StageLine 104 i głośniki komputerowe

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Jacek
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2011, 00:38

StageLine 104 i głośniki komputerowe

#1

Post autor: Jacek »

Witam Was wszystkich. Postanowiłem pójść czarną stroną mocy i kupiłem sobie gramofon StageLine DJP-104.Ze względu na zupełną zieloność w temacie chciałbym dowiedzieć się czy narazie wystarczy podpiąć ten gramofon do głośników komputerowych i będzie grał czy jednak bez wzmacniacza nic nie usłyszę. Oczywiście wzmacniacz i kolumny mam zamiar kupić, ale to już nie w tym miesiącu. Więc czy coś usłyszę czy narazie będę miał tylko ładny mebel.
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

StageLine 104 i głośniki komputerowe

#2

Post autor: Jaskier »

Niestety, bez wzmacniacza (lub przedwzmacniacza) nic z tego nie będzie...
Jacek
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2011, 00:38

Re: StageLine 104 i głośniki komputerowe

#3

Post autor: Jacek »

To wygląda na to że coś może będzie słychać. Ten gramofon ma przedwzmacniacz. Patrzyłem na kabelki (narazie w instrukcji) i daje się je fizycznie wpiąć do głośników.
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

StageLine 104 i głośniki komputerowe

#4

Post autor: Jaskier »

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

StageLine 104 i głośniki komputerowe

#5

Post autor: Wojtek »

W takim razie nie ma problemu, możesz podpiąć ten gramofon bezpośrednio pod głośniki komputerowe Jacek :)
Jacek pisze:Patrzyłem na kabelki (narazie w instrukcji)
Same kabelki wychodzące z gramofonu akurat o niczym nie świadczą ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Jacek
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2011, 00:38

Re: StageLine 104 i głośniki komputerowe

#6

Post autor: Jacek »

Więc gramofon przyszedł bardzo porządnie zapakowany. Z tego co się okazało to jest to pełen manual (ale może się wyłącza pod koniec - mnie się nie wyłączył, może trzeba było trochę poczekać). Z tyłu ma przełącznik phono/line, więc przełączyłem na line i podpiąłem do głośników komputerowych. No i czad - działa. Dźwięk nawet na tych plastikach cudo. Zaraz przesłuchałem moją starą kolekcję kilku singli które jakimś cudem ocalały no i jestem pod wrażeniem. Trochę tu i ówdzie trzeszczało (nieznacznie), ale ten dźwięk. Aż zacząłem się zastanawiać czy warto pakować się we wzmacniacze i kolumny. I tak jest jak dla mnie bardzo dobrze. Poco jeszcze coś dokupowywać. Wkładka to Monacor z naciskiem 2g. Ma ładną slipmate, nóżki na sprężynkach z jakiejś dziwnie miękkiej gumy, start stop, instrukcje po polsku, stroboskop, i okazało się, że regulacja obrotów tylko przy 33, a ja mam same single. No i to narazie wszystko.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

StageLine 104 i głośniki komputerowe

#7

Post autor: Wojtek »

To miło że wszystko zadziałało jak trzeba Jacek. Co do sprzętu. Wiesz... dźwięk z konkretnego sprzętu audio z prawdziwego zdarzenia, a dźwięk z głośników komputerowych to porównanie rzędu niebo, a ziemia. Może nie miałeś okazji robić takiego porównania, ale zapewniam, że tak jest :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ