LENCO B 55

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
robiz
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:27
Lokalizacja: zgierz

LENCO B 55

#1

Post autor: robiz »

Witam uzytkowników tego forum.

W analogu juz jakis czas siedzę, cos tam wiem , ale jeszcze duzo nauki jest do wzięcia.
Troche wiedzy juz pobrałem z " Audiostereo.pl" równie zacnego forum, ale nic nie stoi na przeszkodzie , aby poznac nowych ludzi w "branzy".

Aktualnie męczę Reloopa rp-1000 mk3 z preampem Cambridge Azur 540 p. Jednak niespodziwanie wpadł mi w rece Lenco B55, jakby nie patrzec klasyk. Z nowym sprzetem radze sobie bez problemów wiekszych, ale z takim dziaduniem to juz co innego.
Ogólnie wyglada super dobrze, silnik chodzi cicho i równo, przełaczniki od prędkości działają od antyskatingu też, ramie nie ma jakis luzów, wkłada jest ok. Sure M72EJ , chyba to jest.

Pytanie do bardziej doświadczonych analogowców , na co baczniej zwrócic uwage w tym sprzecie. Cos przesmarować , czegos nie dotykac by nie popsuć. Ogólne uwagi tez mile widziane.

robiz
robiz
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:27
Lokalizacja: zgierz

LENCO B 55

#2

Post autor: robiz »

Niesmiało sie przypomnę. Naprawde nikt nie miał doczynienia z tym Lenco ?

Naprawde potrzebuje jakies wskazówki odnosnie takiego sprzetu.

robiz
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

LENCO B 55

#3

Post autor: Wojtek »

robiz pisze:Naprawde nikt nie miał doczynienia z tym Lenco ?
Widocznie nie.

Rozumiem, że chodzi o tego Lenco? http://bornin50.webs.com/b55.htm
robiz pisze:Naprawde potrzebuje jakies wskazówki odnosnie takiego sprzetu.
OK, ale w sprawie czego? :)
robiz pisze:Pytanie do bardziej doświadczonych analogowców , na co baczniej zwrócic uwage w tym sprzecie. Cos przesmarować , czegos nie dotykac by nie popsuć. Ogólne uwagi tez mile widziane.
Doprawdy nie wiem co Ci poradzić :) Skoro działa to w czym problem?
Czego nie dotykać by nie popsuć? Hmm.... niczego wewnątrz? :D Nie wiem co planujesz.

Za mało mam doświadczenia z napędem kółkowym by dać jakieś ogólne rady co do ew. przesmarowania silnika. Skoro wsio jest sprawne i pracuje cicho to nie wiem czy jest sens robić cokolwiek/eksperymentować "na zaś" w przypadku Szwajcara :)

Model ten jest mniej znany gdyż Lenco chyba nie sprzedawał go bezpośrednio, ale przekazywał go dalej innym firmom montującym go w swoich obudowach, na zasadzie licencji. Słynny napęd kółkowy z względnie lekkim talerzem (dlatego też nie jest to ta sama liga co np. model L75).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
robiz
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:27
Lokalizacja: zgierz

LENCO B 55

#4

Post autor: robiz »

Tak to jest to Lenco.

Zgadza sie jest to nizszy model niz sławny L75, róznica jest wlasnie w lżejszym talerzu i ponoc mniejsze łozysko główne.

Po podlaczeniu zastanowiło mnie , że poziom sygnału jest znacznie niższy niż z mojego " budżetowego" Reelop;a na wkładce AT95.

Patrząc na wkladke w Lenco Shure M72EJ , przy pozimie napecia 6,5 mV , to powinno grac j porównywalnie lub głosniej.
No to taka sprawa na poczatek , bo jakość dzwieku jest naprawdę zacna

robiz
ODPOWIEDZ