Odnowienie / Renowacja drewnianej obudowy

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
deannh
Posty: 31
Rejestracja: 04 lis 2017, 23:57

Odnowienie / Renowacja drewnianej obudowy

#1

Post autor: deannh »

Witam
Napewno był poruszany temat odnowienia. Renowacji gramofonu
Jednak po przeszukania forum nieznalazlem
Chodzi mi o obudowy drewniane. Jestem powoli na kupnie sprzętu i jako że powoli wchodzę w ten temat pomyślałem o takiej możliwośći gdyż jestem z takiej branży i mógłbym coś pomyśleć przy odnowieniu obudowy np. Oklejeniem fornirem czyli naturalna okleina drewnianą

Czekam na odpowiedź na ten temat :)
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4732
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Odnowienie / Renowacja

#2

Post autor: MMarek »

A czego ta odpowiedź z "naszej" strony miałaby dotyczyć - bo przynajmniej ja kompletnie nic nie rozumiem z tego co napisałeś...
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odnowienie / Renowacja

#3

Post autor: Hiper86 »

Przeglądałeś forum?

Trafiłeś tutaj?

viewforum.php?f=65

Jeżeli tak to widzisz że jest kilku Panów którzy działają w podobnym temacie np. Pan "Pawelec", wyslij wiadomość, zapytaj( ja bym tak zrobił)
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Odnowienie / Renowacja

#4

Post autor: darkman »

Hipeczku, kolega pyta jak się to robi raczej, bo pracuje w branży "stolarskiej jak sadzę', wiec potrafi, a potrzebuje know how tematu. I to znajdzie, jak napisałeś na forum przy odrobinie wysiłku.

BTW Pawelec nie odnawia powierzonych gramofonów ani nie wykonuje renowacji tychże - w ogóle się tym nie zajmuje. To raczej pracownia projektowo artystyczna od A do Z, a nie usługowa w żadnej mierze.
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odnowienie / Renowacja

#5

Post autor: Hiper86 »

darkman pisze:
09 lis 2017, 13:25
Hipeczku, kolega pyta jak się to robi raczej, bo pracuje w branży "stolarskiej jak sadzę', wiec potrafi, a potrzebuje know how tematu. I to znajdzie, jak napisałeś na forum przy odrobinie wysiłku.
No to totalnie nie zrozumiałem:)
darkman pisze:
09 lis 2017, 13:25
To raczej pracownia projektowo artystyczna od A do Z, a nie usługowa w żadnej mierze.
No tak, ale jeżeli chodzi o know-how, ewentualnie gdzie itp. to pewnie można zapytać
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
deannh
Posty: 31
Rejestracja: 04 lis 2017, 23:57

Re: Odnowienie / Renowacja drewnianej obudowy

#6

Post autor: deannh »

Chodziło mi dokładnie czy ktoś robi już coś takiego na forum, jeżeli tak to wiadomo nie będę wchodził mu w drogę ;)
Jednak jak kolega pisze zajmuje się stolarka więc coś potrafię wiadomo że przy gramofanach nie miałem okazji pracować ale napewno to nie duża Różnica 8-)
Owszem mogę również dowiedzieć się od kogoś kto robił jakichś porad z czym to się je bo może miał bym ochotę spróbować czegoś nowego w mojej branży stolarskiej
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41543
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odnowienie / Renowacja drewnianej obudowy

#7

Post autor: Wojtek »

Nie ograniczaj się tylko do gramofonów. Są też inne fajne retrosprzęty audio "w drewnie" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
deannh
Posty: 31
Rejestracja: 04 lis 2017, 23:57

Re: Odnowienie / Renowacja drewnianej obudowy

#8

Post autor: deannh »

A tak oczywiście
Jak narazie jestem swiezynka w temacie gramofonów ale w niedługim czasie napewno zakupie jakiś sprzęt :)
Awatar użytkownika
Dimas
Posty: 808
Rejestracja: 25 maja 2015, 12:54
Gramofon: SONY PS X65

Re: Odnowienie / Renowacja drewnianej obudowy

#9

Post autor: Dimas »

Generalnie ciekawy temat, jak wiadomo takie „szroty” jak to kolega z forum nazywa można wiele taniej kupić niz igły od kolekcjonera :D
Sam mam 2 pary kolumn do odbudowy
Co byście poradzili na takie pohaczone b&w?
Załączniki
DC51586C-2B2B-481D-8B3F-51D4B4602E6F.jpeg
F4BCE60E-2022-49E7-AE1D-4D1A09BCC215.jpeg
0986C2DD-AFCA-4A4A-B9B4-C0627D584100.jpeg
technics sl-1610->shure v15III,yamaha tc-720,ct-710,ca-710,marantz cd54 ->technics SB7

sony ps x65->xl45,V90LPS,yamaha bd s673,yamaha rx a1070,Sony SS X9ED
deannh
Posty: 31
Rejestracja: 04 lis 2017, 23:57

Re: Odnowienie / Renowacja drewnianej obudowy

#10

Post autor: deannh »

Chyba ktoś do nich strzelał z wiatrówki :mrgreen:
Jest to zwykła płyta paździerzowa więc odnowienie tego laminatu jest niemożliwe jedynie lakierowanie całego elementu lub oklejenie na przykład fornirem ewentualnie zrobienie nowej całej skrzynki z takiego samego materiału o takich samych wymiarach
Kiedyś miałem program do obliczania wymiary pudła pod głośnik pod dany głośnik jaką powinien mieć przestrzeń. Miałem robić Tube dla siebie jednak zakup był szybszym rozwiązaniem
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Odnowienie / Renowacja drewnianej obudowy

#11

Post autor: dale »

Dimas pisze:
09 lis 2017, 16:34
Co byście poradzili na takie pohaczone b&w?
Po pierwsze, demontaż głośników i gniazd.
Po drugie, papier ścierny o kilku gradacjach i szpachla. Wyrównać.
Teraz:
- tanio - kupujemy rolkę okleiny w obi/liroy merlin w kolorze wybranym (czy też drewnopodobnej) i kleimy - na płyn do mycia naczyń i wodę - bajecznie proste i równe.
-drożej - kupujemy fornir (naturalny lub przetworzony - z klejem) i kleimy, na klej typu butapren lub inny do fornirów. Też proste. Trochę delikatności trzeba wykazać przy krawędziach, ale ostry nóż i kilka filmów na yt wystarczą.
ODPOWIEDZ