Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

Kosmiczne talerze z ramionami
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#16

Post autor: Pilot »

Gdy kupowałem kolumny w Gdansku stanąłem przed jednym z tych stylowych gramiaków. Zdjęcie nie odda wyglądu. Po prostu piękny i żadna plastyczana zabawka nie ma do tego polotu. Nie odważyłem się posłuchać go, Pilot jest nieobliczalny :mrgreen: jeszcze bym zaczął zbierać na taki klocek. Są to drogie zabawki, nawet bardzo drogie lecz cena nie bierze sie tylko z tego że snoby to kupują, to jest po prostu pięknie wykończone. A jak to gra? Wystarczy poczytać tych, którzy to mają lub słuchali na wystawie.

Dzięki Robertson za foty i ciekawy opis. Zazdroszczę Ci tego, co miałeś okazję oglądać i słuchać.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#17

Post autor: Winters »

Wojtek pisze:Ekstrema zawsze się znajdą, to zrozumiałe, ale pokaż może co masz konkretnie na myśli
Z "normalnych"? Wzmacniacze Leben, klasyczne Luxmany, klasyczne konstrukcje McIntosh, sprzęt Linn, nawyjższe modele zestawów Tannoy, pokazany Systemdek.
Robertson pisze:A od kiedy to kupujemy sprzęt dla wyglądu...to ma grać
No to w takim razie nie wiem po co na większości tego sprzętu mnóstwo elementów pozłacanych, czy po kilkanaście warstw lakieru na bardzo wysoki połysk.
Cracker pisze:To jedynie bezsensowna kontestacja nie mająca nic wspólnego z obiektywną oceną.
A to stwierdzenie nt. wyglądu sprzętu, czy też opinia na temat wydarzenia mogą w ogóle być obiektywne?
DIOMEDES KATO
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#18

Post autor: Robertson »

Np. Było mi na prawdę miło :) Już trochę ochłonąłem i ...nasuwa mi się kilka refleksji.Zdecydowanie widać było obecność winyli .W postaci sprzętu j/w oraz możliwości ich zakupu.Od znanych już sprzedawców w głównym holu:Master Disc czy Audio Fan po kartony płyt powystawiane u poszczególnych wystawców . Wśród nich dużo tzw.audiofilskich z renomowanych i nie często spotykanych wytwórni jak MFSL ,Naim czy Enya (chyba tak się ja pisze) Bez problemu zostawił bym kilkaset złotych w samych płytach ..takie okazy... echh :doh: Duży nacisk położony był też na prezentacje muzyki z przenośnych nośników cyfrowych . Mniej niż zwykle kina domowego za to więcej projektorów wizyjnych i słuchawek. Natomiast żadnego sprzętu Vintage :( Nic nie wspomniałem o zwykłych zjadaczach chleba ..a było trochę i dla nich :P Jak zwykle okazale prezentował się NAD .A za "normalne" pieniądze Creek zagrał superrrr :clap: Snobów było więcej wśród sprzedających i co smutne naszej narodowości .Natomiast Niemcy, Anglicy czy Szkoci bardzo uprzejmi i otwarci . To tyle . Nie będę już więcej nudził ;)
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#19

Post autor: Robertson »

Winters pisze:
Robertson pisze:A od kiedy to kupujemy sprzęt dla wyglądu...to ma grać
No to w takim razie nie wiem po co na większości tego sprzętu mnóstwo elementów pozłacanych, czy po kilkanaście warstw lakieru na bardzo wysoki połysk.

Też się zastanawiam.Myślę , że są osoby , które to lubią i są skłonne za to zapłacić kilka tysięcy więcej .
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#20

Post autor: Robert007Lenert »

Robertson pisze:
Robertson pisze:A od kiedy to kupujemy sprzęt dla wyglądu...to ma grać
Winters pisze: No to w takim razie nie wiem po co na większości tego sprzętu mnóstwo elementów pozłacanych, czy po kilkanaście warstw lakieru na bardzo wysoki połysk.

Też się zastanawiam.Myślę , że są osoby , które to lubią i są skłonne za to zapłacić kilka tysięcy więcej .
Tak jak wczesniej pisalem /w oparciu o wlasne doswiadczenia....znaczy ze sam najczesciej tak robilem/ Najpierw kupuje sie oczami... Ilu z nas kupilo gramofon najpierw go odsluchujac? Zazwyczaj wczesniej sie go widzi i kupuje na podstawie "widzenia" i oczywiscie jakichs opinii /slownych badz tekstowych/ a dopiero potem odpala w domku i slucha na nim plyt.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#21

Post autor: eenneell »

Jednym się podobają "przebajerowane wynalazki", a innym np takie http://www.winyl.net/download/file.php? ... &mode=view :)
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#22

Post autor: pawel0777 »

ale z Was marudy :D .Zdjęcia to nie wszystko.Gdy oglądasz takie cacka na żywo to od razu wiesz,że masz do czynienia z czymś solidnym i perfekcyjnie zrobionym ;)
Jak trafisz zestaw który pasuję Ci brzmieniowo...trudno jest później wrócić do tego co masz w domu.To jest chyba największy minus tego typu imprez :)
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#23

Post autor: vinylpiotrek »

Robertson pisze:Też się zastanawiam.Myślę , że są osoby , które to lubią i są skłonne za to zapłacić kilka tysięcy więcej .
A ja myślę, że wygląd był tutaj jednym z głównych priorytetów, na bogato i w określonej "audiofilskiej konwencji", a że jest to wzornictwo bardzo specyficzne, pretensjonalne, często ociekające złoceniami, to budzi skrajne opinie. Nic dziwnego. Mnie osobiście to się na tyle opatrzyło, że poza ekstremami, az tak bardzo nie razi, ale w pokoju bym sobie nie postawił, nie pasuje do przytulnego zakątka.
Dla odmiany przykładem, sprzętu , który ma perfekcyjnie działać, a nie wyglądać, mogą być gramofony studyjne.
Obrazek
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#24

Post autor: eenneell »

pawel0777 pisze:Gdy oglądasz takie cacka
=Amatorskie
kontra
vinylpiotrek pisze: gramofony studyjne
=Profesjonalne

!!!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41719
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#25

Post autor: Wojtek »

Robertson pisze:Natomiast żadnego sprzętu Vintage :(
To chyba nie powinno dziwić?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3226
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#26

Post autor: Pawelec »

No chyba poza Graj-End. ;) Przetworniki sprzed prawie pięciu dekad można chyba zaliczyć do VINTAGE ?
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41719
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#27

Post autor: Wojtek »

Pawelec pisze:No chyba poza Graj-End. ;) Przetworniki sprzed prawie pięciu dekad można chyba zaliczyć do VINTAGE ?
Jak masz nowy wzmacniacz lampowy i wsadzisz do niego stare lampy, to z automatu masz sprzęt vintage?
Ja tego tak nie liczę, wybacz :)

Poza tym, szopa Graj-End jest chyba nieco enigmatyczna co do tego jakie głośniki (producent, model, itd.) faktycznie stosuje konstruktor.
Mniejsza o to.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3226
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#28

Post autor: Pawelec »

Piszę to na zasadzie żartu :D
Wojtek pisze: Poza tym, szopa Graj-End jest chyba nieco enigmatyczna co do tego jakie głośniki (producent, model, itd.) faktycznie stosuje konstruktor.
Mniejsza o to.
Tu się zgadzam. Tak jak w zeszłym roku Graj-Pudła nie zachwyciły mnie swoim dźwiękiem, tak Graj-End w tym roku również. Idę zawsze do nich z uporem maniaka, bo forma obudowy spodobała mi się do tego stopnia, że postanowiłem sam wykonać swój zestaw głośnikowy metodą garażową. Jestem na etapie strojenia dolnej części basowej. Góra czeka na głosniki. Negocjuję warunki z Węgierskim SONIDO. Zobaczymy co z tego będzie? :D
Trochę się zapędziłem bo to nie dotyczy tego wątku. ;)
Załączniki
IMAG1207 (451x800).jpg
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#29

Post autor: Robertson »

Hmm...... z tym Vintage na Audio Show to był oczywiście żart ;) A co do Graj Endu było cos polskiego bardzo przypominającego JML Utopię . Moją uwage zwróciła cena ...oczywiście kosmiczna ( s = m) :hand:
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Kilka fajnych garniaków z dzisiejszego Audio Show

#30

Post autor: motown »

Jeśli ktoś jest zainteresowany nieco obszerniejszą (foto)relacją z Audio Show 2013, to jest w grudniowym Audio (12/2013).
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
ODPOWIEDZ