Kenwood KP 2021

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
darole72
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2017, 21:27

Kenwood KP 2021

#1

Post autor: darole72 »

Witam wszystkich jak w temacie niedawno zakupiłem kenwooda kp 2021 miał byc w super stanie grajacy :) . Na dzień dobry wymieniłem igłe bo była orginalna (wiec miała ponad 40 lat ) i była totalnie zdarta to znaczy nie było jej i wymieniłem pasek . Szukałem na necie jakis danych technicznych ale nic nie znalazłem wiec nie wiem na jaka wage ustawic docisk ustawilem na 2 gr. Bolec na którym jest talerz jest na magnesie znajomy wytarl mi stary smar ktory tam byl i nalał oleju do urzadzeń precyzyjnych ale to chyba nie byl dobry pomysł :( ja potem przesmarowałem to wazelina techniczną ?? tu prosze o podpowiedz co tam za smar powinno byc , talerz bez założonego paska chodzi gładziutko . Jednak po paru godzinach grania zaczol zwalniac i po zatrzymaniu nie rusza jak sie go zakreci to idzie ale słabo pasek zakupiony pod ten model ma dł 62 cm i jest o 4 cm krótszy od starego ?? talerz z załozonym paskiem idzie ciezko ale nie wiem czy tak ma byc? jest to pełem manual dołacze pare zdjęc i mam nadzieje zektos cos pomoze ja cały tydzien w trasie na tirach i na weekendzie cos troche mam czsu zeby sie tym zajac ale nie mam totalnie doswiadczenia w tym temacie dolanczam troche zjec . no i to mnie pokonało nie wiem jak zmiejszyc wielkosc zdjecia bo te moje tu nie wchodza sa za duże :(
Załączniki
20171024_153907.jpg
20171024_153852.jpg
20171024_153812.jpg
20171024_153805.jpg
20171024_153756.jpg
Ostatnio zmieniony 24 paź 2017, 15:45 przez darole72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Kenwood KP 2021

#2

Post autor: darkman »

Dobra Panowie nie komentujcie, bo źródło komentarza też ma swoje granice.
Nowemu koledze wypada pomóc i tyle.

- pasek musi być oryginalny/zamiennik, ale zgodny rozmiarowo do tego modelu (Allegro - gość z Zawiercia - szukaj po lokalizacji),
- wazelina się nie nadaje za bardzo, a nawet wcale. Smar silikonowy - lepkość masz na forum, niestety musisz poszukać, ale może ktoś z pamięci napisze,
-olej maszynowy do szpindla jest OK, kolega dobrze się wstrzelił,

Po wymianie paska na właściwy, powinno być dobrze.
Gramofon wymaga też kalibracji ramienia -> wątek FAQ "jak ustawić ramię gramofonowe".

p.s. aha zdjęcia musisz zmniejszyć lub zrobić w małej rozdzielczości, jeśli robisz telefonem to wybierz "minimum" wówczas osadzisz je w body of text forum przez przeciągnięcie.
darole72
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2017, 21:27

Re: Kenwood KP 2021

#3

Post autor: darole72 »

Pasek kupiony na alegro z Zawiercia dokladnie do tego modelu talerz bez paska chodzi bez żądnych oporów wazelina usunieta nasmarowane olejem
ODPOWIEDZ