Upgrade sprzętu, pożegnać sie z Unitrą?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
ForcepsAdam
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2018, 18:47

Upgrade sprzętu, pożegnać sie z Unitrą?

#1

Post autor: ForcepsAdam »

Witajcie winylomaniacy :D

Nadszedł ten czas, kiedy na poważnie zastanawiam się nad upgradem sprzętu, a na pewno gramofonu i wkładki.
Sytuacja przedstawia się tak.
Posiadałem jakiegoś niemieckiego klocka, który przestał działać i nie jest warty wzmianki. Aktualnie mam Bernarda GS 467, solidny polski sprzęt, stan praktycznie idealny, oprócz fabrycznej maty, która była pofalowana i malutkiej rysy na obudowie. W piwnicy czeka na lepsze czasu eksportowy produkt Unitry czyli Altus P-100. Ma jakaś niewielką usterkę, którą można naprawić samemu ale poza tym tak samo, stan prawie idealny. Czeka na wolny dzień z babraniem się w elektronice. Wzmacniacz PA-5060 Audiphile Concept. Głośniki Tanoy Reveal ( monitory studyjne ) 502, ale ta starsza wersja. Wkładka w Bernardzie to Audio Technica ATN 3400. Teraz pojawia się moje pytanie i kilka opcji:
1.Naprawiać Altusa, kupić do niego nową wkładkę do 250-300 złotych( głównie jazz/soul ).
2.Sprzedać jeden, albo oba z nich i kupić coś zagranicznego do 1000-1200 ( cena łącznie z wkładką )
3. Czy jest w ogóle sens kupować wkładkę za 300 złotych do sędziwego Bernarda i w niego inwestować ( to samo z Altusem)?
4. Czy Reloop Reloop RP 4000M za 850 złotych to uczciwa oferta i czy to odpowiedni gramofon do jazzu?
5. Jaką w przedziale cenowym do 300 złotych wybrać wkładkę. Zależy mi żeby była nowa.

Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Upgrade sprzętu, pożegnać sie z Unitrą?

#2

Post autor: Wojtek »

Nie. Tak (oba). Nie. Nie. Pierw kup gramofon :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
chrzan1949
Posty: 47
Rejestracja: 08 cze 2017, 18:40

Re: Upgrade sprzętu, pożegnać sie z Unitrą?

#3

Post autor: chrzan1949 »

Witam.Polskie gramofony to porażka.Audiotechnika 3400to wkładka budżetowa i niewiele zaoferuje.Masz b.dobre kolumny Tannoy a wzmacniacz średni jezeli to polskie PA.Altusy sprzedaj bo to nawet na dyskotekę nie warto.
Tomasz
PS na wkładki można wydać cale pieniądze świata ale mój faworyt to stary dobry Shure M 75 z igla eliptyczna generyczną bo ori nie dostaniesz.Koszt max 180 zl z nową igłą.
chrzan1949
Posty: 47
Rejestracja: 08 cze 2017, 18:40

Re: Upgrade sprzętu, pożegnać sie z Unitrą?

#4

Post autor: chrzan1949 »

Reloop nie ,to dla mistrzów hałasu dyskotekowego.
Tomasz
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Upgrade sprzętu, pożegnać sie z Unitrą?

#5

Post autor: Wojtek »

chrzan1949 pisze:
21 sty 2018, 08:19
bo ori nie dostaniesz
Da się dostać oryginalne igły N75 i N91.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ