Gramofon Fisher 6355 Game Over

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sargon
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2021, 21:45
Lokalizacja: Płn. Wielkopolska Piła

Gramofon Fisher 6355 Game Over

#1

Post autor: sargon »

Witam wszystkich.Goniąc za wspomnieniami lat młodych zakupiłem vintydza jak w tytule i nastąpił Game Over .Gramofon wisiał na allegro , nawet w nie najgorszym stanie wizualnym ,sprzedawca który pewnie to przeczyta , twierdził że sprawny.Kupiłem. Zamówiłem też przedwzmacniacz Rega MM 2017 .
Podłączyłem wejście in gramofon out do integry ,zagrał jeden kanał i po chwili ..........cisza wzmacniacz zasygnalizował diodą awarię i ap .Tak naprawdę jestem w kropce co zrobiłem żle , nawet jestem bardziej zły na siebie ze kupiłem tego vintydza niż na sprzedawcę .Teraz nie wiem o co tu c.man .
Proszę o pomoc czy jest możliwe zeby gramofon podał takie napiecie ktore dodatkowo wzmocnił przedwzmacniacz co uwaliło mi integrę ?
Zapodam foto wkładki whttps://www.winyl.net/download/file.php?mode=vi ... 37yszedłem z założenia że to MM - popełniłem błąd ?
IMG_20210326_114921586.jpg
download/file.php?mode=view&id=87635
Załączniki
IMG_20210326_114857256.jpg
IMG_20210326_114706288.jpg
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gramofon Fisher 6355 Game Over

#2

Post autor: zbyszek1982 »

W sensie, że podłączyłes gramofon do zewnetrznego preampa phono a wyjscie z preampa do wejscia phono we wzmacniaczu?
Awatar użytkownika
sargon
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2021, 21:45
Lokalizacja: Płn. Wielkopolska Piła

Re: Gramofon Fisher 6355 Game Over

#3

Post autor: sargon »

Gramofon podłączyłem do wejścia Rega z Regi MM wyjście do wzmacniacz integra wejście liniowe chyba tak to się fachowo nazywa RCA ,wzmacnaicz integra nie ma wejścia phono tylko trzy standardowe wejścia RCA do którego zawsze podłączałem np CD
Podłączenie standardowe mi się wydaję i banalnie proste.
Rozbiła mnie ta awaria ,aż się bałem że cały tor z głośnikami mi poszedł , ale głośniki sprawdziłem są ok
Ostatnio zmieniony 26 mar 2021, 16:22 przez sargon, łącznie zmieniany 1 raz.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gramofon Fisher 6355 Game Over

#4

Post autor: zbyszek1982 »

Okej, no to raczej nie miało prawa się nic stać ze wzmacniaczem. Nawet jakbyś kabelki do wkładki źle podłączył to by nie zagrało po prostu i tyle.
Awatar użytkownika
sargon
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2021, 21:45
Lokalizacja: Płn. Wielkopolska Piła

Re: Gramofon Fisher 6355 Game Over

#5

Post autor: sargon »

Wzmacniacz już nie startuje ,dioda awarii świeci ,nic takiego wcześniej nie miało miejsca ,nie znam przyczyny ,albo przedwzmacniacz (nowy )albo coś zapodało z gramofonu ,jestem w pracy ,sprawdzę później napięcia na sygnałowych z gramofonu ,kupiłem miernik cyfrowy ,ktoś może się orientuje jakie wartości powinny być :?:
Awatar użytkownika
sargon
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2021, 21:45
Lokalizacja: Płn. Wielkopolska Piła

Re: Gramofon Fisher 6355 Game Over

#6

Post autor: sargon »

Nikt nie podpowie jaki to może być typ wkładki MM czy MC :oops:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Gramofon Fisher 6355 Game Over

#7

Post autor: zbyszek1982 »

MM, to najtańsza Audio-Technica.
Awatar użytkownika
sargon
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2021, 21:45
Lokalizacja: Płn. Wielkopolska Piła

Re: Gramofon Fisher 6355 Game Over

#8

Post autor: sargon »

Dziękuję za odp. Wkładka i tak była w planie do zmiany ale myślałem że chociaż na pierwszy test posłuży , do gramiaka i tak trzeba zajrzeć bo ma problem z obrotami pitch reguluje tak sobie a kwarc jakby nie kontaktował mruga nieregularnie.Dodam że ramię opuszcza się deko przed krawędzią płyty myślę że to kwestia regulacji ,pokrywa do polerki ale to najmniejszy problem ,kable RCA mają już swoje , ale pomyślę o wymianie jak uda się opanować ważniejsze sprawy . Wizualnie gramiak w miarę ok jedna tylko skaza na przedniej listwie -można nakleić znaczek hi-fi quality :lol:
Wcześniej chyba nikt do niego nie zaglądał od fabryki - ale się okaże .
Szkoda że na Winyl Engine jest wstrzymana rejestracja bo jest instrukcja do bliżniaczego (chyba tylko bez kwarcu) model 6335
Od siebie tylko zważyłem talerz 950 gr i jakiś magnez po obwodzie talerza po wewnętrznej stronie jest widoczny .Mało o nim informacji będę dociekał
Awatar użytkownika
sargon
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2021, 21:45
Lokalizacja: Płn. Wielkopolska Piła

Re: Gramofon Fisher 6355 Game Over

#9

Post autor: sargon »

Udało się zlokalizować usterkę braku lewego kanału - najprostsza przyczyna - przerwany cieniutki kabelek kolor biały . Zastanawiam się do czego są te trzy śruby regulacyjne - czyżby od ustawienia automatu do trzech wielkości płyt,trochę ramię za wcześnie opada na płytę hmm.Na vinylengin brak możliwości rejestracji a jest tam instrukcja bliźniaczy model 6335 chyba tylko bez funkcji powtarzania - kwarc również ma .Kurcze nie chciałbym wszystkim kręcić :shhh:
ResizerImage443X332.jpg
Awatar użytkownika
sargon
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2021, 21:45
Lokalizacja: Płn. Wielkopolska Piła

Re: Gramofon Fisher 6355 Game Over

#10

Post autor: sargon »

Kolejna sprawa smarowanie osi talerza na chłopski rozum muszę odkręcić tą tuleję i od spodu mam dojście do osi i łożyska - dobrze myślę ?może ustabilizują się obroty ,starałem się też psiknąć(kontaktem) na potencjometry pitch oraz włącznik kwarc ,zobaczę jaki da to efekt.Niemniej oś i łożysko to kolejny krok.
ResizerImage876X1168.jpg
akamel
Posty: 170
Rejestracja: 04 mar 2018, 15:19

Re: Gramofon Fisher 6355 Game Over

#11

Post autor: akamel »

Jeśli chcesz instrukcję MT 6330 to podaj email na pw to Ci wyślę, bo ma 3,5 mb
Do 6335 mają tylko instrukcję obsługi 😁
Awatar użytkownika
sargon
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2021, 21:45
Lokalizacja: Płn. Wielkopolska Piła

Re: Gramofon Fisher 6355 Game Over

#12

Post autor: sargon »

Będę zobowiązany w pełnym zakresie :obscene-drinkingcheers: , instrukcja do 6335 też byłaby cenna bo nawet nie wiem jaki zakres wkładek gramowo obsługuje
akamel
Posty: 170
Rejestracja: 04 mar 2018, 15:19

Re: Gramofon Fisher 6355 Game Over

#13

Post autor: akamel »

Poszło. Dopiero wróciłem do domu.
Awatar użytkownika
sargon
Posty: 35
Rejestracja: 25 mar 2021, 21:45
Lokalizacja: Płn. Wielkopolska Piła

Re: Gramofon Fisher 6355 Game Over

#14

Post autor: sargon »

Nikt mi tu pytań nie zadaje ,więc sam sobie je zadam :D .Udało mi się przywrócić stabilne obroty(zdecydowanie lepszy fokus z kwarcem i bez) ,oba kanały grają ,ramię wyregulowałem - opada na początku płyty .Ale niestety usterek nie koniec! Najgorsza to wibracje roznoszą się po całym zawieszeniu ,niestety napęd i ramię na jednej platformie ,są cztery jakby amortyzatory po rogach -jakim nie ustawiał to lipton .Mam małe pytanie czy też macie wyczuwalne wibracje jak dotkniecie gramiaka ? :think:
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3806
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Gramofon Fisher 6355 Game Over

#15

Post autor: mrcnoos »

W żadnym gramofonie tak nie miałem.
Jakiś ewidentny feler.
ODPOWIEDZ