Palladium nsp 200

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Palladium nsp 200

#1

Post autor: Arkadyo »

Panowie wpadł mi w ręce gramiak direct drive od micro seiki jak w tytule bez headshella.
Raczej sprawny i nawet ma ustawienia anty scatingu w odróznieniu od mojego audio reflexa dd 1979 i na talerzu napis technics :P.
Warto zmienić czy to low end tej samej klasy?
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7659
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Palladium nsp 200

#2

Post autor: amrowek »

za ile?
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Palladium nsp 200

#3

Post autor: Arkadyo »

No jak cos to kumplowi 0,7 postawie i razem wypijemy :)
zreszta jak ja go nie wezmę to kumpel pewnie bedzie chciał sprzedać tyle, że napewno nie w tej kwocie co mi bo jemu czarne płyty wiszą.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Palladium nsp 200

#4

Post autor: Wojtek »

Raczej nie zastąpi on Audio Reflexa.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Palladium nsp 200

#5

Post autor: Arkadyo »

Jaką sensowną wkładkę do tego założyć żeby nie zrobić triumfu formy nad treścią?
Chyba go sprezentuję mojej chrześnicy bo ostatnio u mnie strasznie mlaskała nad czarnym krążkiem ale nie za bardzo wiem co tam zapiąć.
Patrzyłem na ate 95 z igłą ale to ponad 3 stówki... Znajdę coś w używkach do 1,5 paki co zapewni minimum przyzwoitości?
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Palladium nsp 200

#6

Post autor: Wojtek »

Z nówek to chyba tylko AT-91, a z używek to sama nowa igła zeżre budżet :)
Rozejrzałem się na szybko i w sumie bieda z nędzą wśród używek poniżej 2 stów.
Takie czasy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Palladium nsp 200

#7

Post autor: Arkadyo »

Na aledrogo jest ortofon FF10XE z nową igłą ze szlifem eliptycznym za 150 ale od sprzedawcy 1971malkow...
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Palladium nsp 200

#8

Post autor: Wojtek »

No tego typa to ja Tobie nie polecę z przyczyn oczywistych, choć nie ukrywam że dzisiaj większość bardzo tanich używek na rynku wkładkowym jest właśnie od niego.
viewtopic.php?f=7&t=9083
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Palladium nsp 200

#9

Post autor: Arkadyo »

Przypomniałem sobie, że kiedyś swojego Audio Reflexa kupiłem z wkładką i igła które po wymianie na at 95e powinny gdzies zalegać. Po przekopaniu mieszkania znalazłem igłę sharpa sty 117 z wkładką zapewne Sharp C 117. Odpaliłem Palladium na tej wkładce i trafiłem na dwa problemy. Pierwszy to taki, że ramię na koniec płyty nie wraca do położenia off. Czy to poważna usterka czy można to dłubnąc samemu?
Kolejna sprawa to zrobiłem porównanie at i tego sharpa i troche jestem zaskoczony wynikiem. Zakładałem, że at zniszczy tego sharpa a tu trochę zonk.
At wyczyściłem i obie wkładki przepuszczałem raz na jednym raz na drugim tt. Nawet headshelle przepinałem czy to nie one są winne i niestety nie. Masakra co sie ramion nawyważałem i naustawiałem wkładek... Moja wkładka at i igła nie ma więcej niż ze 100 h no 150 h max nagrane więc nie powinna być zorana. Ogólnie zestaw at brzmi subtelniej i bardziej analogowo, zwłaszcza na górze ładnej wybrzmiewa ale raz, że jest znacznie cichsza a do tego dół ma całkiem płaski i bez dynamiki w porównaniu z sharpem. Ogólnie całość at jest bardziej płaska pomimo lepszej barwy na górze bo dół nawet ze sporym kawałkiem średnicy lepiej na sharpie... No nie wiem chyba kupię nową igłę do at i wtedy zobaczę. Jeżeli będzie tak dalej to chyba muszę szukać coś innego.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Palladium nsp 200

#10

Post autor: Wojtek »

Witamy w świecie wkładek. Twoje spostrzeżenia mnie w ogóle nie dziwią.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Palladium nsp 200

#11

Post autor: Arkadyo »

Ostatnio u mnie obrodziło w testy w tym gramofonowe. Skrobnę coś o tym palladium bo raz, że mało popularna nazwa a dwa model stosunkowo niski ale warto zwrócić na niego uwagę na rynku wtórnym bo jak sie pojawia to w niewielkiej kasie a ma dobre bebechy do zaoferowania. To stosunkowo prosty model ale w środku jest 100% micro seiki, także po rozebraniu zobaczymy na bezpośrednim napędzie wlepy fuyija audio, matsushita, scalaki jrc ogólnie bardzo dobrej jakości komponenty. W moim okazało się, że wszystkie nastawy były z oryginalnymi plombami - widać, że nasi jeszcze tam nie byli. Silnik kręci tak cichutko, że nawet nie zdecydowałem się do niego dostać i przesmarować. Nawet kurzu w nim nie było. Zamknąłem po dwóch fotkach wnętrza i śmiga bez zająknięcia. Także jak ktoś szuka dobrego taniego gramiaka to nie bać się tego palladium. Nie zauważyłem żeby grał gorzej od mojego AR DD 1979.
Zresztą chyba obydwa trafią na odprzedaż bo nabyłem właśnie w dobrej kasie pioneera pl 300, który zaskoczył mnie jeszcze bardziej. Tyle, że nie rozumiem co przyświecało dżapsom, żeby tak przemyślany i dobry projekt zamknąć w plastiku. W każdym razie tego musiałem rozebrać do ostatniej śruby i złożyć od nowa bo na pierwszym odpaleniu w ogóle nie trzymał obrotów. Po otwarciu pudełka w srodku świetny bezpośredni napęd halla stabilizowany kwarcem, do tego tak zaprojektowany, że podczas pracy nie ma kontaktu z żadnym elementem sterowania ramieniem. Do tego talerz z ramieniem na niezależnym zawieszeniu. Niestety ta zawiecha bedzie przysparzac problemów bo gumy uszkodzone i trudno distać nowe. Moje sie trzymaja jako tako ale muszę myslec nad jakims patentem no chyba, ze trafie na ebay nowe bo jest jakis koles co to dorabia.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
Arkadyo
Posty: 816
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Palladium nsp 200

#12

Post autor: Arkadyo »

Ludzie jak wy podejmujecie decyzje przy jakiej wkładce zostać? Masakra jakaś... Podpiąłem do tego pionka trochę at 95e i trochę ortofona omb 10 i niech to chudy byk na rogi weźmie. Z zadowalającym efektem złożyłbym z tych dwóch jedną ale żeby się zdecydować na którąś... Chyba trzeba zostawić obie :mrgreen:
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
ODPOWIEDZ