Sharp RP-10HB - uszkodzony ?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
mucha09
Posty: 24
Rejestracja: 07 gru 2017, 16:13

Sharp RP-10HB - uszkodzony ?

#1

Post autor: mucha09 »

Witam. Zakupiłem ostatnio gramofon Sharp Rp-10hb. Został wysłany do domu rodziców, więc go jeszcze nie widziałem, mama próbowała go sprawdzić.

Z jej relacji wynika, że problem pojawia się zaraz po podłączeniu go do sieci, zaczyna buczeć, po położeniu płyty na talerzu automatyka nie dziala, talerz nie kreci. Dopiero po recznym rozruszaniu talerza zaczyna się kręcić, choć nie zawsze przy czym bardzo hałasuje. Ramię w trakcie gdy talerz się już kreci przenosi się czasami automatycznie na płytę czasami trzeba je manualnie przenieść i po chwili wraca AUTOMATYCZNIE do pozycji wyjściowej w trakcie grania.

Instrukcji nie było i nigdzie takowej nie znalazłem.

Czy ktoś spotkał się z takimi objawami ? Sprzedawca twierdzi że sprzęt uległ uszkodzeniu w transporcie, bo przed wysyłką był sprawdzony i sprawny. Czy ewentualnie żeby uruchomić gramofon automatyczny należy podjąć jakieś konkretne kroki?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sharp RP-10HB - uszkodzony ?

#2

Post autor: Wojtek »

Wybacz, ale spojrzałem na aukcję i jak w opisie mamy coś na zasadzie "7 dni gwarancji rozruchowej, zwrot jedynie przy stwierdzeniu wad ukrytych" to od razu śmierdzi.

Nie jesteś w stanie ustalić czy sprzęt był sprawny przed wysyłką - jedyne co możemy ustalić to to że jest uszkodzony teraz.

Gramofon powinien normalnie się odpalić po przeniesieniu ramienia nad talerz. Nie powinien zbyt wcześnie załączać się auto-powrót.
Napęd nie powinien hałasować.
Buczenie może być spowodowane złym podłączeniem gramofonu do przedwzmacniacza.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mucha09
Posty: 24
Rejestracja: 07 gru 2017, 16:13

Re: Sharp RP-10HB - uszkodzony ?

#3

Post autor: mucha09 »

Nie był w ogóle podłączany do przedwzmacniacza. Był sprawdzony tylko pod kątem mechaniki i buczenie dobywa się z mechanizmu. Sprzedawca zgodził się na zwrot, więc szukam innego.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sharp RP-10HB - uszkodzony ?

#4

Post autor: Wojtek »

Najlepsza opcja.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ