Saba PSP 248 - trzeszczy

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
yeahhhh
Posty: 10
Rejestracja: 11 gru 2013, 18:34

Saba PSP 248 - trzeszczy

#1

Post autor: yeahhhh »

Witam, nabyłem gramofon Saba PSP 248 i po podłączeniu do wzmacniacza, który posiada wejście PHONO, głośniki trzeszczą. Z tylu gramofonu nie ma kabelka od uziemienia, ale podobno nie wszystkie maja taki kabelek. Nie wiem od czego zacząć poszukiwania, czy wymienić kabel RCA, czy rozkręcać i szukać uziemienia? Wystarczy wyprowadzić kabelek ze środka gramofonu od masy do wzmacniacza, czy to musi być z jakiegoś szczególnego miejsca? Wkładkę połączyłem wg tego http://winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=388
Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam i oczywiście Wesołych Świąt :)
Bartek.

edit.
dodam jeszcze, że wzmacniacz na CD playerze i sygnale z komputera działa bez zarzutu
zauważyłem jeszcze, że dotknięcie talerza i poruszanie kablem RCA powoduje zmianę trzasku...
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Saba PSP 248 - trzeszczy

#2

Post autor: zoombie »

Czy wzmacniacz ma przełącznik rodzaju wkładki (MM/MC) ?
Jak odbywa się wybór rodzaju źródła?
yeahhhh
Posty: 10
Rejestracja: 11 gru 2013, 18:34

Saba PSP 248 - trzeszczy

#3

Post autor: yeahhhh »

Tak, mam przełącznik Phono Selector, na nim MM,MC, ustawiony na MM (wkladka AT95E) jeszcze mam MM Subsonic ale nie robi żadnej róznicy.
Wybór rodzaju źródła odbywa sie za pomocą pokrętła, jeżeli komuś to pomoże to jest to wzmacniacz Pioneer A-616, dokładnie taki Obrazek
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Saba PSP 248 - trzeszczy

#4

Post autor: zoombie »

Zapytałem, bo u mnie trzeszczało właśnie na przełączniku MM/MC - po popsikaniu Kontaktem PR - jak ręką odjął.
yeahhhh
Posty: 10
Rejestracja: 11 gru 2013, 18:34

Saba PSP 248 - trzeszczy

#5

Post autor: yeahhhh »

Ale jakbym kręcił, to bym słyszał zmiany trzasku w głośnikach, a nie słyszę. Wątpie, żeby to było to, ale już zamówiłem ten szprej, spróbować nie zaszkodzi, a sam preparat nie zginie.
Takie spostrzeżenie jeszcze mam: jak sciągam winyl z talerza, to słychać jak ładunki elektryczne przeskakuję między talerzem i winylem, czy to jest normalne ?
Jeszcze mam jeden problem.... Pozycja ramienia jest zabardzo przesunieta w przeciwna strone do talerza, gdy wciskam size selector na gramofonie to ramię ustawia się zadaleko winyla, tak samo jest dla 12" jak i dla 7". Nagrałem zachowanie gramofonu http://www.youtube.com/watch?v=oavOXxuAgVY
marek29
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2013, 20:07

Saba PSP 248 - trzeszczy

#6

Post autor: marek29 »

Pozycja ramienia jest zabardzo przesunieta w przeciwna strone do talerza, gdy wciskam size selector na gramofonie to ramię ustawia się zadaleko winyla, tak samo jest dla 12" jak i dla 7". Nagrałem zachowanie gramofonu

Ale przecież pozycję "startu" i "stopu" ustawiasz (regulujesz) śrubami...I to jeszcze z "góry" nic nie odkręcasz.
Mam PSP-244 ,ale mechanizm ten sam z kraju kwitnącej wiśni.
Masz dwie dziurki ,tam ustawiasz start i stop śrubokrętem.
W czym problem?
yeahhhh
Posty: 10
Rejestracja: 11 gru 2013, 18:34

Saba PSP 248 - trzeszczy

#7

Post autor: yeahhhh »

dzieki wielkie, działa,mam tylko jedna dziurkę ze śribeczką w środku, tylko teraz ramię mi ucieka dalej w prawo, i po wcisnieciu stop sie nie wylacza, tylko ramie wraca na swoje miejsce, a talerz sie kreci nadal.
Skoro masz podobna wersje, moze wiesz do czego slużą pokretla h-viscous damping oraz v-viscous damping

[edit]
juz wiem czemu mi ucieka ramie tak daleko, mam ułamany ten ogranicznik i podporke do ramienia...musze czymś go zastąpić
Nadal pozostaje kwestia trzeszczenia, jutro zakupie nowy przewód RCA i podłącze mase, zobaczymy czy to pomoże.
marek29
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2013, 20:07

Saba PSP 248 - trzeszczy

#8

Post autor: marek29 »

Drugą śróbkę masz pod talerzem
Załączniki
1.jpg
yeahhhh
Posty: 10
Rejestracja: 11 gru 2013, 18:34

Saba PSP 248 - trzeszczy

#9

Post autor: yeahhhh »

no jest :) wielkie dzięki za radę ;)
yeahhhh
Posty: 10
Rejestracja: 11 gru 2013, 18:34

Saba PSP 248 - trzeszczy

#10

Post autor: yeahhhh »

Baja, wymieniłem kabelek RCA i śmiga, aż miło. Teraz słychać ładnie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
damianos
Posty: 44
Rejestracja: 16 maja 2011, 10:49
Gramofon: Saba PSP 248
Kontakt:

Re: Saba PSP 248 - trzeszczy

#11

Post autor: damianos »

yeahhhh pisze:
26 gru 2013, 17:40
Skoro masz podobna wersje, moze wiesz do czego slużą pokretla h-viscous damping oraz v-viscous damping
Wiem że temat stary, ale jest tu pytanie na które też szukam odpowiedzi. Pokrętła te są od regulacji poziomego i pionowego tłumienia drgań. Wiecie może jakie mniej więcej wartości trzeba ustawić? Czy takie same jak nacisk na igłę i atyskating?
SABA PSP-248 AT13eav * SABA MI 215 * SABA MD 292 * SABA CD 262 * SABA RS960 * Sanyo/Magnasonic DCX-2300 * Canton Quinto 520 * Philips 22RH422 * Fonica Cdf 003r
http://acdc-collection.blogspot.com/
ODPOWIEDZ