Marley Stir Up - brumienie

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
dzemski
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2019, 14:21

Marley Stir Up - brumienie

#1

Post autor: dzemski »

Na początku chciałem się przywitać, to mój pierwszy post na forum.,,

A teraz problem.
Mam gramofon Marleya (na razie na AT3600) podpięty do amptunera Yamaha RX-v595a przez złącze PHONO. W gramofonie wyłączyłem jego preamp i słyszę nieznośne brumienie. Przełączyłem się na inne wejście we wzmaku i odpaliłem preampa w gramofonie, wsio pięknie i czysto. Wzmak ma wejście na kabel uziemiający, ale gramofon nie ma. Sam wzmacniacz, bez podpiętego kabla z gramofonu nie brumi, zaczyna dopiero w momencie odpalenia silnika gramofonu. To moje pierwsze zabawki audio, więc nie ogarniam jeszcze tematu :lol: . Zaznaczam, że przeszperałem już forum w poszukiwaniu recepty, ale może jestem zbyt mało gramotny i nie znalazłem odpowiedzi. Z góry dziękuję za odpowiedzi :D
__________________________________________________________
ProJect Debut Carbon Evo/Ortofon 2m Red + Denon DCD520AE + Denon AVR S650H -> F/Magnat Tempus 33 + R+C/Magnat Monitor Supreme 202 + Yamaha NS-SW100
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41509
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marley Stir Up - brumienie

#2

Post autor: Wojtek »

Słyszysz brumienie pewnie dlatego że nie ma przewodu uziemiającego.
Ergo - jesteś skazany na preamp wbudowany w gramofon, chyba że zmodyfikujesz okablowanie.

Tak przypuszczam :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
dzemski
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2019, 14:21

Re: Marley Stir Up - brumienie

#3

Post autor: dzemski »

I udało mi się zminimalizować przydźwięk. Przesuwając kabel audio łapałem go w dłonie i słyszałem mniejszy brum, znacznie mniejszy. Doszedłem więc do wniosku, że coś z tymi kablami jest nie tak. Przede wszystkim winę zrzuciłem na ich dużą długość (2m), która kompletnie nie była adekwatna do odległości podpiętych urządzeń. Poszedłem więc do sklepu i zakupiłem 1m kabel (najkrótszy w ofercie). Podłączyłem do urządzeń, brum mniejszy ale nadal słyszalny już przy 20% głośności wzmacniacza. Podłączyłem więc zasilanie gramofonu do zasilania wzmacniacza i tadam, brum znacznie mniejszy. W chwili obecnej zaczynam go słyszeć w okolicach 50-60% głośności wzmacniacza, a że nigdy z taką głośnością nie słucham niczego, to de facto, problem mam rozwiązany.

pozdrawiam
__________________________________________________________
ProJect Debut Carbon Evo/Ortofon 2m Red + Denon DCD520AE + Denon AVR S650H -> F/Magnat Tempus 33 + R+C/Magnat Monitor Supreme 202 + Yamaha NS-SW100
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Marley Stir Up - brumienie

#4

Post autor: RadTang »

Jeśli to faktycznie problem związany z uziemieniem to powinieneś zaopatrzyć w zewnętrzny przedwzmacniacz. U mnie wymiana pomogła - miałem doraźne rozwiązanie a potem faktyczne uziemienie, które zniosło brumienie. Kupiłem sobie Art DJ Pro II, używanego. Nówka jest za ok. 300 zł. To tak na przyszłość, jakbyś chciał się tym porządnie zająć. :)
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Marley Stir Up - brumienie

#5

Post autor: gravediggie »

RadTang pisze:
18 wrz 2019, 14:26
Jeśli to faktycznie problem związany z uziemieniem to powinieneś zaopatrzyć w zewnętrzny przedwzmacniacz.
Przecież masz napisane jak byk że nie ma przewodu uziemiającego w gramofonie. Producent założył że użytkownik nie będzie wybrzydzał i korzystał wyłącznie z wbudowanego pre w gramofon.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Marley Stir Up - brumienie

#6

Post autor: RadTang »

Nie doczytałem do końca, przepraszam. Moja wina.
ODPOWIEDZ