Pioneer PL-335 - pasek napędowy

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
espressso
Posty: 28
Rejestracja: 07 lut 2011, 12:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Pioneer PL-335 - pasek napędowy

#1

Post autor: espressso »

Witam wszystkich forumowiczów.
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w zakupie nowego paska napędu do gramofonu jak w temacie. Nie mam instrukcji do tego gramofonu, w związku z czym nie wiem jakiego paska powinienem szukać i gdzie (poza allegro;)). Przeszukuję googla od wczoraj, ale jedyne co udało mi się znaleźć na temat danych technicznych, to krótki opis gramofonu z folderu reklamowego z 1991 roku. Za instrukcję w *PDF trzeba zapłacić 20$ - to trochę sporo jak za informację jakiego paska szukać ;D Dlatego postanowiłem napisać tutaj, może ktoś z Was ma/miał taki gramofon i wie coś więcej na jego temat, może wiecie gdzie kupić odpowiedni pasek podając sprzedawcy jedynie model gramofonu, a może znacie jakiś sposób doboru paska na podstawie odpowiednich parametrów (wysokość, odległość osi talerza od osi silnika + średnica koła talerza???) ...?
Bardzo proszę osoby zorientowane o pomoc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer PL-335 - pasek napędowy

#2

Post autor: Wojtek »

Nie wiem jak się rozglądałeś espressso, ale ja jak wpisałem "Pioneer PL-335" w google to wyskoczyło na pierwszej stronie 5 linków z ofertami pasków do Twojego gramofonu. Innymi słowy: w czym problem? :D

Jedna z tańszych ofert, darmowa wysyłka z UK: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 0427763399
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
espressso
Posty: 28
Rejestracja: 07 lut 2011, 12:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Pioneer PL-335 - pasek napędowy

#3

Post autor: espressso »

To miałem okazję już widzieć, ale niestety nie posiadam konta n ebay'u. Miałem nadzieję, że jednak uda się to kupić w kraju... Jeżeli nie to pewnie będę zmuszony założyć specjalnie w tym celu konto na ebay'u, ale może ktoś wie coś więcej? Jeszcze nie tracę nadziei :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer PL-335 - pasek napędowy

#4

Post autor: Wojtek »

espressso pisze:Miałem nadzieję, że jednak uda się to kupić w kraju...
Sory, ale nic o tym nie napisałeś w pierwszym poście ;)
espressso pisze:Jeżeli nie to pewnie będę zmuszony założyć specjalnie w tym celu konto na ebay'u, ale może ktoś wie coś więcej?
Nie tylko na eBay, ale i na PayPal (bo jak inaczej chciałbyś zapłacić za zakup?). Przyda się prędzej czy później, więc nie będzie problemu.
espressso pisze: a może znacie jakiś sposób doboru paska na podstawie odpowiednich parametrów
Jeśli masz jeszcze oryginalny pasek to nie widzę problemu dlaczego nie miałbyś go sobie zmierzyć, w ten sposób uzyskując potrzebne informacje. Jeśli paska nie posiadasz to... jak zmierzyć coś czego się nie ma? :) Na podstawie rolek, talerza, itd. to nie jest taka prosta sprawa.

Google informuje, że do tego modelu musi to być płaski pasek o długości 57cm i o średniej szerokości.
Standardowe oznaczenie: FRX 22.4

Dla podsumowania:
Pasek płaski, gumowy, o wymiarach:
długość: 22.4'' = 57cm (wewnętrzna długość całego paska)
szerokość: 0.155'' = 4mm
grubość: 0.030'' = 0.75mm

Sprzedawcy czasami kierują się długością złożonego na pół paska. W takim wypadku interesuje nas pasek o długości ok. 26cm po złożeniu.

Wszelkie paski można dostać w kraju np. od firmy north.pl, jednakże nie można mieć pewności, że będą mieli akurat ten typ paska.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
espressso
Posty: 28
Rejestracja: 07 lut 2011, 12:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Pioneer PL-335 - pasek napędowy

#5

Post autor: espressso »

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Jakiś czas temu napisałem już zapytanie do firmy north.pl, czy są w stanie dobrać mi pasek na podstawie symbolu modelu gramofonu - czekam jeszcze na odpowiedź. Jednakże znając podane przez Ciebie wymiary chyba nie będę miał już problemu z zamówieniem u nich odpowiedniego paska. Starego nie dało się zmierzyć ponieważ jego stan już na to nie pozwalał, zupełnie stracił elastyczność i był mocno rozciągnięty.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer PL-335 - pasek napędowy

#6

Post autor: Wojtek »

Pioneer oznaczał te paski numerem PEB-1060, może to coś pomoże w poszukiwaniach, jednakże z tego co widziałem w sieci to te oryginalne paski są niewspółmiernie drogie :)

Tak czy siak, nawet jeśli North nic nie znajdzie albo znudzi Ci się czekanie to oferty zachodnich sprzedawców stoją otworem.

Na marginesie: może jest to jakiś pomysł na niszowy biznes? Sprowadzać paski napędowe standardowych rozmiarów (nie ma ich aż tak wiele) i sprzedawać online :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ