Reloop Rp-4000M I problemy z ustawieniem

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
michauek
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2018, 12:01

Reloop Rp-4000M I problemy z ustawieniem

#1

Post autor: michauek »

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum, zatem proszę o wyrozumiałość.

Zwracam się do Was szanowni forumowicze z następującym problemem:
Nabyłem drogą kupna nowy gramofon Reloop Rp-4000M razem z wkładką Reloop Om Black. I zaczęły się problemy.

Okazuje się że w żaden sposób nie jestem w stanie ustawić sprzętu, by dało się słuchać. Cokolwiek bym zrobił igła ucieka do środka płyty zaraz po zetknięciu się z krążkiem.

Dodam, że gramofon jest ustawiony na płaskiej, poziomej powierzchni, docisk został ustawiony za pomocą wagi jubilerskiej na zalecane przez producenta 2g, antiscating w żadnej pozycji nic nie zmienia, wkładka została ustawiona wg szablonu "Baerwald".

Niepokojącym objawem jest to, że gdy ustawię ramię w pozycji równowagi ucieka ono na prawo, a wydaje mi się że powinno stać nieruchomo.

Czy jest coś co mógłbym jeszcze zrobić, by sprzęt zagrał, czy reklamować/zwrócić jako wadliwy?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2352
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Reloop Rp-4000M I problemy z ustawieniem

#2

Post autor: Peliks »

michauek pisze:
03 cze 2018, 12:21
Nabyłem drogą kupna nowy gramofon Reloop Rp-4000M razem z wkładką Reloop Om Black. I zaczęły się problemy.
Czy jest coś co mógłbym jeszcze zrobić, by sprzęt zagrał, czy reklamować/zwrócić jako wadliwy?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Jeszcze dziś oddaj ten badziew sprzedawcy i z odzyskaną gotówką odezwij się w dziale zakupowym. Wówczas doradzimy coś sensownego na czym bezstresowo posłuchasz muzyki. Pozdrawiam. Marek.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41543
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Reloop Rp-4000M I problemy z ustawieniem

#3

Post autor: Wojtek »

Jeśli gramofon trzyma poziom to pewnie ramię jest uszkodzone. Nie pierwszy tego typu przypadek z Chińczykami. Reklamacja.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ