Philips BTD7170 czy moze wspolpracowac z gramofonem?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Michal_Bydgoszcz
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2021, 13:27

Philips BTD7170 czy moze wspolpracowac z gramofonem?

#1

Post autor: Michal_Bydgoszcz »

Czesc,

Szukalem takiego watku odnosnie sprzetu Philipsa ale nic nie znalazlem, dlatego chce zadac to pytanie. Mam w domu sprzet Philips BTD7170 i chcialbym sie dowiedziec czy moge jakos polaczyc to z gramofonem? Jesli tak to czy ktos moglby mi podpowiedziec jak to zrobic madrze? Nie chce kupowac super gramofonu mysle o czyms do 500 pln poniewaz mam dwojke malych dzieci i zdarza sie, ze ktos zaczyna interesowac sie sprzetem...dlatego poki sa male to nie chce robic duzej inwestycji...jesli mozecie podpowiedziec jak mozna podlaczyc gramofon i jaki do tego sprzetu to byloby super...a jesli sie nie da to czy moze jest jakis sensowny gramofon najlepiej z kolumnami do tej kwoty?

Dzieki i pozdrawiam,

Michal
syko
Posty: 2362
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Philips BTD7170 czy moze wspolpracowac z gramofonem?

#2

Post autor: syko »

Dla chcącego nic trudnego. Wszystko da się ze wszystkim podłączyć.
Mam prośbę. Używaj polskich liter gdy piszesz coś na publicznym forum i wymagasz interreakcji. Sam odbieram to jako brak szcunku dla czytelnika lub nawet prowokację.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Philips BTD7170 czy moze wspolpracowac z gramofonem?

#3

Post autor: Bacek »

Michal_Bydgoszcz pisze:
30 wrz 2021, 13:48
Mam w domu sprzet Philips BTD7170 i chcialbym sie dowiedziec czy moge jakos polaczyc to z gramofonem? Jesli tak to czy ktos moglby mi podpowiedziec jak to zrobic madrze?
Jakiś dziwny marketing?

Mądrze to podłączyć do wejścia Audio In, niemądrze do innych gniazd. Średnio mądrze przez jakiś transmiter BT. Gramofon dowolny z wbudowanym pre gramofonowym lub gramofon + pre gramofonowe. Nowe sklepówki do 500 PLN ta będą plastikowe zabawki. Przy obecnych cenach w używkach trzeba się dobrze rozglądać bo też może być ciężko z nieszrotem zmieścić się w tym budżecie z wkładką i pre.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Michal_Bydgoszcz
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2021, 13:27

Re: Philips BTD7170 czy moze wspolpracowac z gramofonem?

#4

Post autor: Michal_Bydgoszcz »

Witam,

W wejściu Audio In podłączone są już oryginalne głośniki należące do wieży, dlatego jeśli możesz propozycje podłączenia jakoś bardziej fachowo rozwinąć to będe wdzięczny. Nie chce inwestować w sprzęt jeśli się okaże, że nie będe mógł podłączyć sprzętu. Czytałem na forach coś o gramofonowych przedwzmacniaczach, ale nie znam się na tym tak dobrze...porada będzie wskazana.

Pozdrawiam
syko
Posty: 2362
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Philips BTD7170 czy moze wspolpracowac z gramofonem?

#5

Post autor: syko »

Szukaj gramofonu z wbudowanym przedwzmacniaczem. Na przykład w Biedronkach bywa Dual DT250 za 500zł (znajoma kupiła i sobie chwali :) ). Na Alegro masz całą gamę tanich, nowych, chińskich gramofonów z wbudowanym pre. Wtedy podpinasz gramofon pod wejście aux w wierzy o ile takowe posiada.
Oczywiście nikt nie poleca tych gramofonów tutaj, ale jeżeli chcesz budżetowo słuchać płyt to jak najbardziej da się.


wieRZa. :doh: :oops:
Ostatnio zmieniony 01 paź 2021, 16:01 przez syko, łącznie zmieniany 3 razy.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Philips BTD7170 czy moze wspolpracowac z gramofonem?

#6

Post autor: Bacek »

Michal_Bydgoszcz pisze:
01 paź 2021, 14:35
W wejściu Audio In podłączone są już oryginalne głośniki należące do wieży
Nie ma takiej możliwości żeby do wejścia Audio In podłączone były jakiekolwiek głośniki bo to wejście a nie wyjście. No chyba że faktycznie są podłączone ale to wtedy można z nich delektować się tylko ciszą.

Gramofon to takie samo źródło jak telefon z obrazka, tyle że telefon można podłączyć bezpośrednio a gramofon potrzebuje przedwzmacniacza gramofonowego lub musi być wyposażony w wyjście liniowe (czyli we wbudowany przedwzmiacniacz).
Załączniki
in.jpg
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Michal_Bydgoszcz
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2021, 13:27

Re: Philips BTD7170 czy moze wspolpracowac z gramofonem?

#7

Post autor: Michal_Bydgoszcz »

Dziekuje za odpowiedzi bardzo mi to pomogło - czas znaleźć odpowiedni sprzęt:)

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ