Denon DP35F po wymianie wkładki nie trafia w początek płyty

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Denon DP35F po wymianie wkładki nie trafia w początek płyty

#1

Post autor: radziulasek »

Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc i wskazówki.
Gramofon Denon DP35F była wkładka i igła Dual. Niestety przyszły dzieci, złamały igłę. Zapadła decyzja wymiana całej wkładki na At 95e.
Wkładkę podłączyłem, zainstalowałem, ramię wyważyłem, ustawiłem nacisk na 2g i Qdamping też na 2.Wkładkę ustawiłem według szablonu - punkty A i B
Gramofon startuje ale igła nie trafia w początek płyty tylko minimalnie wcześniej i ześlizguje się z rowka. Z poprzednią wkładką nic takiego nie miało miejsca!!!
Zacząłem przesuwać wkładkę w headshelu i faktycznie przy dużej nierównoległości czoła wkładki do linii szablonu (skręceniu) igła trafia w płytę i pierwszy rowek ale... słychać tylko lewy kanał, czyli jest zbyt skręcona. Jak to wyregulować? Czy cofnięcie wkładki w rowkach headshella przy zachowaniu równoległości coś da? W czym tkwi problem?
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Denon DP35F po wymianie wkładki nie trafia w początek płyty

#2

Post autor: Regsoft »

radziulasek pisze:
08 wrz 2019, 01:27
Jak to wyregulować?
Wkładka musi być odpowiednio zamontowana w koszyku.
Przyjmij 35mm od igły do końca headshell.

OH.jpg

Potem wyważenie ramienia i ustawienie nacisku. To pewnie już znasz.
Natomiast regulację punktu gdzie ma trafiać igła na starcie robisz śrubą na lewo od ramienia.

LI.jpg
LI.jpg (18.92 KiB) Przejrzano 2339 razy
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41519
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Denon DP35F po wymianie wkładki nie trafia w początek płyty

#3

Post autor: Wojtek »

Regsoft pisze:
08 wrz 2019, 08:54
Wkładka musi być odpowiednio zamontowana w koszyku.
Przyjmij 35mm od igły do końca headshell.
Skoro ustawiał wg szablonu to nie musi już tego robić.
Regsoft pisze:
08 wrz 2019, 08:54
Natomiast regulację punktu gdzie ma trafiać igła na starcie robisz śrubą na lewo od ramienia.
Tu jest rozwiązanie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Denon DP35F po wymianie wkładki nie trafia w początek płyty

#4

Post autor: RadTang »

Regsoft pisze:
08 wrz 2019, 08:54
Potem wyważenie ramienia i ustawienie nacisku. To pewnie już znasz.
Natomiast regulację punktu gdzie ma trafiać igła na starcie robisz śrubą na lewo od ramienia.
Też tak myślałem, że może chodzić właśnie o to. U mnie z początku był podobny problem z Technicsem i regulacja tego punktu pomogła. Powinno pomóc, najwyżej trzeba czasem ręcznie poprawić położenie wkładki z igłą, w zależności od długości rozbiegówki - może się zdarzyć, że igła wyląduje minimalnie w trakcie pierwszego utworu, pomijając pierwsze kilka dźwięków.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41519
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Denon DP35F po wymianie wkładki nie trafia w początek płyty

#5

Post autor: Wojtek »

RadTang pisze:
08 wrz 2019, 10:39
może się zdarzyć, że igła wyląduje minimalnie w trakcie pierwszego utworu, pomijając pierwsze kilka dźwięków.
To by oznaczało niepoprawnie ustawiony punkt auto-startu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Re: Denon DP35F po wymianie wkładki nie trafia w początek płyty

#6

Post autor: radziulasek »

Bardzo dziękuję za pomoc. Zacznę od ustawienia tych 35 mm i ponownego wyważenia a następnie spróbuję delikatnej korekty wskazaną śrubą. Mam jeszcze pytanie czy jeśli nacisk mam dać 2g to qdamping też ustawić na 2 czy na inną (jaką) wartość? Pozdrawiam i bardzo dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Denon DP35F po wymianie wkładki nie trafia w początek płyty

#7

Post autor: RadTang »

Wojtek pisze:
08 wrz 2019, 11:05
RadTang pisze:
08 wrz 2019, 10:39
może się zdarzyć, że igła wyląduje minimalnie w trakcie pierwszego utworu, pomijając pierwsze kilka dźwięków.
To by oznaczało niepoprawnie ustawiony punkt auto-startu.
Ja nie pamiętam jak miałem - pamiętam, że u mnie igła waliła w płytę bo była za nisko. :) Ale też regulowałem coś podobnego.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41519
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Denon DP35F po wymianie wkładki nie trafia w początek płyty

#8

Post autor: Wojtek »

Jak wiesz że nie masz pojęcia o czym piszesz to nie doradzaj innym. OK? Bardzo proszę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Denon DP35F po wymianie wkładki nie trafia w początek płyty

#9

Post autor: RadTang »

Dobra. :P Specjalnie czekałem aż ktoś się wypowie by nie było, że wprowadziłem w błąd.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Denon DP35F po wymianie wkładki nie trafia w początek płyty

#10

Post autor: Regsoft »

radziulasek pisze:
08 wrz 2019, 11:28
Zacznę od ustawienia tych 35 mm i ponownego wyważenia a następnie spróbuję delikatnej korekty wskazaną śrubą.
Oczywiście. Te 35mm to najprostsza i pewna metoda ustawienia wkładki zgodna z instrukcją użytkowania gramofonu. Jak by się okazało, że dałeś parę mm więcej to normalne, że możesz nie trafiać w niektóre płyty. Zmieniałem wkładki w swoim DP-35F wielokrotnie i nie musiałem regulować punktu startu więc to pierwsze co mi się skojarzyło. Jeśli jednak ustawienie wkładki jest prawidłowe to wyreguluj śrubą ...
radziulasek pisze:
08 wrz 2019, 11:28
jeśli nacisk mam dać 2g to qdamping też ustawić na 2 czy na inną (jaką) wartość?
Dla prostoty ustaw Q-Damping na wartość taką jak nacisk. Dla AT95E zalecane jest 1.75g, ale może być i 2g jak masz taką potrzebę (1.4-2.5g). Poeksperymentuj ...
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Re: Denon DP35F po wymianie wkładki nie trafia w początek płyty

#11

Post autor: radziulasek »

Bardzo dziękuję za wszystkie porady. Ustawiłem wkładkę na 35 mm jak w instrukcji ale mimo to korekta wskazaną śrubką była konieczna. Teraz igła trafia w płytę perfekcyjnie.
Niestety jak ja się za coś wezmę to zarz muszą być kłopoty. Zniknął prawy kanał a po chwili także lewy.
Oględziny wykazały, że podczas przekładania wkładki uszkodziły się kabelki w headshelu w kablach białym i czerwonym. A tak ostrożnie i delikatnie to robilem.
Niestety Headshel w tym gramofonie jest tak skonstruowany że nie ma jak wymienić kabelków, gdyż konektory ma tylko do wkładki, a drugi koniec przylutowany bezpośrednio do gniazda które idzie do ramienia.
Załączam zdjęcie headshella. Ma bardzo dziwny i niespotykane gniazda. Ma ktoś może taki headshel na zbyciu>? Jak się nazywa taki typ gniazda?
Polutowałem te kabelki, ale nie wchodzą teraz do końca na piny wkładki. Sprawdzałem miernikiem i przejście jest ale mało to eleganckie i pewne. Cóż cyna od lutowania przeszkadza w nasunięciu konektora.
Ponieważ nie mogę wymienić kabelków przyszło mi na myśl, żeby za 11 zł kupić konektory i wymienić te dwa. Te nowe mają blaszkę do przylutowania kabelka i dopiero rurkę na pin a te moje są małe i każde lutowanie zmniejszy głębokość nasunięcia na piny wkładki.
Co mi radzicie? Pomożecie?

Pozdrawiam serdecznie
Załączniki
headshel.jpg
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Denon DP35F po wymianie wkładki nie trafia w początek płyty

#12

Post autor: Regsoft »

radziulasek pisze:
10 wrz 2019, 23:46
Co mi radzicie? Pomożecie?
Headshell w standardzie ADC. Taki?
https://allegro.pl/oferta/headshell-wkl ... 7964098576
radziulasek
Posty: 113
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:35

Re: Denon DP35F po wymianie wkładki nie trafia w początek płyty

#13

Post autor: radziulasek »

Dzięki Regsoft. Jak zawsze jesteś nieocenionym źródłem pomocy.
Cóż ten stary headshell z Denona ma te otwory trochę inne, środkowy w środkowym rzędzie jest większy niż ten z Allegro. a górne i dolne sygnałowe w nowym są odseparowane a w moim takie jakby połączone, ale zaryzykuję i kupię nowy. Może będzie pasować. Lutowanie konektorów wyszło średnio bo nie było już tych blaszek do dolutowania przewodów tylko same rurki metalowe. W efekcie konektory nie wchodzą na piny wkładki całe tylko do połowy i wygląda to średnio.
ODPOWIEDZ