Pioneer PL-12D II

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Pioneer PL-12D II

#1

Post autor: kielek »

Czy szanowni forumowicze bardziej obeznani w temacie gramofonów mogą coś powiedzieć na temat gramofonu jak w temacie? Pytam,bo taki egzemplarz w bardzo dobrym stanie posiada moja siostra,która z niego praktycznie nie korzysta i chce mi go sprezentować.Problem w tym,że mieszka dość daleko i po prostu czy warto go targać ? Najbardziej mnie interesuje jego orientacyjna wartość cenowa i techniczna.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Pioneer PL 120 II

#2

Post autor: Winters »

Jak znam życie to chodzi o PL-12D II.

To "D" często jest czytane jako "0" i stąd nieporozumienie.
DIOMEDES KATO
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Pioneer PL 120 II

#3

Post autor: kielek »

Być może.Osobiście nie pamiętam modelu,bo widziałem go kupe lat temu, a taką symbolikę podała mi siostra.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Pioneer PL 120 II

#4

Post autor: Winters »

Generalnie porządny gramofon z lat 70. z napędem paskowym, bez żadnych wodotrysków. Dość tani i popularny w tamtych czasach model, na rynku jest ich sporo. Ucziwa cena za w pelni sprawny egzemplarz w ładnym stanie to 250-300 PLN.
DIOMEDES KATO
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Pioneer PL 120 II

#5

Post autor: kielek »

Dzięki Winters. Jak skojarzyłem(dzięki Twojej wskazówce),że chodzi o ten model to mniej więcej wiedziałem co jest wart.Specjalnie nie opłaca mi się go targać, wezmę go przy okazji jak pojadę do siostry.Trzeba będzie się niedługo rozejrzeć za czymś z wodotryskami :)
Żeby nie zakładać osobnego wątku,jakie modele Denona były godne uwagi i nie miały jako takich kłopotów z elektroniką/mechaniką? Chodzi mi o w miarę nieskomplikowane mechanicznie,nienafaszerowane zbędną elektroniką w miarę solidne modele?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Pioneer PL 120 II

#6

Post autor: Winters »

http://www.vinylengine.com/library/denon.shtml

Tutaj masz listę większości gramofonów Denona wraz ze specyfikacjami technicznymi.

Uważam, że fajniesze modele to na przykład seria "tysięczna", czyli np. modele 1100, 1200, 2500 itd.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer PL-12D II

#7

Post autor: Wojtek »

kielek pisze:Czy szanowni forumowicze bardziej obeznani w temacie gramofonów mogą coś powiedzieć na temat gramofonu jak w temacie?
Wpisz w naszą wyszukiwarkę PL-12D bądź PL-112D (późniejszy model) to znajdziesz trochę wątków i postów). Troszkę użytkowników tych gramofonów przewinęło się już przez forum :)
Winters pisze:To "D" często jest czytane jako "0" i stąd nieporozumienie.
Poprawiłem tytuł wątku :)
kielek pisze:Żeby nie zakładać osobnego wątku
No tak, bo kurna po co trzymać się tematu, prawda? Tak jakbyśmy mieli jakiś limit czy inne kary za nowe wątki...
kielek pisze:Chodzi mi o w miarę nieskomplikowane mechanicznie,nienafaszerowane zbędną elektroniką w miarę solidne modele?
To radzę patrzeć na inną markę, bo Denon nie był akurat z tego znany w swoich lepszych modelach gramofonów.
Nie licząc może bardziej high-endowych pełnych manuali z tej stajni.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Pioneer PL-12D II

#8

Post autor: kielek »

Wojtek pisze: No tak, bo kurna po co trzymać się tematu, prawda? Tak jakbyśmy mieli jakiś limit czy inne kary za nowe wątki...
Spokojnie.Nie miałem zamiaru rozwijać tematu Denona w tym wątku(już na tyle Cię znam,by wiedzieć jaka będzie reakcja). Żeby podpytać w jednym zdaniu nie trzeba chyba zakładać osobnego wątku?
Wojtek pisze: kurna

Proszę nie przeklinać ;) :mrgreen:
uraharu
Posty: 5
Rejestracja: 19 kwie 2022, 11:23

Re: Pioneer PL-12D II

#9

Post autor: uraharu »

trochę czasu minęło, ale chciałbym reaktywować wątek tego gramofonu
od dłuższego czasu rozglądam się za modelem pl12d
ceny wahają się od 500zł do 1200zł, więc rozbieżność duża

czy warto zainwestować w ten model w 2022r?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pioneer PL-12D II

#10

Post autor: Wojtek »

Złota łopata za odkopanie wątku sprzed 10 lat. To jakiś rekord.

To zależy czy chcesz mieć prosty i nierozwojowy, ale na swój sposób ładny gramofon.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ