Gramofony Clearaudio

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Violet
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2011, 14:39

Gramofony Clearaudio

#1

Post autor: Violet »

Proponuję niniejszym nowy temat dla użytkowików i entuzjastów gramofonów firmy Clearaudio.

Używam gramofonu Clearaudio Emotion z wkładką Clearaudio Aurum Clasic Wood.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Gramofony Clearaudio

#2

Post autor: JacK »

Obawiam się co do frekwencji użytkowników. Bo entuzjastą np. prawie jestem ja, podobają mi się te sprzęty, a jeszcze bardziej to co wyprawiają z Clearaudio tuningowcy z budżetem szejka.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofony Clearaudio

#3

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:Obawiam się co do frekwencji użytkowników.
Ja też :) Czytelników HFM itp. (pozdrawiam) chyba zbyt wielu nie mamy.
Violet pisze:Używam gramofonu Clearaudio Emotion z wkładką Clearaudio Aurum Clasic Wood.
Z tego co pamiętam to Emotion jest chyba sprzedawany razem z Aurum Classic Wood?

Ten model gramofonu to typowy, współczesny, drogi, audiofilski minimalista.

Wkładka jest OK w swojej klasie, świetne, detaliczne brzmienie, nawet na Pro-Jectach, ale leży jeśli chodzi o tracking. Tutaj żadna magia z naciskiem i VTA nie pomoże.
Gdzieś czytałem pochwały za to, że igła w tej wkładce (i jej podobnych od Clearaudio) tak mocno wystaje na przód. Doprawdy nie wiem co w tym dobrego :)

Śmieszą mnie wkładki Clearaudio z aluminiowym body, ważące w granicach 10g (co w konsekwencji ogranicza kompatybilność z ramionami). W konsekwencji, popularniejsze są drewniaki. Wesoła polityka firmy.

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale czy w Aurum Classic Wood można samemu zmienić igłę, jak to zwyczajowo w wkładkach z ruchomym magnesem bywa, czy też trzeba odesłać gdzieś do dystrybutowa na retip, tak jakby to była jakaś MC Denona? :)

Clearaudio Maestro, to jest dopiero konkretna wkładka (ale, jak prawie wszystko od Clearaudio, również śmiesznie droga) :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Violet
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2011, 14:39

Gramofony Clearaudio

#4

Post autor: Violet »

Dzięki za odzew.

Tak, Clearaudio Emotion standardowo sprzedawany jest z wkładką Clearaudio Aurum Classic Wood, choć można zamówić tę wkładkę w wersji "alu". Nie można samemu wymienić igły we wkładce, trzeba ją odesłać do dystryburora na wymianą. Co do wystającej igły we wkładce, to nie stwierdzam takiego czegoś w modelu Wood.

Clearaudio Emotion standardowo wyposażany jest w ramię Satisfy. Moim zdaniem, rewelacyjne i łatwe w kalibracji.

Co do dźwięku modelu Emotion, to jest b. żywe, dynamiczne, z baaardzo nisko schodzącym basem oraz kapitalną rozdzielczością.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofony Clearaudio

#5

Post autor: Wojtek »

Violet pisze:Co do wystającej igły we wkładce, to nie stwierdzam takiego czegoś w modelu Wood.
Ja to stwierdzam po zdjęciach tego modelu i zarazem całej serii Aurum. Nietypowy design.
Violet pisze:Co do dźwięku modelu Emotion, to jest b. żywe, dynamiczne, z baaardzo nisko schodzącym basem oraz kapitalną rozdzielczością.
Chyba mówisz właśnie o wkładce :)

Tak w ogóle to jest to twój pierwszy gramofon Violet czy już któryś z kolei?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3784
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofony Clearaudio

#6

Post autor: Obywatel »

No, dość wysoka półka cenowa :shock: Ale jest naprawdę ładny - czego nie można powiedzieć o bardzo wielu audiofilskich sprzętach :lol: O kwestiach technicznych nawet się nie wypowiadam bo pewnie działa perfekcyjnie.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofony Clearaudio

#7

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze:O kwestiach technicznych nawet się nie wypowiadam bo pewnie działa perfekcyjnie.
Jak to zwykle bywa w tej kategorii sprzętów, jest to ultra-prosta konstrukcja, stąd nie ma tam w sumie co się zepsuć :)
Już takie "golasy" jak Pioneer PL-12D czy Technics SL-21 są bardziej skomplikowanymi konstrukcjami ;)

No ale tak to jest. Dzisiaj płaci się więcej... za mniej :D I to utrzymuje niszowe firmy produkujące dzisiaj audiofilskie gramofony.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Violet
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2011, 14:39

Gramofony Clearaudio

#8

Post autor: Violet »

Po "pewnej" przerwie ten gramofon jest moim kolejnym. Przed zakupem porównywałem/odsłuchiwałem naprawdę wiele gramofonów - ostateczny wybór padł na Emotion.

Nie chcę tu rozpatrywać jego "audiofilskości", czy jak to zjawisko inaczej nazwać. Tak samo stopnia jego konstrukcyjnego skomplikowania lub prostoty.

A tak, w ogóle, to zdaje się, że być może, że "wpisałem się" niechcąco na nie to, właściwe forum? :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofony Clearaudio

#9

Post autor: Wojtek »

Ogółem "tajemniczo" :)

Gramofon jest audiofilski bo stworzyła go niszowa, audiofilska firma. Nie jest to żaden prztyczek z mojej strony, choć zauważyłem, że niektórzy stosują wyraz audiofilia i jego odmiany tak jakby to było coś wiecznie negatywnego :)
Nad konstrukcją i designem nie ma co debatować, jest jak jest, funkcjonalność z biegiem lat zeszła na boczny (a może nawet odległy?) tor :)
Ważne że gramofon gra :D
Violet pisze:A tak, w ogóle, to zdaje się, że być może, że "wpisałem się" niechcąco na nie to, właściwe forum? :)
Nie rozumiem. Dlaczego tak twierdzisz?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3784
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofony Clearaudio

#10

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze:Nie jest to żaden prztyczek z mojej strony, choć zauważyłem, że niektórzy stosują wyraz audiofilia i jego odmiany tak jakby to było coś wiecznie negatywnego
Widzisz Wojtek, słowo 'audiofil' nabrało negatywnych konotacji nie za sprawą prawdziwych koneserów dźwięku, którzy autentycznie przeżywają fonię w całej jej rozciągości i złożoności a także wznoszą się na wyżyny percepcji sonicznej. Słowo 'audiofil' w gronie normalnych uzytkowników forów o tematyce technicznej stało się synonimem kasiastego palanta, który wypisuje pierdoły o tym jak to wydał kilka stów na kable sieciowe i jak to te kable wpływają na brzmienie jego sprzętu. Stąd pejoratywne znaczenie słowa 'audiofil' - jako pierdolniętego nuworysza onanizującego się kwotami jakie wydał na listwę zasilającą 'poszerzającą scenę' i 'eksponującą średnicę'.

Mój komentarz nie ma na celu wyśmiewania wysublimowanych gustów - wręcz przeciwnie wyśmiewa posiadaczy grubych portfeli, którym słoń nadepnął na ucho a którzy próbują kreować się na dźwiękowych wrażliwców.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ