Jak zabezpieczyć gramofon do wysyłki?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Jak zabezpieczyć gramofon do wysyłki?

#1

Post autor: Tyrystor »

Mam nadzieję, że utrafiłem z działem :) O ile niczego nie przeoczyłem, to takiego tematu jeszcze nie było, a sądzę, że by się przydał ;)

Niedawno sprawiłem sobie Technicsa SL-5310, więc mój poprzedni sprzęt (SL-3210) zmieni wkrótce właściciela. :)
Moje dwa poprzednie gramofony przyszły całe i zdrowe, choć jedynym śladem ingerencji sprzedawców było trochę taśmy. Słyszałem jednak, że dobrze byłoby zrobić z gramofonem przed jego zapakowaniem i wysłaniem ciut więcej. Co zdemontować, zablokować, wsadzić, wyjąć? ;)

Aha, na szczęście zachowałem kartony, gazety, folie i styropiany, w które opakowany był obecny gramofon, wędrując do mnie. ;)

Z góry dzięki za wskazówki. :)
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41544
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak zabezpieczyć gramofon do wysyłki?

#2

Post autor: Wojtek »

Przede wszystkim warto zdjąć talerz i przeciwwagę ramienia. Talerz można opatulić i przykleić do spodu gramofonu np.
Ramię trzeba zablokować blokadką do stopki i jeszcze jakoś dodatkowo, żeby sobie przypadkiem nie latało pod wpływem wstrząsu.

Pokrywy nie zdejmujesz z zawiasów i przyklejasz ją po bokach do obudowy by się nie otwierała podczas podróży.

Takie rady wpadają mi do głowy :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Jak zabezpieczyć gramofon do wysyłki?

#3

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Pokrywy nie zdejmujesz z zawiasów i przyklejasz ją po bokach do obudowy by się nie otwierała podczas podróży.
A do tego SZTYWNE PUDŁO!!! - styropian +bąbelki (żeby czasem jakaś idiota nie zmasakrowała plexi- tak miałem; pokrywa popękana :( )
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41544
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak zabezpieczyć gramofon do wysyłki?

#4

Post autor: Wojtek »

Tak, pod pokrywę warto coś wsadzić dla usztywnienia.
Styropian to tak średnio w tej sytuacji bo może się coś wykruszyć/powpadać do wnętrza (szczególnie przy zdjętym talerzu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
hansu
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:56
Lokalizacja: Kraków

Jak zabezpieczyć gramofon do wysyłki?

#5

Post autor: hansu »

Dobrym pomysłem jest (poza opisanymi powyżej) owiniecię gramofonu (już po wyjęciu talerza i przymocowaniu ramienia) przezroczystą folią (taką, jak do żywności ;)) - szczelnie. Dzięki temu nie trzeba przyklejać pokrywy i można zapakować w styropian nie martwiąc się o kuleczki, które mogą powpadać do środka. Do tego oczywiście folia bąbelkowa (między folię i styropian) i ewentualnie duże bąbelki na zewnątrz styropianu. Bardziej pancernie się już chyba nie da ;)
ODPOWIEDZ