Zamiana ramienia Pro-Ject

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 13
Rejestracja: 10 sty 2011, 21:37
Lokalizacja: Wroclaw

Zamiana ramienia Pro-Ject

#1

Post autor: Leszek »

Długo mnie nie było na forum, wiec tym bardziej witam wszystkich serdecznie. Mam takie pytanie. Chciałbym przełożyć kompletne ramie gramofonu Pro-Ject Debiut 3 do Pro-Ject Essentials. Czy jest to fizycznie możliwe. Mówimy tu o połączeniach kabli, otworze i tym wszystkim co do tego jest potrzebne. Mogę mieć takie ramie, ale nie wiem czy da się to jakoś poskładać do kupy. Czy jest ta sama długość ramienia? Co o tym myślicie? Czy sama operacja się opłaca. Czy sama wymiana poprawi walory dźwiękowe. Wiem tylko tyle, ze Debiut ma lepsze parametry. Lepsza konstrukcja ramienia. Musze zaznaczyć , ze nie mowie tu o wkładce, gdyż teraz mam założona wkładkę Ortofon OM5E, standard OM3E Bardzo liczę na Wasza pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.
Gramofon Pro-Ject Essentials Ortofon OM5E
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zamiana ramienia Pro-Ject

#2

Post autor: Wojtek »

Nie wiem na ile buda Debut III jest podobna do Essentials i czy ramiona mają podobne, ale ogółem nie uważam by gra była warta świeczki, nawet nie wnikając w koszta.
Jeśli szukasz poprawy i chcesz coś podobnego oraz w miarę nowego to przesiądź się na Regę albo Music Hall, serio.

Co śmieszne, gramofony Music Hall są składane w tym samym miejscu co Pro-Jecty :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 13
Rejestracja: 10 sty 2011, 21:37
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Zamiana ramienia Pro-Ject

#3

Post autor: Leszek »

Wiesz Wojtek, tak po głębszym zastanowieniu się masz racje. Przemyślałem to i doszedłem do tego samego wniosku. Zamiana nie ma sensu. Tym bardziej, ze mam na ten gramofon gwarancje. Szkoda ja stracić. Lepiej przesiąść się na inny gramofon, trochę wyższej klasy. Pro-ject Essential dla początkujących melomanów jest dobra alternatywa, ale jeżeli zaczniesz przygodę z winylami, to wciąga jak narkotyk. Dążysz cały czas do doskonałości dźwięku. Jedynym ograniczeniem jest kasa. Za odpowiedz dziękuje. Mam jeszcze pytanie dotyczące kabli głośnikowych, ale to nie w tym dziale. Otworze nowy temat.
ahaja
Posty: 1207
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Zamiana ramienia Pro-Ject

#4

Post autor: ahaja »

Obydwa ramiona są mocno kiepskie. Ta sama klasa. Nie ma sensu wymieniać.
Progres przyniesie jak napisałeś tylko wymiana całego gramofonu.
ODPOWIEDZ