Reloop RP-2000 mk3 - czy warto?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
aleksandra
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2011, 15:34

Reloop RP-2000 mk3 - czy warto?

#1

Post autor: aleksandra »

Ostatnio zastanawiam się nad kupnem gramofonu Reloop rp 2000 mk3
http://www.djshop.pl/i1122,reloop,reloo ... zarny.html
Gramofon będzie służył tylko do odsłuchu ( głównie hip hop). Byłabym wdzięczna gdyby ktoś wypowiedział się na temat tego sprzętu i co będzie do niego potrzebne (polećcie coś). Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Pomóżcie

#2

Post autor: deha »

Wypowiem się po cichutku bo nie wiem czy moje spostrzeżenia będą trafne, ale zapewne ktoś z bardziej doświadczonych kolegów ewentualnie mnie poprawi. Sam zaglądałem kiedyś na djshop.pl Sklep jest we Wrocławiu, miałem okazję go odwiedzić, miałem wrażenie, że dużo w tym chaosu, latanie po różnych pokojach, w jednym kupowanie, w drugim faktury a po sprzęt jeszcze na magazyn. Świeży biznes, młodzi ludzie więc być może tak się mają początku- chociaż sama idea i realizacja pomysłu zacna.

Co do sprzętu, to chyba Reloop jest firmą produkującą sprzęty pod dj-kę, czytałem na forum o kilku osobach, które jednak miały Reloop'a do odsłuchu, ktoś chyba bardzo narzekał, chciaż głowy sobie urwać nie dam. Tak czytam opis i nie widzę w nim informacji odnośnie wkładki, jest tylko headshell, więc jeśli mam rację, musisz do kosztu 650 zł dorzucić jeszcze pewnie koło 100-200 złotych. Trochę sporo. Jestem pewny, że w granicach 700-800 zł spokojnie da rade znaleźć coś ciekawszego.

Nie do końca wiem jak to się ma z hiphopem, ale to już chyba kwestia wkładki niż gramofonu.

Poczytaj wątki w których poszukiwane są gramofony w cenie jaka ciebie dotyczy, sprawdź co jest proponowane a co odrzucone, znajdź to na allegro i kupuj :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Reloop RP-2000 mk3 - czy warto?

#3

Post autor: Wojtek »

Pozwoliłem sobie zmienić tytuł tematu, bo samo słowo "Pomóżcie" raczej kiepsko oddawało treść :)
deha pisze:Świeży biznes, młodzi ludzie więc być może tak się mają początku- chociaż sama idea i realizacja pomysłu zacna.
Ta firma ma już chyba prawie 10 lat więc nie nazwałbym ich "świeżakami" :)

Z tego co opowiadasz to brzmi to jak typowa "szopa" od handlu internetowego, bez faktycznego frontu sklepowego, co oczywiście nie jest niczym złym, ot normalka wśród biznesów stricte/głównie internetowych :)

No ale wracając do kwestii samego gramofonu.

To jest całkiem niezły sprzęt, aczkolwiek jak już zauważył deha, głównie pod DJkę. Mimo wszystko do odsłuchu się nada :) Trzeba tylko pamiętać o tym, że obsługa u niego jest w pełni manualna (czyli nie ma żadnej automatyki typu start/stop). Jeśli ten fakt nie przeszkadza to można śmiało brać ten gramofon.
deha pisze:ktoś chyba bardzo narzekał, chciaż głowy sobie urwać nie dam.
Tia, narzekał, ale to był inny model, zdecydowanie gorszy (przypominający znane nam już supermarketowe gramofony :) ).
deha pisze:Tak czytam opis i nie widzę w nim informacji odnośnie wkładki
Ahaha, a jednak jest napisane w opisie :) Trza tylko opanować język ludków mających większą styczność z DJką :)
* Do gramofonu dołączony system reloop battle track, slipmata oraz headshell
Tak więc wkładka jest zawarta w ofercie, nie trzeba dokładać do interesu w tej kwestii :)
Aczkolwiek muszę przyznać, że Reloop Battle Track to dość kiepska wkładka pod względem odsłuchowym.
Sferyczny szlif i rekomendowany nacisk w przedziale 2-4g (czyli optymalnie 3g). Szok :)
deha pisze:Nie do końca wiem jak to się ma z hiphopem, ale to już chyba kwestia wkładki niż gramofonu.
Zgadza się. To już jest kwestia przyszłościowa, kiedy gramofon już będzie na miejscu i znajdą się jakieś fundusze na lepszą wkładkę :)
aleksandra pisze:i co będzie do niego potrzebne (polećcie coś).
A to już zależy od tego co ty masz za sprzęt audio. Innymi słowy, do czego chciałabyś podłączyć gramofon jak już go dostaniesz? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Reloop RP-2000 mk3 - czy warto?

#4

Post autor: deha »

Dobra, Wojtku, sorki za niedoczytanie. Mogłeś nie naśmiewać się ze mnie przy wszystkich...
:D:D
Awatar użytkownika
BACKspacer
Posty: 70
Rejestracja: 27 lis 2010, 16:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Reloop RP-2000 mk3 - czy warto?

#5

Post autor: BACKspacer »

deha pisze:Dobra, Wojtku, sorki za niedoczytanie. Mogłeś nie naśmiewać się ze mnie przy wszystkich...
:D:D
Spoko deha... i tak tego nikt nie czyta ;)
new guy in (vinyl) town
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Reloop RP-2000 mk3 - czy warto?

#6

Post autor: Wojtek »

Bez przesady chłopaki ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
aleksandra
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2011, 15:34

Re: Reloop RP-2000 mk3 - czy warto?

#7

Post autor: aleksandra »

Może w takim razie zapytam inaczej. Potrzebuję czegoś w rozsądnej cenie jak już pisałam do odsłuchu. W kwestii gramofonów jestem kompletnie zielona. Ojciec uparł się żeby kupić w sklepie gramofon w zestawie z wieżą ponieważ nie posiadam żadnego sprzętu audio i zastanawiam się czy to dobry pomysł żeby kupywać w sieciówkach typu Saturn.
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reloop RP-2000 mk3 - czy warto?

#8

Post autor: deha »

To nie jest dobry pomysł. Napisz jaką kwotą dysponujesz, a zapewne ktoś postara się pomóc. Czyli zaczynamy od zera, tak? Potrzebujemy gramofon i sprzęt do odsłuchu, tak?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Reloop RP-2000 mk3 - czy warto?

#9

Post autor: Wojtek »

Gramofon + jakiś wzmacniacz (ew. amplituner) + kolumny głośnikowe? To takie absolutne minimum systemu audio chyba :) Jeśli sprzęt ma być porządny to względnie tanio chyba nie wyjdzie.

Nie macie nawet jakiegoś kina domowego w domu? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
aleksandra
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2011, 15:34

Re: Reloop RP-2000 mk3 - czy warto?

#10

Post autor: aleksandra »

kino domowe jest ale nie w moim pokoju a gramofon ma być u mnie.
Tak, zaczynamy od zera. Wiem że wiąże się to z kosztami chodzi mi tylko o to żeby nie wydawać na gramofon 3 tys zł jak można wydać 500 ;)
Byłabym bardzo wdzięczna gdybyście w takim razie polecili dobry sprzęt i gdzie go mogę zakupić.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Reloop RP-2000 mk3 - czy warto?

#11

Post autor: Wojtek »

W takim razie kraina allegro i używanych sprzętów stoi otworem. Radzę chociaż nakreślić sobie jakiś budżet na całość, bo bez tego raczej ciężko szukać. Radzę zacząć od wzmacniacza albo gramofonu (z wskazaniem na ten pierwszy, bo jest to bardziej praktyczna droga), a kolumny zostawić na koniec. Jeśli posiadasz jakieś słuchawki to w ogóle można kolumny odstawić na dalszy plan, o ile słuchanie przez słuchawki Cię zadowoli.

Proszę tylko by co do poszukiwań każdego rodzaju sprzętu założyć osobny wątek (albo podczepić się) w odpowiednim dziale forum.

A na pewno nie zaszkodzi prześledzenie forum by nabrać trochę wiedzy na temat :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
aleksandra
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2011, 15:34

Re: Reloop RP-2000 mk3 - czy warto?

#12

Post autor: aleksandra »

Bardzo dziękuję za informacje. Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Właściwie dlaczego tak bardzo odradza się kupowanie w sieciówkach ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Reloop RP-2000 mk3 - czy warto?

#13

Post autor: Wojtek »

Tu nie chodzi o sieciówki aleksandra. Chodzi bardziej o sprzęt jaki można obecnie w sieciówkach (i nie tylko) spotkać. Bo zakładam, że chodzi o gramofony :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Reloop RP-2000 mk3 - czy warto?

#14

Post autor: Obywatel »

Sieciówki handlują tym, co mogą szybko sprzedać a więc w przypadku gramofonów będą to raczej tandetne, plastikowe konstrukcje. W ogóle, to nie rozumiem jak można tak zeszmacić takie marki jak Lenco czy Akai :roll:

Najpierw skup się na kupnie gramofonu wg własnych upodobań i porad na forum. Jeżeli nie masz od razu budżetu na wzmacniacz i kolumny, to popytaj po rodzinie czy nie ma ktoś na strychu zbunkrowanego jakiegoś starego Radmora. Na pewno da lepszy dźwięk niż kupiony na szybkiego oszczędnościowy wzmacniacz, nie mówiąc już o jakichś zintegrowanych systemach.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ