Telefunken TS-950

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
gajos_pg
Posty: 7
Rejestracja: 07 kwie 2011, 18:54

Telefunken TS-950

#1

Post autor: gajos_pg »

Witam

Po małych perypetiach dzisiaj otrzymałem gramofon. Także został już podłączony i uruchomiony. Jak na razie jestem zadowolony.
Ale mam jedno pytanie. Za każdym razem jak włączam odtwarzanie, to ramię opuszcza mi igłę na utwór. Zastanawiam się czy jest możliwa regulacja tego.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Telefunken TS-950

#2

Post autor: Wojtek »

gajos_pg pisze:Za każdym razem jak włączam odtwarzanie, to ramię opuszcza mi igłę na utwór.
Czyli że, innymi słowy, autostart opuszcza ramię bardziej do środka płyty?

Sądzę, że na pewno da się to wyregulować, ale nie potrafię odpowiedzieć jak. Przydałaby się instrukcja serwisowa, ale tej w sieci za friko niestety nie ma.
Może chciałbyś zainwestować? Widziałem taką na niemieckim eBay za około 10 euro.

Automatycznym przesuwem ramienia zajmuje się wspomniany na przedzie gramofonu drugi silnik, znajdujący się pod ramieniem.

Swoją drogą, jesteś pewien, że ramię masz dobrze ustawione i skalibrowane? Złe ustawienie może powodować tego typu wahania.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
gajos_pg
Posty: 7
Rejestracja: 07 kwie 2011, 18:54

Re: Telefunken TS-950

#3

Post autor: gajos_pg »

Wojtek pisze:Czyli że, innymi słowy, autostart opuszcza ramię bardziej do środka płyty?
Tak
gajos_pg pisze:Swoją drogą, jesteś pewien, że ramię masz dobrze ustawione i skalibrowane? Złe ustawienie może powodować tego typu wahania.
Nie jestem pewien gdyż dopiero co kupiłem ten gramofon, i ni wiem w jaki sposób można to skalibrować
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Telefunken TS-950

#4

Post autor: Wojtek »

Ogólne wskazówki i instruktaże znajdziesz w tym wątku :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Telefunken TS-950

#5

Post autor: JacK »

gajos_pg pisze:Witam

Za każdym razem jak włączam odtwarzanie, to ramię opuszcza mi igłę na utwór. Zastanawiam się czy jest możliwa regulacja tego.
Zapewne w aukcji było że jest 100% sprawny... i że jest audiofilski,mechanizm kompleksowo konserwowany , wkładka o wyrafinowanym brzmieniu, a stan igły po prostu wyborny. Zwykle to jednak bajanie dla grzecznych allegrowiczów. Prawda jest jednak taka że sprzęt ma kilkadziesiąt lat i dość skomplikowaną mechanike . Jak igła siada troche obok celu to brachu masz szczęście o ile wszystko inne jest sprawne.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Telefunken TS-950

#6

Post autor: Wojtek »

Nie przesadzaj i nie strasz superdisc :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Telefunken TS-950

#7

Post autor: JacK »

E tam... nikogo nie strasze, po prostu wczoraj znowu przeglądałem aukcje z gramofonami i tych audiofilskich sprzętów w idealnym stanie jest tam więcej niż kiedykolwiek wyprodukowano. Poza tym myśle że wszystko co związane z analogowym graniem jest przesadnie rozdmuchane. Weźmy np. takie oceny płyt... ale kurcze to temat na inny wątek.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Telefunken TS-950

#8

Post autor: Wojtek »

superdisc pisze:Weźmy np. takie oceny płyt... ale kurcze to temat na inny wątek.
To go załóż, proszę bardzo ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ