.
Obywatel pisze: może to być przyzwoicie grający gramofon
Pewnie. Jak powiesisz dobrą wkładkę i reszta systemu jest dobra, to i zagra przyzwoicie.
Obywatel pisze: wypowiedział się ktoś, kto miał go na warsztacie
Tego modelu nie znam, ale mam podobny gramofon. Nie narzekam, działa bez zarzutu, gra muzyka ;]
Ale w sieci widziałem pozytywne opinie na temat tego Reloopa.
Obywatel pisze: Za te pieniądze one powinny trzymać założone parametry
I trzymają. Jeśli jest jakiś problem, masz gwarancję. Ja jeszcze żadnego nie doświadczyłem. Generalnie to uważam, że te "didżejskie" decki są lepsze od tych tanich "audiofilskich" paskowców.
Obywatel pisze: Regularna cena tego Reloopa to powyżej 2 tys. zł (te za 1729 poszły jak świeże bułeczki)
Moim zdaniem i tak drogo. No ale mowa o "złotej", limitowanej wersji, więc spoko.


Słowa Wojtka są niestety g. warte, weź na to poprawkę.
btw, przypominam Wojtek (bo chyba zapomniałeś odpisać) - http://www.winyl.net/viewtopic.php?p=152619#p152619
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Reloop RP-7000 GLD

#14

Post autor: Reymont »

motown pisze:Wszystkie te "super OEMy" są w miarę solidne (jedne bardziej, inne mniej).
Masz rację, akurat ostatnio mieliśmy post od posiadacza tego mniej solidnego egzemplarza, ot loteria...
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Reloop RP-7000 GLD

#15

Post autor: motown »

Reymont pisze: akurat ostatnio mieliśmy post od posiadacza tego mniej solidnego egzemplarza, ot loteria...
Mówisz o AT-LP120USB - kasowanie luzów w łożyskach ramienia?
To nie jest ta sama półka co Reloop RP-7000. Jak porównywać, to raczej z AT-LP1240USB. Nie wiem jakie dokładnie podzespoły są wspólne dla obu gramofonów, ale np. silnik na pewno mają inny. I ramię też mi wygląda podejrzanie. Poza tym ta Audio-Technica ma USB, więc to czyste zło. Nigdy nie chwaliłem i nie polecałem takich gramofonów.

Ewidentnie AT dała ciała. Coś takiego nie powinno się zdarzyć.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
ODPOWIEDZ