PIONEER PL-117D

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Psychedelic
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2011, 18:16

PIONEER PL-117D

#1

Post autor: Psychedelic »

Witam szanowne forum. Jestem tutaj zarejestrowany od dawna ale raczej się nie udzielałem. Czerpałem wiedzę a sam nie doradzałem bo żem laik straszny a jeno czuję miłość do winyli i stąd tutaj zagościłem :)
Mam teraz pytanie do znawców tematu jakich to forum zrzesza.
Jakiś czas temu stałem się posiadaczem gramofonu PIONEER PL-117D. Co sądzicie o tym modelu? Czy to dobry gramofon ?
Jakiś czas temu odłączyłem swojego Hitachi HT 354 i podpiąłem tematowego Pioneera. Igłę wyjąłem z Hitachiego czyli powędrowała z wkładki Shure M75B do M75MG Type2, tu więc rewolucji w zmianie brzmienia nie oczekiwałem. Po odsłuchach odniosłem wrażenie że dźwięk jest cieplejszy ale wcale przez to nie zmulony a wręcz przeciwnie, tam gdzie powinno zadźwięczeć, zadźwięczało. Nie wiem czy to autosugestia tylko czy naprawdę ten gramofon gra lepiej. Niestety w pełni nie mogę się przekonać gdyż sprzęt ma usterkę - gra tylko jeden kanał. Nie wiem czy to wina wkładki, czy elektroniki w środku czy może kabla? Jestem w tej kwestii ciemny jak tabaka w rogu.
Myslę jednak że skoro podobało mi się brzmienie mimo jednego kanału to może to być jednak dużo lepszy gramofon od mojego "hitasia" który to wiadomo że do asów analogu nie należy :)
Stąd moje pytanie. Chcę wiedzieć czy opłaca się naprawianie tego Pioneera.
Będę wdzięczny za pomoc
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

PIONEER PL-117D

#2

Post autor: pawel0777 »

Chcę wiedzieć czy opłaca się naprawianie tego Pioneera.
Oczywiście że się opłaca :) Elektroniki po drodze nie ma zostaje wkładka lub przewód ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

PIONEER PL-117D

#3

Post autor: Wojtek »

Psychedelic pisze:Jakiś czas temu stałem się posiadaczem gramofonu PIONEER PL-117D. Co sądzicie o tym modelu? Czy to dobry gramofon ?
Nie jest to jakiś wysoki model, ale pewnie że dobry gramofon :)
Psychedelic pisze:Nie wiem czy to autosugestia tylko czy naprawdę ten gramofon gra lepiej.
Całkiem możliwe, że kombinacja brzmieniowa ramienia Pionka z wkładką Shure Twoim uszom bardziej odpowiada po prostu :)
Psychedelic pisze:Myslę jednak że skoro podobało mi się brzmienie mimo jednego kanału to może to być jednak dużo lepszy gramofon od mojego "hitasia" który to wiadomo że do asów analogu nie należy :)
Szczerze mówiąc to Hitachi HT-354 nie jest takim złym gramofonem. Technicznie powala on Pionka.


Pewnie że naprawa się opłaca, nawet jeśli byś miał go później sprzedawać (sprawny wszak jest więcej wart).
Usterka leży najprawdopodobniej po stronie samego kabla sygnałowego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Psychedelic
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2011, 18:16

Re: PIONEER PL-117D

#4

Post autor: Psychedelic »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Czyli naprawiam.
Może jeszcze takie pytanko. Czy szybkość opuszczenia igły na płytę mozna jakoś regulować?
W tym Pionku podoba mi się to że ramię opada powoli a mój Hitachi robi to wg mnie zbyt nachalnie w związku z czym lękam się czy nie powoduje to szybszego zużycia płyty jak i igły.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

PIONEER PL-117D

#5

Post autor: Wojtek »

Psychedelic pisze:Może jeszcze takie pytanko. Czy szybkość opuszczenia igły na płytę mozna jakoś regulować?
To już zależy od gramofonu. Winda zazwyczaj jest tłumiona, a smar za to odpowiedzialny wysycha, tak więc po czasie może się takie coś wydarzyć.
Wtedy trzeba stary smar usunąć i dać nowy.
Psychedelic pisze:a mój Hitachi robi to wg mnie zbyt nachalnie w związku z czym lękam się czy nie powoduje to szybszego zużycia płyty jak i igły.
Jeśli faktycznie jest to jakieś ostre spadanie zamiast opadania to nie jest to dobre, rzeczywiście.

Na VinylEngine znajdziesz instrukcje serwisowe do obydwu gramofonów :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Psychedelic
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2011, 18:16

Re: PIONEER PL-117D

#6

Post autor: Psychedelic »

Super! Dziękuję jeszcze raz za pomoc.
ODPOWIEDZ