Philips F7112 - jeden kanał nie gra

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
kisiel
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2017, 11:44

Philips F7112 - jeden kanał nie gra

#1

Post autor: kisiel »

Dzień dobry!

Mam gramofon Philips F7112, z zamiennikiem igły GP400MkII, z wkładką Philips 500.

Może ktoś z was umiałby pomóc mi z moim problemem.

Jakiś czas temu mój gramofon zaczął szwankować (wydaje się, że bez wyraźnej przyczyny), tzn. usłyszałem, że nie gra prawy kanał. By wykluczyć awarię amplitunera lub przedwzmacniacza od razu zamieniłem kable wychodzące od gramofonu do przedwzmacniacza i wtedy nie grał kanał lewy. Znaczy okablowanie, amplituner i przedwzmacniacz są w porządku. Poza tym do amplitunera mam też podłączony telewizor i dźwięk działa bez zarzutu.

Kiedy poruszam ramieniem, dotknę wkładki itd. czasem zaczynają grać oba kanały, ale wszystko po paru chwilach wraca do normy i kanał prawy przestaje grać. Wydawałoby się więc, że po prostu coś nie styka.

Jako średnio techniczny osobnik oddałem gramofon do serwisu by sprawdzili co i jak, ale u nich usterka się nie pojawia. Mówią, że gramofon gra w porządku z obu kanałów. Nie umieją odtworzyć problemu u siebie.

Tutaj pojawia się moje pytanie i prośba jednocześnie. Czy ktoś z was, drodzy forumowicze, wie co to może być?

Z góry dziękuję za sugestie i pomoc.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Philips F7112 - jeden kanał nie gra

#2

Post autor: chudy_b »

kisiel pisze:
15 mar 2018, 14:16
Wydawałoby się więc, że po prostu coś nie styka
Wszystko wiesz.

Coś nie styka w okolicach wkładki lub wewnątrz przy połączeniu okablowania ramienia z przewodem wyjsciowym.
Awatar użytkownika
dot87
Posty: 1458
Rejestracja: 04 wrz 2017, 17:37
Gramofon: Akai AP D33/Technics
Lokalizacja: Warszawa

Re: Philips F7112 - jeden kanał nie gra

#3

Post autor: dot87 »

A czysto teoretycznie próbowałeś może innej wkładki? Ewentualnie sprawdź kable przy pinach terminalu.
Zakładam że wszystko ustawione (VTA, azymut, poziom, itp.)?
Luxman L230/Rotel RA820Bx3/Wega P120SH/Pickering V15/Stanton 680/Shure m75/Dual CD 1065/HK 27
Philips LFD 3428/Somic V2/AKG 240 Studio/Beyerdynamic DT 770/990 Pro
ODPOWIEDZ