BSR McDonald HT 70

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

BSR McDonald HT 70

#1

Post autor: Robert007Lenert »

Okazuje sie, ze kupilem model: BSR McDonald HT 70 (4 speed) Wyglada identycznie jak model z 3 predkosciami ( z ta roznica, ze ma dodatkowo predkosc 16)
Tutaj mozna zobaczyc:
http://www.retrotronics.co.nz/detail&id=211
Ps. Wstepne testy wypadly bdb. Gramofon w stanie idealnym, wystawowym , predkosci ustawione perfekcyjnie!!! /paski strobo ani drgna!/ Zamontowana wkladka to Shure M75 z oryginalna igla . Jako, ze igla o nieznanym przebiegu to posluchalem tylko takiej mojej plyty do testow. Napedu nie slychac, atomatyka bez zarzutu, dzwiek bardzo bdb. To tyle na goraco :)
PS.ten model cyba nie ma fukcji zmieniarki. Tak wnioskuje po analizie ukladu mechaniki - bo oczywiscie rozebralem go by wszystko dokladnie sprawdzic.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Angielskie gramofony

#2

Post autor: eenneell »

eenneell pisze:
Wojtek pisze:Łożyskowanie talerza jest tak precyzyjne, że mogłoby się znaleźć w jakiejś części autobusu i nie czułoby się tam źle, a ramię ma też na tyle liche, że montowany fabrycznie Shure M93 zbyt wiele nie pomagał.
Ciekawi mnie to, czy jest z nim aż tak źle?
Ja również odradzam tego BSR'a! nie podoba mi się (od strony technicznej) i tyle! :mrgreen:
To znaczy,że czasem Ktoś coś "wyczuje", a inny ktoś (np ja) nie ...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Angielskie gramofony

#3

Post autor: Wojtek »

Robert007Lenert pisze:Okazuje sie, ze kupilem model: BSR McDonald HT 70 (4 speed) Wyglada identycznie jak model z 3 predkosciami ( z ta roznica, ze ma dodatkowo predkosc 16)
Twój egzemplarz też ma napis HT70, mimo że ma dodatkową prędkość? To by było dziwne, ale znając politykę BSR, nie aż tak dziwne :)
Robert007Lenert pisze:PS.ten model cyba nie ma fukcji zmieniarki. Tak wnioskuje po analizie ukladu mechaniki - bo oczywiscie rozebralem go by wszystko dokladnie sprawdzic.
To by pasowało do HT70 i mu pokrewnych :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Angielskie gramofony

#4

Post autor: Robert007Lenert »

Wojtek pisze:Twój egzemplarz też ma napis HT70, mimo że ma dodatkową prędkość? To by było dziwne, ale znając politykę BSR, nie aż tak dziwne
Tak, ma dokladnie taki napis: BSR McDonald HT 70
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Angielskie gramofony

#5

Post autor: Wojtek »

Spoko :) Ciekawostka.
BSR robił masówkę przy swoich produktach więc albo jedna wersja jest starsza od drugiej albo produkowano obydwie jednocześnie, pod tą samą nazwą.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Angielskie gramofony

#6

Post autor: Robert007Lenert »

Jeszcze jedno pytanie. W jakich latach mogl byc produkowany ten moj BSR HT 70 ( 4 speed) ?
Ps. Regulacja peach nie jest dostepna bez ingerencji we wnetrze gramofonu. Jednak biorac pod uwage to, ze gramofon trzyma obroty wrecz perfekcyjnie (mimo sporego wieku) nie uwazam tego za wade konstrukcji.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Angielskie gramofony

#7

Post autor: Wojtek »

Robert007Lenert pisze:Jeszcze jedno pytanie. W jakich latach mogl byc produkowany ten moj BSR HT 70 ( 4 speed) ?
Pierwsza połowa lat '70tych.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Angielskie gramofony

#8

Post autor: Robert007Lenert »

Kilka kolejnych uwag na temat BSR McDonald HT70 Profesjonal Series ( ta pelna nazwa widnieje na werku gramofonu)
Zaczne od plusow:
+ swietnie rozwiazany system mocowania kabla. Mozna wymiennie stosowac orginalny Din (zamocowany wewnatrz gramofonu za pomoca wtykow czincz), badz czincze. W tym celu poprostu wypinamy Din z gniazd czincz , nic nie trzeba lutowac
+ znakomicie wywazony ciezki (ponad 2,5 Kg talerz)
+ juz o tym pisalem, ale przytocze jeszcze raz. Fantastyczna stabilizacja obrotow
+ swietna automatyka i prostota jej ustawien, regulacji
+ bardzo cicha praca napedu, w zasadzie nieslyszalna
+ dobrze brzmienie - zamontowana oryginalnie Shure M75, juz mam zapas nowych igiel to sporo posluchalem i jestem zadowolony
+ ramie swietnie sobie radzi tak z niecentrycznymi plytami jak i pofalowanymi
+ metalowy pancerny werk zawieszony /a w zasadzie podparty/ na 4 solidnych amortyzatorachamortyzatorach
Teraz minusy
- pokrywa mimo ze spokojnie mogla by pozostac podczas pracy gramofonu niestety nie ma zawiasow ( tak jest fabrycznie) no i trzeba ja zdejmowac podczas sluchania
- zbyt delikatny spod gramofonu jak na jego wage /prawie 8 kg/

Na ta chwile tyle o Angliku.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2012, 23:20 przez Robert007Lenert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Angielskie gramofony

#9

Post autor: Robert007Lenert »

Prosze zobaczyc zdiecie nr 7 /liczac od gory/ badz nr 3 liczac od dolu http://www.retrotronics.co.nz/detail&id=211
Widac na nim trzy male srubki regulacyjne ramienia.
1. Pierwsza od dolu ta mala okragla ze spreznka sluzy do regulacji punktu opadania igly na plyte.
2. Druga od dolu /6 katna-ze sprezynka/ prawdopodobnie odpowiada za ustawienie pionowe ramienia, badz luzu lozyska
3. Trzecia malo widoczna /ta na srubokret wkrecona pionowo po lewej stronie tej graniastej/.... chyba tez do regulacji pionu ramienia..... no wlasnie chyba. Czy ma ktos wiedze na ten temat?
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

BSR McDonald HT 70

#10

Post autor: Robert007Lenert »

Testy empiryczne potwierdzily punkt 1, oraz czesc druga punktu 2. Pytanie nr 3 nadal aktualne, bo ze wzgledu na trudne dojscie do tej srubki testu nie przeprowadzilem.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

BSR McDonald HT 70

#11

Post autor: Wojtek »

Obawiam się, że jak nie sprawdzisz tego empirycznie to się nie dowiesz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: BSR McDonald HT 70

#12

Post autor: Robert007Lenert »

Wojtek pisze:Obawiam się, że jak nie sprawdzisz tego empirycznie to się nie dowiesz :)
Cholera, a ja tak liczylem na Twoja dociekliwosc :o
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41571
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

BSR McDonald HT 70

#13

Post autor: Wojtek »

Niestety, mogę jedynie zgadywać. Nawet po opisie nie jestem pewien o których śrubkach ze zdjęcia mówisz :)
W takiej sytuacji przydaje się program Paint, oznaczenie kółeczkami punktów, itd. ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

BSR McDonald HT 70

#14

Post autor: Robert007Lenert »

Sprawdzilem "krecalnie", choc trzeba uzyc lamanego malenkiego wkretaka. Ta sruba z punktu 3 sluzy do regulacji wysokosci podstawy ramienia.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

BSR McDonald HT 70

#15

Post autor: Robert007Lenert »

Taka ciekawostka. System antiskatingu w tym gramofonie jest rozwiazany 2- stopniowo. Do obciazenia 2 G dziala system grawitacyjny. Powyzej 2 G masa systemu grawitacyjnego jest juz zbyt mala i nalezy wlaczyc jako uzupelnienie system sprezynowy /pracuje w zakresie od 2 do 5 G wczesniej jest nieaktywny/.
ODPOWIEDZ