JVC AL-E23

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Daiana
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2011, 16:16

JVC AL-E23

#1

Post autor: Daiana »

Witam ;)
wczoraj w piwnicy znalazłam [kolejny ;)] gramofon JVC AL-E23 (taki jak ten), podłączyłam, wszystko ładnie pięknie, śmiga aż miło no i nagle bęc. Normalnie przesuwając ramię nad płytę samo powinno wystartować z obrotami a tym razem nic. Tylko raz później zaskoczył, obracał się może 3 sek i od razu zrobił auto return. No i teraz pytanie co się mogło stać? Bo jest tak, jakby nie 'zauważał' tego, że ramie jest nad płytą.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JVC AL-E23

#2

Post autor: Wojtek »

Możliwe że pasek napędowy wyzionął ducha :) Spróbuj podnieść talerz (albo przynajmniej gumową matę) i zobaczyć co tam się dzieje ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Daiana
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2011, 16:16

Re: JVC AL-E23

#3

Post autor: Daiana »

Sprawdziłam to i pasek jest na swoim miejscu i wygląda na sprawny ;) ale za to odkryłam, że coś właśnie trafiło opuszczanie ramienia.. :roll:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JVC AL-E23

#4

Post autor: Wojtek »

Daiana pisze:ale za to odkryłam, że coś właśnie trafiło opuszczanie ramienia.. :roll:
To znaczy?

No to generalnie mechanika gramofonu chyba padła w takim razie :) Jakościowy sprzęt to to niestety nie jest.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Daiana
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2011, 16:16

Re: JVC AL-E23

#5

Post autor: Daiana »

Hm, miałam na myśli, że gdy przyciskam 'guzik' opuszczania ramienia to ono ani drgnie :roll:

No cóż, szkoda bo jak działał to słuchało się całkiem przyzwoicie. Może poszukam w swoim mieście kogoś, kto by to obejrzał z bliska, a póki co została mi jeszcze Unitra. :mrgreen:
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

JVC AL-E23

#6

Post autor: chrzan49 »

Nie warto.To tandetna frezarka do płyt.
ODPOWIEDZ