Potrzebna pomoc wsparcie nordmende rp 1003

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
mirama
Posty: 6
Rejestracja: 01 mar 2018, 11:37

Potrzebna pomoc wsparcie nordmende rp 1003

#1

Post autor: mirama »

witam, szanowne forum, jest to mój pierwszy post, do tej pory głownie przeglądałem forum. A teraz do rzczy jestem posiadaczem juz od kilkunastu lat gramofonu nordmende rp 1003 ( automat) . Służył mi od czasu do czasu gdyż nie za dożo był eksploatowany ale pasek , wkładka wymienia ok 2 lata temu. Ostatni zauważyłem szybkie opadanie ramienia. zaopatrzony w odpowiedni smar przystąpiłem do "smarowani" bez problemu wykręciłem podstawę ramienia jedna śrubka i dostałem się o mechanizmu po oczyszczeniu i ponownym nasmarowaniu chciałem to skręcić . Ku mojemu zaskoczeniu nie mogłem ponownie dopasować podstawy. Zacząłem kombinować i po kilu nieudanych próbach poddałem sie , dodatkowo wyskoczyła mi jakas sprężynka, i cienki metalowy płaskownik który był pod talerzem tez się "rozłączył" i nie ma pojęcia jak to wszystko skręcić ponownie. Serwisówka którą posiadam niestety opisuje tylko podstawowe informacje dotyczące ramienia wkładki nie ma tam schematów mechaniki.
Zwracam się o pomoc w powyższym temacie czy ktoś mógłby wesprzeć w jakiś sposób temat? Z góry dziękuję. Mirama
Załączniki
f1.jpg
f2.jpg
ODPOWIEDZ