Nowe Micro Seiki w rodzinie (DD-33)

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
emka
Posty: 72
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:34
Gramofon: Micro Seiki DD-33
Lokalizacja: Mazowsze

Nowe Micro Seiki w rodzinie (DD-33)

#1

Post autor: emka »

Hej,
Jestem tu już parę tygodni, ale teraz oficjalnie przedstawiam się już ze sprzętem :)
Po paru tygodniach poszukiwań dotarł w końcu ukochany Micro Seiki, model DD-33.
Teraz walczę z ustawianiem wkładki ( na początek wybrałem Ortofon 2m Red) ale pytania zadam w odpowiednich wątkach. Mam tez problemz identyfikacja ramienia... powinno być to MA707, ale mam wątpliwości.
Sprzęt gra z CA Azur 551P (z forum), wzmakiem Sphinx Myth3 i kolumnami CDM7Se. Brzmi dla mnie pieknie, choć nie mam zadnego porównania :(
Pozdrawiam wszystkich. Poniżej real foto mojego nowego dziecka.
Obrazek
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowe Micro Seiki w rodzinie

#2

Post autor: darkman »

Ładny! Gratulacje. Fajnie się prezentuje i zacna firma. :clap:
Ramię wygląda na MA707. Niestety nie widać całej przeciwwagi na fotce, a różnica jest w niej własnie np w stosunku do 701, ale tak tylko sobie bajam. Masz 707kę jak sądzę.
Manual:
http://www.vinylengine.com/library/micr ... -707.shtml
Wkładka jak na ten czas, spoko. Fajnie grająca i ma nawet jakiś sympatyczny szczegół w brzmieniu.
Przeczytasz o niej wiele pejoratywów, ale zaufaj swoim uszom. Na początek po prostu i potem też.
Poza tym się nie przejmuj i do góry głowa w razie czego. Masz fajny gramofon :D
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Nowe Micro Seiki w rodzinie (DD-33)

#3

Post autor: zbyszek1982 »

Bardzo fajny gramofon. Gratulacje.

Napisz proszę coś więcej o ramieniu i napędzie.
emka pisze: Brzmi dla mnie pieknie
Tylko to się liczy :)

EDIT: Przeniosłem temat i dodałem nazwę modelu do tytułu tematu.
emka
Posty: 72
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:34
Gramofon: Micro Seiki DD-33
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nowe Micro Seiki w rodzinie (DD-33)

#4

Post autor: emka »

Najbardziej podoba mi się wstęp z instrukcji obsługi:
D-33 is the result of our many years of experience in producting turntables....
A poważnie - napęd Direct Drive, servo, ramię wg instrukcji MA707, choć mam drobne wątpliwości, gdyż wh instrukcji do ramienia ( vinylengine) powinna byc możliwość regulacji wysokości ramienia - a jej nie ma. Pozostała reszta się zgadza. Ramię jest proste, z headshellem przechylonym na bok i jak sądzę to wkładka powinna byc równolegle ustawiona do tej krzywizny, zresztą tak mi wychodzi przy kalibracji z szablonem.
Ramię ma dynamicznie ustawiany effective mass w postaci przesuwanego ciężarka, ale konia z rzędem temu , kto wie jak ma się skala ustawiania do faktycznej masy efektywnej. W manualu podany jest tylko przykład ustawienia skali dla konkretnych modeli wkładek, ale z tego robi się jeszcze większy misz-masz.
Jedyny problem jaki mam - nie wiem jak duży - to lekki (około 1 mm) luz w ramieniu na kierunku lewo-prawo - czyli prostopadle do osi ramienia. Nie wiem czy się tym bardzo przejmować.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Nowe Micro Seiki w rodzinie (DD-33)

#5

Post autor: zbyszek1982 »

1mm luzu to całkiem sporo, ale pewnie da się temu zaradzić. Poszukaj instrukcji serwisowej, pewnie trzeba bedzie zrobić mały przegląd i smarowanie.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowe Micro Seiki w rodzinie (DD-33)

#6

Post autor: darkman »

emka pisze: powinna byc możliwość regulacji wysokości ramienia - a jej nie ma.
Zobacz dokładnie czy nie masz małego kanału/otworka na kluczyk typu torx/stożkowy z boku głowicy.
Wygląda niepozornie dość.

BTW, za to też uwielbiam mojego Sony - regulacje duże, wyraźne, ergonomiczne na 100% :dance: i reguluje się wszystko co tam stryjenka winszuje.
suzi66
Posty: 11
Rejestracja: 10 cze 2018, 22:30

Re: Nowe Micro Seiki w rodzinie (DD-33)

#7

Post autor: suzi66 »

Witam czy pan posiada nadal ten gramofon chciałem popytać o parę szczegółów pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe Micro Seiki w rodzinie (DD-33)

#8

Post autor: Wojtek »

Może po prostu zadaj te pytania?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
suzi66
Posty: 11
Rejestracja: 10 cze 2018, 22:30

Re: Nowe Micro Seiki w rodzinie (DD-33)

#9

Post autor: suzi66 »

Właśnie niedawno zakupiłem takowy gramofon mam z nim następujący problem nie chce zaskoczyć przycisk cuting ,ramie opada ale po puszczeniu przycisku talerz się zatrzymuje a ramię się podnosi .Wydaje mi się też że ramię jest za nisko w pozycja najazdu na płytę tak jakby winda nie podnosiła się do samej góry Czy jest jakaś regulacja gramofon napewno odstawiony był na dłuższy czas.
Awatar użytkownika
songo
Posty: 110
Rejestracja: 16 mar 2016, 23:06

Re: Nowe Micro Seiki w rodzinie (DD-33)

#10

Post autor: songo »

suzi66 pisze:
10 cze 2018, 22:56
Właśnie niedawno zakupiłem takowy gramofon mam z nim następujący problem nie chce zaskoczyć przycisk cuting ,ramie opada ale po puszczeniu przycisku talerz się zatrzymuje a ramię się podnosi .Wydaje mi się też że ramię jest za nisko w pozycja najazdu na płytę tak jakby winda nie podnosiła się do samej góry Czy jest jakaś regulacja gramofon napewno odstawiony był na dłuższy czas.
Przypadkiem nie masz tam ramienia MA-707? W instrukcji na str. 6 jest informacja o tym, jak wyregulować windę (jeśli to rzeczywiście problem z windą…): https://www.vinylengine.com/library/mic ... -707.shtml
suzi66
Posty: 11
Rejestracja: 10 cze 2018, 22:30

Re: Nowe Micro Seiki w rodzinie (DD-33)

#11

Post autor: suzi66 »

No niestety nie posiadam żadnej instrukcji ani obsługi i serwisowej pozdrawiam Andrzej
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Nowe Micro Seiki w rodzinie (DD-33)

#12

Post autor: Zeroqll »

Kolega Songo przesłał Ci link do strony z której możesz pobrać instrukcję po zalogowaniu.
suzi66
Posty: 11
Rejestracja: 10 cze 2018, 22:30

Re: Nowe Micro Seiki w rodzinie (DD-33)

#13

Post autor: suzi66 »

Tam pewnie wymagana jest rejestracja czy jest w języku polskim nie znam angielskiego.mlze ma ktoś już ściągniętą to poprosił bym na maila suzi1966@vp.pl dziękuje z góry
suzi66
Posty: 11
Rejestracja: 10 cze 2018, 22:30

Re: Nowe Micro Seiki w rodzinie (DD-33)

#14

Post autor: suzi66 »

Chciałem też dołączyć fotki mojego gramofonu .Proszę o opinie czy to dobry sprzęt ramię wkładka z igłą warto go ratować ile jest warty dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
Załączniki
DSC01904.JPG
DSC01903.JPG
DSC01902.JPG
DSC01901.JPG
DSC01900.JPG
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe Micro Seiki w rodzinie (DD-33)

#15

Post autor: dot87 »

Wkładka to stanton 681 (ja gram teraz na pickeringu v 15 który to jest odpowiednikiem stantona 500, wydaje mi się że słabszego modelu niz Twój). Jak kupisz dobrą igłę i wolisz raczej cieplejsze brzmienia to będziesz zadowolony chyba.
Co do sprzętu to nie znam się ale moim zdaniem wygląda super. Ja bym o niego powalczył. Szczególnie że wydaje mi się że w świecie gramofonów Micro Seiki to uznana marka. Trzebaby chyba popatrzeć głębiej w serwisówkę...
Może ktoś lepiej obeznany w temacie coś Ci dopomoże...
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
ODPOWIEDZ