Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#1

Post autor: IVAN »

Witam szanownych forumowiczów chętnych w udzieleniu się w tym temacie.
Jakiś czas temu u znajomego posłuchałem troszkę muzyki z czarnego krążka na takim zestawie yamacha AX 500 + gramofon yamaha p200 z OM20 na kolumnach JBL E90 i dla mnie ten zestaw grał super. Posiadając amplituner HK AVR230 postanowiłem zakupić gramofon i rozpocząć u siebie przygodę z czarnymi krążkami. Ale że trzymam się zasady że limit cenowy 500 zł na każdy osobny sprzęt (tyle dałem za HK AVR230 , 400 dałem za HK DVD 22, 350 dałem za tonsile ) to jest sens kupować przedwzmacniacz zewnętrzny np taki Vincent PHO-200 który mieści się w moim postanowieniu do 500 zł nie ważne czy nowe czy używane. Czy może jednak pozbyć się tego Duala i za te pieniążki kupić coś innego z uszkodzoną wkładką posiadając nowego Ortofona reda ale lepszym wbudowanym przedwzmacniaczem ?
I jeszcze jedno pytanie mam, ogólnie nie polecacie tego Duala DT250 ale brak konkretów w postach za co , jeśli za wkładkę AT3600L to może go zostawić po zakupie Ortofona reda ?
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2031
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#2

Post autor: MaciejT »

Oj IVAN, jeśli zakup tego gramofonu to Twoja porażka życiowa to zazdroszczę :)
Tutaj: viewtopic.php?f=11&t=12976 jest temat poświęcony temu gramofonowi.
Czy warto go sprzedać? Sam musisz sobie odpowiedzieć, nie wiem czy podoba Ci się to co masz teraz, jak to gra, cholera wie za ile mógłbyś go teraz pogonić, same niewiadome. Zewnętrzny pre w porównaniu do wbudowanego w gramofon powinien pomóc, choć cudów się nie spodziewaj. Miałem tego Vincenta w domu, na szczęście mogłem go oddać do salonu, co też zrobiłem. Na półce zawitał schiit mani. Ale nie porównywałem go z pre wbudowanym w gramofon tylko w wzmacniacz. Usiądź sobie spokojnie i posłuchaj jednej płyty, drugiej, i odpowiedz sobie na pytanie czy to jest to czego oczekiwałeś. Z drugiej strony biorąc pod uwagę ograniczenia finansowe o których pisałeś możesz się i tak rozczarować. Jeśli już nie możesz oddać gramiaka do sklepu, to może faktycznie zmień wkładkę, kup pre (może jakiegoś CA) i daj szansę temu dualowi. Kiedyś go zmienisz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#3

Post autor: darkman »

Achtung baby! Niestety ten linkowany temat jest szkodliwy. Nie należy go czytać.
Niestety nie traktuje on o rzeczonym gramofonie de facto lecz jest psycho sondą mającą leczyć kompleks zakupu kolegi, który go posiada wraz z krytyką w zasadzie wszystkiego co do tej pory napisano na forum. Realnie rzecz ujmując z owego tematu wynika, że forum na tym etapie należałoby uznać za wyczerpane percepcyjnie, a jedyne sensowne posunięcie to jego likwidacja.
Odradzam czytanie projekcji wyobraźni autora tamtego wątku.


Teraz do brzegu. Ivan, jak już masz tego Lidla to na nim graj. Zastanów się też czy coś Tobie zdecydowanie nie odpowiada w posiadanym zestawie audio i co to jest? Czego brakuje lub co chciałbyś słyszeć lepiej, mieć lepiej, obsługiwać lepiej/wygodniej/inaczej?
Na samych opiniach osób trzecich się nie opieraj, bo to Ty masz tego słuchać. ciebie też ma ów zestaw cieszyć.
Postanowienie 500max na klocek jest dość paradne :) Podpowiem, że jak połączysz dwa sprzęty w jednym to będziesz miał do wydania 1000. Oczywiście warto mieć zasady. Ważne by były sensowne, a nie tylko arytmetyczne.
Na tym etapie nie ma sensu kupowanie tego PHO200. Najsłabszy punkt toru to Tonsil Perfect 150.

p.s.
Z drugiej strony płyta LP za 500 może być całkiem fajna, a nawet podwójna 8-) i bardzo atrakcyjna kolekcjonersko. tu nie pomogę bo nie mam raczej płyt po 500.. choć coś by się znalazło, ale mam tańsze i to sporo. :lol:
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#4

Post autor: IVAN »

Dziękuję bardzo za użyteczne podpowiedzi. Na pewno podoba mi się surowość w tym gramofonie, pełny manual który wymusza na użytkowniku skupienie uwagi na słuchaniu muzyki z winyla. Kiedyś jak byłem dzieckiem (lata 90) to w domu był gramofon z radiem i kaseciakiem unitry wersja exportowa, którą Ojciec kupił w NRD jak tam pracował w latach 80. Niestety nie było jej dane dożyc u mnie do dzisiejszych lat bo w latach XXI wieku okradli nas z całego sprzętu RTV jak byliśmy na wakacjach. Jedyny mankament który mi przeszkadza teraz po wymianie wkładki AT na Ortofona reda to zbyt niski sygnał dźwiękowy a ze moje HK nie posiada premapa, który zapewne by był lepszy od tego wbudowanego w Dualu , to myślę nad zakupem zewnętrznego bo przy -40 dB z compactu jest głośno to z gramofonu ten sam poziom dopiero przy -16 dB. Skoro ten Vicent nowy mieszczący się w moich postanowieniach 500 zł maks jest złym wyborem (dlaczego mam takie postanowienie, żeby nie zwariować i nie popłynąć jak potok górski bo ponoć audio nie zna granic, możliwe ze próg ustawiłem zbyt niski i jest opcja rozważenia jeśli coś kosztuje 650 zł ale na pewno będę się zastanawiać z 5 razy i przed podniesieniem limitu szukać innych rozwiązań tańszych - używki) to może używany Pro-Ject Phono Box S2 uda się kupić za 500-550 o ile to dobry wybór. W tym linku podanym co teoretycznie mam się nim nie sugerować wspomniane było że elektronika w tym Dualu nie pozwoli na wyciągniecie czegoś więcej za pomocą zewnętrznego pre. A odnośnie Tonsili to wiem że to najsłabszy punkt w tej chwili i cały czas obserwuje ogłoszenia z JBL serii E które ponoć idealnie zgrywają się z HK i juz prawie ceny mieszczą się w budżecie moim bo za parę wychodzi około 1200 , gdyby nie postanowienia to już z dawno bym je kupił ale czekam cierpliwie :D Może jak uda mi się sprzedać ATH-DSR9BT w dobrej cenie nówki sztuki nie używane (kupione w promocji w celu zdobycia zysku na inne audio) to kupie i za te 1200 zł JBL E90

P.S.
Z jakimś autografem kupiona np. na akcji charytatywnej jak najbardziej LP może być fajne tylko że ciężko będzie jej słuchać na czym kol wiek po włożeniu w ramkę i powieszeniu na ścianie
:P
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#5

Post autor: darkman »

IVAN pisze:
14 sty 2019, 10:59
w tym Dualu nie pozwoli na wyciągniecie czegoś więcej za pomocą zewnętrznego pre.
Pozwoli, pozwoli, tylko rzecz w tym, że sensowność rozwijania toru opartego na tym gramofonie jest dość wątpliwa. W mojej opinii ładowanie się w tym obszarze w drogie wkładki czy preampy nie da postulowanej jakości ze względu na niewspółmierność technicznego zaawansowania poszczególnych elementów całego toru. Reasumując zalecany umiar i brak pośpiechu.
Graj, słuchaj i definiuj na spokojnie to czego oczekujesz w sensie poprawy. Dobra informacja to taka, że drogo to wcale nie musi być dobrze, choć istnieją na forum niereformowalni apologeci kierunku drogo=dobrze. To tzw "głusi" ;)
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#6

Post autor: IVAN »

Do czasu aż nie wygaśnie gwarancja będę katować tego Duala ile wlezie a może padnie przed końcem gwarancji :lol: Wkładka dokupiona zostanie i będzie można ją zamontować w następcy tego Duala, to samo tyczy się preamapa. Na pewno w pierwszej kolejności będzie wymiana głośników. Może uda mi się pożyczyć preampa od znajomego z pracy (przypomniałem sobie o nim teraz) bo ma gramofon goły. Przetestuje z dwa dni i wyrobię opinie czy ma to sens. Też jestem zdania że nie wszystko co drogie to dobre a używanemu też trzeba dać szanse.
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#7

Post autor: darkman »

Doskonały pomysł. Przesłuchiwanie planowanego sprzętu przed podjęciem decyzji to b.dobra droga. Wyrobisz sobie własne zdanie. De facto preamp z jego możliwościami dobieramy pod wkładkę, są standardowe jak i takie, które potrafią obsłużyć szeroką gamę wkładek.
Poczytasz o tym w dziale preampów, gdy przyjdzie czas.
Pomyśl najpierw o kolumnach. Generalnie to się nie przejmuj i słuchaj konstruktywnie ale i tolerancyjnie.
powodzenia życzę,

Co do klocków HK to się nie odniosę, bo nie za bardzo je znam. Jakoś HK mnie omijało w drodze audio, choć mam ich zestaw w samochodzie, był fabrycznie więc przyjąłem z dobrodziejstwem inwentario, nie narzekam, 'grajo nie żałujo strun' :o
ebola1972
Posty: 561
Rejestracja: 18 gru 2018, 12:02
Gramofon: Sony PS-X50
Lokalizacja: Płock

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#8

Post autor: ebola1972 »

IVAN. Witaj w klubie Duala z Lidla.
Jaka pomyłka, po prostu kolejne doświadczenie życiowe.
Też kupiłem pod wpływem impulsu, zmieni się za jakiś czas na inny i tyle.
Co do Harmana to się tylko wtrącę że mam do tej pory w systemie kina domowego model rok młodszy avr240.
Tylko, że to amplituner, nie wzmacniacz, bodajże drugi model od dołu. Rewelacja w stereo to to nie jest.
Tutaj już niech koledzy podpowiedzą czy wogóle warto pchać się z droższym pre do tego ampli. Może lepiej sprzedać a pomyśleć nad wzmacniaczem. Używanego sprzętu jest masa i na pewno można kupić coś lepszego.
Sony PS-X50
lampa EL34 by Misse, Yaqin MS-30L, Ugoda
Preamp PeeCeeBee
pre MaCaBRiaa
Philips CD 350 (mod by Martynka) Beogram CD 7000
DAC Topping D50S l1541gold dac (mod by Martynka)
Kolumny DIY
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#9

Post autor: dot87 »

Jeżeli chcecie wzmacniacz stereo to najlepiej chyba brać Luxmana l210 z forum. Dobra cena jak na ten sprzęt (co prawda z małą wada ale właściciel pisze o tym wporst także nie będzie niespodzianek). Luxman ma bardzo dobrą sekcję phono i w ogóle bardzo przyjemnie gra (choć fakt że też bardzo cieplutko ale co kto lubi). Myślę że za 400 naprawdę warto nawet jako 2 wzmak.
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#10

Post autor: IVAN »

ebola1972 pisze:
14 sty 2019, 23:24
Tylko, że to amplituner, nie wzmacniacz, bodajże drugi model od dołu. Rewelacja w stereo to to nie jest.
Owszem , nie jest to wzmacniacz ale sprawdza się bardzo dobrze i ma nawet zapas mocy która równomiernie jest przekazywana w całym zakresie. No i ten wygląd panela , można w nim się zakochać :D a jeszcze te regulacje basu i wysokich na gałkach potencjometru. Ma kilka wad ale nie aż tak bardzo uciążliwych i nadrabia je panelem :romance-inlove:
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#11

Post autor: darkman »

ebola1972 pisze:
14 sty 2019, 23:24
Jaka pomyłka, po prostu kolejne doświadczenie życiowe.
Też kupiłem pod wpływem impulsu, zmieni się za jakiś czas na inny i tyle.
Pewno, że tak. Cieszyć się panowie tym co jest. Nie ma gramofonów niezastąpionych.
Jeśli wystarcza do słuchania muzyki, to nie ma ciśnienia.
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#12

Post autor: ojcie_c »

Dopóki wbudowany przedwzmacniacz i anti-skate działają poprawnie, silnik nie buczy a ramię nie ma luzów - graj, ile wlezie. Miej na uwadze, że forumowa niechęć do wynalazków tego typu nie wzięła się znikąd i jest uzasadniona. Wymienione przypadłości najczęściej się przytrafiają sprzętom Made by Hanpin Inc.

W tak zwanym międzyczasie odkładaj sobie pieniążki i za 1000 złociszy będziesz mógł już kupić sprzęt, któremu ten Dual nie będzie godzien butów zawiązać...
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#13

Post autor: dale »

darkman pisze:
14 sty 2019, 12:03
IVAN pisze:
14 sty 2019, 10:59
w tym Dualu nie pozwoli na wyciągniecie czegoś więcej za pomocą zewnętrznego pre.
Pozwoli, pozwoli, tylko rzecz w tym, że sensowność rozwijania toru opartego na tym gramofonie jest dość wątpliwa. W mojej opinii ładowanie się w tym obszarze w drogie wkładki czy preampy nie da postulowanej jakości ze względu na niewspółmierność technicznego zaawansowania poszczególnych elementów całego toru. Reasumując zalecany umiar i brak pośpiechu.
Graj, słuchaj i definiuj na spokojnie to czego oczekujesz w sensie poprawy. Dobra informacja to taka, że drogo to wcale nie musi być dobrze, choć istnieją na forum niereformowalni apologeci kierunku drogo=dobrze. To tzw "głusi" ;)
Darku, niekoniecznie. Poteoretyzujmy trochę... Kolega powiedział 500 pln za sztukę...
Preamp za 500 pln zagra lepiej niż wbudowany.
Wypuszczenie kabli z ramienia, bezpośrednio na gniazda/niterkonekty, też poprawi jakość - pominiesz kilka lutów i jakieś elementy - ot choćby przełącznik. Będzie zmiana. (przynajmniej była w wypadku moich eksperymentów).
No i najważniejsze - za 500 pln można wyrwać całkiem przyzwoitą wkładkę z eliptykiem, jeśli Kolega będzie szukał różnicy w porównaniu do posiadanego ortofona.
Będzie zmiana na plus i rozwój? Moim zdaniem będzie.
Czy ten gramofon uniemożliwi poprawne odtworzenie płyty na takiej wkładce? Szczerze wątpię - da się ustawić wkładkę, obroty też trzyma.

Pamiętaj że mówimy tutaj o odtwarzaniu rekreacyjnym, Kolega nie pisał nic o robieniu "odsłuchów" w pokoju audio...

Fakt, w przyszłości do wymiany będzie ten HK na jakiś bardziej klasyczny klocek
Zaś co do reszty, pełna zgoda, jak działa, nie ma co psuć, drogo nie równa się dobrze.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7655
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#14

Post autor: amrowek »

@dale
wszystko fajnie tylko
a preamp +500 b wzmacniacz +500 a+b =1K . Za jeden K jest w tanie kupić już bardzo fajny wzmak
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy dalej brnąć w pomyłkę życia w postaci Dual z Lidla

#15

Post autor: darkman »

dale pisze:
16 sty 2019, 18:08
Poteoretyzujmy trochę..
Oj nie Mareczku. Nie wchodzę w to. :D
dale pisze:
16 sty 2019, 18:08
Preamp za 500 pln
Nie znam, żadnego preampa za 500, to najgorszy budżet jaki można sobie założyć na to. :D
dale pisze:
16 sty 2019, 18:08
pominiesz kilka lutów i jakieś elementy - ot choćby przełącznik.
Ja nie pominę nawet jednego lutu, bo nie zamierzam na wet dotknąć lutownicy, że o tym gramofonie nie wspomnę :D
dale pisze:
16 sty 2019, 18:08
Będzie zmiana.
Nie mam zielonego pojęcia :D I jest mi z tym dobrze :D
dale pisze:
16 sty 2019, 18:08
Czy ten gramofon uniemożliwi poprawne odtworzenie płyty na takiej wkładce?
O tu będę śmiertelnie poważny. Płyty ode mnie grają na wszystkim. I ładnie. :D
dale pisze:
16 sty 2019, 18:08
Pamiętaj że mówimy tutaj o odtwarzaniu rekreacyjnym
Rozumiem, taki clibingaudiojoging. Postaram się zapamiętać. A po co mi ta wiedza w przyszłości? :D
Przepraszam ale już zakończyłem występy w tym wątku. Bawcie się dobrze koledzy :D
dale pisze:
16 sty 2019, 18:08
Kolega nie pisał nic o robieniu "odsłuchów" w pokoju audio...
Jestem pewien, że nie dam rady już drugi raz przeczytać wątku, ale ja też nic o tym nie pisałem :D

Chciałem jedynie podpowiedzieć kolegom, że skoro już mają ten sprzęt to nie ma co drzeć szat, Ot i cała moja intencja udziału w tym wątku. Wybaczcie ale nie znajdę w sobie żadnej inspiracji do brania udziału w procesie ulepszania tego sprzętu, ale życzę oczywiście powodzenia i zadowolenia.

Marku, ja wiem oczywiście, że pod cytat jako inspirację dobrze się pisze i pewnie po to użyłeś mojej wypowiedzi. Spoko, jeśli tak było Ci wygodnie, to proszę bardzo.
W mojej opinii można z tego Duala zrobić nawet wyrzutnię rakietową. Pytanie brzmi po co? :D
Pozdrawiam Cie serdecznie,
Ostatnio zmieniony 16 sty 2019, 19:57 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ