micro seiki mb 10 problem-buczenie

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

micro seiki mb 10 problem-buczenie

#1

Post autor: cris_wilu »

Witajcie!
Wiem że to odwieczny problem ale może po kolei:po podłączeniu do wzmacniacza występuje buczenie, mniejsze lub większe w zależności od manipulowania chinchami. Przy wyłączeniu gramofonu zawsze pojawia się bardzo nieprzyjemny trzask w głośnikach, taki że boję się że wystrzelą kopułki w kolumnach, muszę najpierw wyłączyć wzmacniacz a dopiero później gramofon. Po odpięciu gramofonu wzmacniacz buczy bardziej więc zwarłem drutem wejścia sygnałowe phono do masy we wzmacniaczu opisanym na jednym z wątków forum i buczenie ustało. Więc wzmacniacz raczej odpada, zresztą był w serwisie niecałe 2 lata temu.Wychodzi więc że coś z gramofonem. Co może być tego przyczyną??? Okablowanie????
Bardzo będę wdzięczny za pomoc
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: micro seiki mb 10 problem-buczenie

#2

Post autor: Wojtek »

cris_wilu pisze: Co może być tego przyczyną??? Okablowanie????
Raczej tak. Podpiąłeś uziemienie w ogóle?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: micro seiki mb 10 problem-buczenie

#3

Post autor: cris_wilu »

Jasne, podpiąłem pod gniazdo gnd. Mój wzmak ma metalową obudowę więc dla pewności przykładałem jeszcze do obudowy.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: micro seiki mb 10 problem-buczenie

#4

Post autor: kielek »

Może masz zbyt blisko gramofon przy wzmacniaczu(jego trafo) i generuje się jakieś pole magnetyczne. Odsuń na ile możesz. Może kolumny zbyt blisko gramofonu,wkładka gramofonowa to taki rodzaj w sumie mikrofonu i robi się przydźwięk. Może Ci się robi jakaś pętla masy? Obróć wtyczkę od zasilania gramofonu w gnieździe 230 V. Może coś w okablowaniu ? Jakieś kable od innych urzadzeń( albo same urządzenie) w pobliżu mają słaby ekran i sieją? Musisz drogą eliminacji powoli testować w jakim układzie Ci brumi. Gramofon to dość czułe urządzenie na wszelkie zakłócenia.pola magnetyczne itp.
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: micro seiki mb 10 problem-buczenie

#5

Post autor: cris_wilu »

Gramofon mam na półce o grubości blatu ok 5 cm, pod nią wzmak, obok wzmacniacza cd i tuner i odtwarzacz dvd. Wszystkie urządzenia były wyłączone (poza wzmakiem) jak włączałem gramofon. Kolumny od wkładki oddalone są ok 100 - 120 cm na standach metalowych. Spróbuję jak piszesz drogą eliminacji testować w jakim układzie brumi, wysunę gramofon, odepnę inne urządzenia i zobaczymy co to da.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: micro seiki mb 10 problem-buczenie

#6

Post autor: kielek »

Spróbuj wzmak dać pod spód,gdyż prawdopodobnie jego trafo może to powodować,tzn. by nie był bezpośrednio pod gramofonem albo jak możesz postaw obok. U syna miałem kiedyś podobną sytuację jak Ty i zmiana ustawienia wzmacniacza względem gramofonu pomogła. Preamp jest wbudowany w ten wzmacniacz czy masz osobno?
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: micro seiki mb 10 problem-buczenie

#7

Post autor: cris_wilu »

Wzmak mam właśnie pod gramofonem, pod tą półką na której stoi gramofon. Preamp wbudowany. Wieczorkiem pokombinuję z ustawieniem i dam znać co i jak. Dzięki za podpowiedź.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: micro seiki mb 10 problem-buczenie

#8

Post autor: kielek »

No musisz pokombinować tak jak Ci pisałem. Trochę trzeba będzie " pojeździć" ze sprzętem niestety. Kiedyś miałem Audiolaba i tam przydźwięk robił wbudowany pre,ale też z nie każdym gramofonem i nie każdą wkładką.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: micro seiki mb 10 problem-buczenie

#9

Post autor: trafalgar »

Może nadszedł już czas ,abym i ja wtrącił się w dyskusję.Gramofon był kupiony przez kolegę @ cris_wilu ode mnie i czuje się obowiązku napisać kilka słów.Po pierwsze gramofon u mnie grał bez żadnych zakłóceń,żadnych trzasków czy buczenia.Do transportu zdjęty headshell z wkładka i zapakowany osobno w pudełko przymocowany izolowanym drucikiem do dna pudełeczka.Został zdjęty talerz i zapakowany osobno ,tak samo jak przeciwwaga.Całość zapakowana w folię bąbelkową ,obłożona styropianem i zapakowana do skrzyni z płyty pilśniowej okręconej czarnym streczem.Wysłane kurierem.Co dalej się stało można poczytać w pierwszym poście autora.Po kilku rozmowach telefonicznych i próbach rozgryzienia problemu,poradziłem p.Krzyśkowi założenie tematu z tym problemem na forum,bo mi pomysły się skończyły .... :think:
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: micro seiki mb 10 problem-buczenie

#10

Post autor: cris_wilu »

Dzięki kolego trafalgar za wsparcie. Rzeczywiście sprzęt był super zapakowany, kupowałem w necie trochę elektroniki i takiego pakowania nie widziałem. Zrobiłem co sugerował przez telefon trafalgar i nic. Teraz zrobiłem jak radził kielek: odłączyłem wszystko od wzmaka i wyłączyłem z prądu,
stolik z gramofonem przestawiłem jak najdalej się da a wzmak postawiłem na podłodze. Gramofon od wzmaka był w odległości ok 1m i wyżej o ok 40 cm. I niestety żadnego efektu. Zaczynam podejrzewać sąsiada za ścianą :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: micro seiki mb 10 problem-buczenie

#11

Post autor: Wojtek »

Czy gramofon jest wpięty w to samo gniazdo czy też listwę sieciową co wzmacniacz albo jakiś inny sprzęt?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: micro seiki mb 10 problem-buczenie

#12

Post autor: cris_wilu »

Nie gramofon wpięty do innego gniazdka, wzmak do innego ale na tej samej ścianie, pozostałe sprzęty do listwy komputerowej którą przy ostatnich kombinacjach odłączyłem (też od gniazdka na tej ścianie). Parę lat temu robiłem remont generalny mieszkania i instalacja elektryczna była zrobiona od początku.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: micro seiki mb 10 problem-buczenie

#13

Post autor: kielek »

Być może brak masy na wzmacniaczu? Czy ten wzmacniacz grał już kiedyś z gramofonem?
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: micro seiki mb 10 problem-buczenie

#14

Post autor: cris_wilu »

Tak kielek grał z bernardem z ortofonem om5. Wstyd przyznać że końcówka din na chama obcięta i przykręcone dwa chinche bez wyprowadzonego uziemienia i nic nie buczało.. :oops: .Potem padły obroty w bernardzie a potem pierdoła ze mnie spaliłem końcówkę mocy we wzmacniaczu. Dwa lata temu postanowiłem wrócić do słuchania i oddałem go do Nomos'u. Zrobili dobrze gra pięknie ale skosili za to...
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: micro seiki mb 10 problem-buczenie

#15

Post autor: kielek »

A jaka jest różnica w "buczeniu" z podłączonym uziemieniem i bez uziemienia? Taki sam brum?
ODPOWIEDZ