Części do gramofonu (kółko napędowe)

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Części do gramofonu (kółko napędowe)

#1

Post autor: pan_winyl »

Witajcie, jako że często gęsto mam do czynienia z różnymi gramofonami, które wymagają podrasowania, dopieszczenia czy naprawy, to potrzebuję do tego celu części... a z nimi wiadomo, nie zawsze jest kolorowo. O ile zazwyczaj jestem w stanie poradzić sobie ze zdobyciem tych najpotrzebniejszych, o tyle ostatnio jestem w kropce.

Czy macie jakiś pomysł skąd kupić mechanizm przeniesienia napędu z silniczka na talerz do gramofonu Unitra fonica WG 414? Brakuje mi elementu kółka z gumką (napęd idlerowy).

Kiedyś miałem podobny przypadek, niemniej posiadałem większość części- brakowało mi jedynie samej gumki, teraz problem jest konkretniejszy.

Oczywiście mógłbym kupić gramofon uszkodzony i z 2 złożyć jeden sprawny, ale przy mojej nostalgii skończyło by się to pewnie na szukaniu części do obydwu sprzętów.

Dodam że remontowana Fonica jest w świetnej kondycji, pomijając fakt braku napędu :(

Równocześnie dodam że w wątku będę starał się oferować ew. pytać o części do gramofonów.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Części do gramofonu

#2

Post autor: Wojtek »

Krótko mówiąc, brakuje Tobie kółka napędowego? :)

Jeśli wiesz dokładnie jak ono wygląda i znasz wymiary to można coś poszukać, dobrać i kupić, ale z tego co wiem to tanie zakupy to nie są ;)
Dlaczego nie tanie? Bo znam jedynie zachodnie oferty, a tam średnie ceny oscylują w granicach 20-40 dolków.
Jest trochę sklepów/serwisów, które oferują zarówno usługi odnawiania jak i sprzedaż kółek.
pan_winyl pisze:Równocześnie dodam że w wątku będę starał się oferować ew. pytać o części do gramofonów.
W sensie że co planujesz? Pisać tutaj jakie części do Unitry Tobie zalegają oraz jakich potrzebujesz? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Części do gramofonu

#3

Post autor: pan_winyl »

do unitry i nie tylko :)

Wydaje mi się że oleję tema tego sprzętu- szukałem i próbowałem coś znaleźć, ale nie stety ceny są taie jak podajesz. Taniej wszyszłoby kupić gramofon i wyciągnąć z niego co potrzeba.

Pisząc krótko- Unitra WG 414 bez idleru na części oddam :)
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Części do gramofonu

#4

Post autor: eenneell »

A jakie fi tego kółka?
Możesz zrobić fotkę?
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Części do gramofonu

#5

Post autor: pan_winyl »

mam zrobić fotkę kółka którego nie mam? wrzucę wam fotos wnętrza sprzętu wtedy sami zobaczycie której części brak, ale tak kóła napędowego przenoszącego obroty z silniczka na talerz.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Części do gramofonu

#6

Post autor: eenneell »

Myślałem,że masz wzór :oops:
Ja mam jakieś kółko- fi 4cm, więc pomyślałem że sie może nada ;) :?:
ODPOWIEDZ