Poszukuje informacji o Philips GF 808

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
gocci
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2015, 17:24

Poszukuje informacji o Philips GF 808

#1

Post autor: gocci »

Witam wszystkich serdecznie,
To mój pierwszy post pomimo iż zarejestrowany juz jestem jakiś czas. Ostatnio zakupiłem gramofon jak w temacie. Poszukuje informacji, opini o tym modelu. Szczególnie interesuje mnie jaka wkładkę sie w nim stosuje oraz wszystko inne co początkowemu użytkownikowi może sie przydać oczywiście w odniesieniu do jakiś specyficznych cech tego modelu bo ogólne podstawy dla początkujących juz poczytałem. Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1211
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Poszukuje informacji o Philips GF 808

#2

Post autor: tollo »

Philips GF808 to nie jest typowy gramofon tylko zestaw stereo. Składał się on z gramofonu (Philips GA308) wzmacniacza z przedwzmacniaczem (nie każda wersja miała przedwzmacniacz, oznaczenie 22GH911) oraz dedykowanych kolumn. Na temat wzmacniacza i kolumn (22EG0417, 8Ohm, 10W) nie wiem zbyt wiele, prawdopodobnie były to konstrukcje przygotowane specjalnie pod ten zestaw. Tutaj masz garść podstawowych wiadomość: http://www.vinylengine.com/library/philips/gf-808.shtml

Z katalogu mogę Ci wypisać z ważniejszych informacji:
Pobór mocy: 45W
Moc wyjściowa: 2x10W
Montowana wkładka (podstawowa): GP213 (jest to piezo elektryk)
Możliwe inne wkładki: GP370, GP390, GP400. (chociaż można zamontować tam zapewne wszystko z serii GP)

Sam gramofon to starszy brat GA212, to samo ramię, bardzo podobny napęd, sporo kompatybilnych części. Sam gramofon jest dobry dla początkującego. Upierdliwe bywa ustawienie ramienia, gdybyś miał z tym problem to Ci napisze instrukcje, internetowe często mają błąd. :) Jeżeli masz tam wkładkę piezoelektryczną to radze wywalić, włożyć przynajmniej GP400 z eliptyczną igłą. Będzie się to wiązało z ingerencją wewnątrz gramofonu w celu dodania przedwzmacniacza w układ. Równie dobrze możesz wywalić ten wzmacniacz (mało wybitny, jak w każdej z tych "konstrukcji") i wstawić gramofon do osobnej plinty z wyprowadzeniem przewodów pod wzmacniacz zewnętrzny.
gocci
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2015, 17:24

Re: Poszukuje informacji o Philips GF 808

#3

Post autor: gocci »

Hymmm, zakupu jeszcze nie sfinalizowaliśmy i cos mi sie wydaje ze nie był to udany zakup :(. Czy cena 334zl to dobra cena za ten sprzęt i czy warto w to iść, czy lepiej poszukać czegoś innego? Czy zmiany o których napisałeś sa proste do wykonania przez domowego elektronika?
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Poszukuje informacji o Philips GF 808

#4

Post autor: Dante »

Według tej ulotki:
http://philips.pytalhost.com/philips72-3/seite09.jpg

Była tam montowana wkładka GP 370, która jest MM-ką co by sugerowało, że jest tam wbudowany przedwzmacniacz. Jest też wzmianka, że jako wyposażenie dodatkowe występuje GP 400 lub 401. Obeszło by się wtedy bez przebudowy, co nie zmienia faktu, że szału nie będzie jeśli idzie o jakość dźwięku.
Ja też zalecam zmianę wkładki i wyprowadzenie sygnału z ramienia do innego przedwzmacniacza z pominięciem tego wbudowanego.
Daj zdjęcia z aukcji albo jak gramofon dotrze zrób swoje to będziemy wiedzieć więcej.
Co do ceny - ciężko wyceniać coś, czego nie widzimy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41487
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Poszukuje informacji o Philips GF 808

#5

Post autor: Wojtek »

Pierw czytamy:
gocci pisze:Ostatnio zakupiłem gramofon jak w temacie.
A potem:
gocci pisze:Hymmm, zakupu jeszcze nie sfinalizowaliśmy
Zabrałeś sprzęt bez płacenia czy jak? :morda:
gocci pisze:Czy cena 334zl to dobra cena za ten sprzęt i czy warto w to iść
To zależy jaką masz wkładkę na pokładzie. Sprawdź :) Nie ma co zgadywać.
gocci pisze:Czy zmiany o których napisałeś sa proste do wykonania przez domowego elektronika?
A kto to taki?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
gocci
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2015, 17:24

Re: Poszukuje informacji o Philips GF 808

#6

Post autor: gocci »

Kupiony przez aukcje ale jeszcze nie zapłacony.
Link do aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=5239883045
Domowy elektronik to ja :) mam podstawowa wiedzę z zakresu elektroniki oraz w miarę dobre zdolności manualne. Lutowanie tez nie jest dla mnie problemem.
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Poszukuje informacji o Philips GF 808

#7

Post autor: Dante »

Na tych zdjęciach guzik widać. To może być GP 370/371 ale równie dobrze jakiś Sharp ;) tak czy siak nic nadzwyczajnego.
gocci
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2015, 17:24

Re: Poszukuje informacji o Philips GF 808

#8

Post autor: gocci »

Właściwie to co do jakości to zapewne ze względu na to ze poprzedni mój gramofon to był Unitra Artur pewnie nie będzie mi przeszkadzała ale na początku najistotniejsze jest dla mnie aby nie niszczył płyt dlatego trochę przestraszyłem sie piezo elektryka.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41487
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Poszukuje informacji o Philips GF 808

#9

Post autor: Wojtek »

gocci pisze:Kupiony przez aukcje ale jeszcze nie zapłacony.
Czyli zaklepany, a nie kupiony. Lekcja życia na przyszłość: pytaj przed kliknięciem "kup teraz" czy warto w ogóle to robić, a nie po.

Poproś sprzedawcę o zdjęcie wkładki albo zapłać i sam się przekonaj jak już przesyłka dojdzie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
gocci
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2015, 17:24

Poszukuje informacji o Philips GF 808

#10

Post autor: gocci »

Otrzymałem dzisiaj ów gramofon. Stan wizualny zadowalający, pokrywa posiada niewielkie pęknięcie na bocznej ściance ale nie jest widoczne. Jeszcze go nie uruchamiałem bo jestem w pracy a testował będę w domu. Na wkładce jest napisane 370 więc zapewne to GP 370. Po odsłuchu opisze moje wrażenia jednak najbardziej zastanawia mnie możliwość podłączenia go do wzmacniacza który nie posiada wejścia PHONO. Dante napisał, że obejdzie się bez wzmacniacza jednak w samym gramofonie nie ma wyjścia dźwięku do wzmacniacza/amplitunera a jedynie starego rodzaju końcówki do złącz kolumnowych(płytka + bolec) oraz wejście z odtwarzacza kaset. Oczywiście mógłbym pozostać przy takim rozwiązaniu(kolumny bezpośrednio do gramofonu) jednak nie mam osobnego kompletu kolumn do odsłuchu z gramofonu więc musiałbym je każdorazowo przepinać a to byłoby uciążliwe więc wolałbym to podłączyć przez posiadany amplituner. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak to rozwiązać?
PS: nie wiem czy to ma znaczenie ale w amplitunerze mam możliwość przełączenia wejść na tryb analogowy jednak do końca nie wiem do czego to służy, bo obecnie korzystam tylko ze złącza optycznego
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Poszukuje informacji o Philips GF 808

#11

Post autor: Dante »

Jesteś pewien, że to wejście pod magnetofon a nie wyjście? Bo jeśli to rec out, to właśnie przez to gniazdo podpinasz się do wzmacniacza. W dowolne gniazdo, nie phono.
gocci
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2015, 17:24

Re: Poszukuje informacji o Philips GF 808

#12

Post autor: gocci »

Przyjrzałem sie dokładniej i jest jedno oznaczone kaseta a drugie literka T.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41487
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Poszukuje informacji o Philips GF 808

#13

Post autor: Wojtek »

Zrób zdjęcie tych gniazd z tyłu Philipsa ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
gocci
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2015, 17:24

Re: Poszukuje informacji o Philips GF 808

#14

Post autor: gocci »

Dodałem jako załącznik. Wyglądają jak standardowe złącza DIN.
Załączniki
image.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41487
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Poszukuje informacji o Philips GF 808

#15

Post autor: Wojtek »

T to zwykłe wejście liniowe (tutaj w domyśle pod tuner), a symbol taśmy to innymi słowy pętla magnetofonowa.
Kup sobie kabel DIN5 - 4x cinch i będziesz mógł to podpiąć pod inne urządzenie.

Instrukcja obsługi i serwisówka: http://www.vinylengine.com/library/philips/gf-808.shtml
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ