Pierwsze porady

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
rako
Posty: 188
Rejestracja: 07 wrz 2018, 22:49
Gramofon: PS-X50 AT33EV
Lokalizacja: Lublin

Pierwsze porady

#1

Post autor: rako »

Na chwile obecna mam: zaczynajac od końca: kolumny PSB SYNCHRONY ONE B, kable (do wymiany) ultralink mtrix 2, integra NAD 356 i dzięki „zwróceniu uwagi sprzedawcy wymienione zworki” na (mój wybór) „Mbcable hybrid” co faktycznie zmieniło brzmienie na pełniejsze (więcej wysokich), pre zakupiłem razem ze wzmacniaczem i jest to nad 375 mdc „uważając że jest potrzebny tylko do możliwości podłączenia gramofonu i właściwie nie będzie miał wpływu ( miałem technicsa i trochę nowych płyt) , gramofon aktualnie RPM 5.1 z wkładką ortofon 2m red podłączony kablem „MBcable stella phono” kupiony jako drugi używka po wcześniejszym użytkowany technics QD 33 z wkładką p30 którą zamieniłem z pomocą forum na shure m92e jednak bez większych fajerwerków co sprowokowało do zmiany... na w/w płyty grają mniej więcej jak flacki z deezera ale jednak oczekuję czegoś więcej... wiele okazji nie mam, do sklepów specjalnie nie chodzę bo uważam że jeśli nie kupię to głowy nie zawracam. Porównanie największe mam z rega rp6 i wkładka exact podłączoną do denon1520 i bardzo mi się podoba w planach zmiana wkładki na ew zbliżone cenowo ( 2m bronze, mp150, exact😉) i tak czytając forum zastanawiam się czy najpierw nie zmienić pre a później wkładki...? Albo czy sama zmiana wkladki coś da...? I na jaki...? jaką... czy ten pre nad jest spoko czy jednak nie...?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15125
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pierwsze porady

#2

Post autor: darkman »

Kolego przetwornik strumieniowy z korekcją RIAA, który masz jest w tym wypadku wystarczający / skoro go już masz.
Wymiana wkładki na MP150, to dobry pomysł.
M92e w istocie gra bez fajerwerków i taka jest (ma być) jej charakterystyka, aczkolwiek w zależności od zastosowanej igły można osiągać różne poziomy świadomości :)

P.s. Chwila obecna to z tego samego słownika co dzień dzisiejszy? :D Masło maślane i audio muzykalne?
(Taki tam wyjątek ze ze słownika frazeologicznego Darkmana z inspiracji Regsofta).
rako
Posty: 188
Rejestracja: 07 wrz 2018, 22:49
Gramofon: PS-X50 AT33EV
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsze porady

#3

Post autor: rako »

Dzięki. Zastanawiam się czy nie będzie on ograniczał lepszej wkładki, w internecie raczej opinii o tym NADzie brak. Faktycznie Skoro go już mam to było by miło gdyby nie był taki zły i nie wymagał szybkiej zmiany. :pray:
A może ktoś ma jakieś jeszcze sugestie odnośnie tego zestawu ? Jakieś wkładki które dobrze zgrywają się z tym ramieniem itp.?
Chwila obecna to z tego samego słownika co dzień dzisiejszy? :D Masło maślane i audio muzykalne?
oczywiście masz rację, ale się czepiasz :roll: :D
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Pierwsze porady

#4

Post autor: Regsoft »

darkman pisze:
08 wrz 2018, 09:40
ze słownika frazeologicznego Darkmana z inspiracji Regsofta
double_facepalm.jpg
rako pisze:
09 wrz 2018, 10:09
oczywiście masz rację, ale się czepiasz
Nie ma racji, ale oczywiście się czepia :morda:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15125
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pierwsze porady

#5

Post autor: darkman »

Bynajmniej. Czytanie tak niechlujnej formy, po prostu mnie boli. Zostawmy to jednak w spokoju. Nie moja rzecz. Pisz sobie jak chcesz licząc na odpowiedzi w podobnej konwencji. bowiem działa to w obie strony.

W ramieniu rpm 5.1 nie bardzo jest się co zgrywać. Zakładanie do niego wkładki o przekroczonym rozsądkowo budżecie mija się z celem. Wkładki, które rozważasz i zaproponowałeś, to już dr facto górna półka dla tego gramofonu i granica rzucania się z motyką na słońce. To tylko zwykły ProDżet, choć akurat w miarę przyzwoity model z tych złych.
Pozdrawiam i papa,
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Pierwsze porady

#6

Post autor: Regsoft »

darkman pisze:
09 wrz 2018, 10:26
Czytanie tak niechlujnej formy, po prostu mnie boli
Popieram całym sobą ten najprawdziwszy fakt, zgodny z realną rzeczywistością która nas otacza wokół ... 8-)
rako
Posty: 188
Rejestracja: 07 wrz 2018, 22:49
Gramofon: PS-X50 AT33EV
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsze porady

#7

Post autor: rako »

Zakładanie do niego wkładki o przekroczonym rozsądkowo budżecie mija się z celem. Wkładki, które rozważasz i zaproponowałeś, to już dr facto górna półka dla tego gramofonu i granica rzucania się z motyką na słońce.
właśnie o to mi chodzi :clap: dziękuje. Mam świadomość, ze nie jest to jakiś high-end, ale jednocześnie można jeszcze coś z nim zrobić. Próbuje z waszą pomocą znaleźć max. możliwości...
Czy ktoś może mi powiedzieć jak jest z tą żywotnością MP150? Ta, którą podają dystrybutorzy jest jakaś strasznie krótka ?
Zapytam jeszcze skąd bierze się ograniczenie tego gramofonu? Zastanawiając się co kupić, (zanim tu trafiłem) wydawał się dobrym wyborem za rozsądne pieniądze.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwsze porady

#8

Post autor: Wojtek »

rako pisze:
09 wrz 2018, 17:03
Czy ktoś może mi powiedzieć jak jest z tą żywotnością MP150? Ta, którą podają dystrybutorzy jest jakaś strasznie krótka ?
Jedni są konserwatywni inni nie. To nie jest tak ze po 500h Tobie igła odpadnie czy coś :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ