Hyundai RT 910 - jak naprawić auto stop

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
zt3030
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2017, 15:40

Hyundai RT 910 - jak naprawić auto stop

#1

Post autor: zt3030 »

Dzień dobry, wszystkim. Kilka lat temu znalazłem w piwnicy kultowe winyle, koniecznie chciałem je przesłuchać, więc rodzice kupili mi po wyprzedażowy gramofon w stylu retro "Hyundai RT 910" wszystkie "duże" płyty działają nieźle (Pomijając trzaski co kilka sekund, które moim zdaniem są kwestią marnej jakości fabrycznej igły, bo płyty są wręcz w idealnym stanie), jednakże gdy próbuje odpalić "małe" płyty, bądź też pocztówki. Funkcja auto stop zatrzymuje ramię i silnik mniej więcej po pierwszej zwrotce drugiego kawałka, i tak jest z każdą małą płytą i pocztówką. Gdy ręcznie przesunę ramię dalej też nic się nie dzieje... Czasem gdy delikatnie docisnę ramię do płyty, ono wróci do poprzedniego miejsca, silnik na 2 sekundy zakręci jeszcze płytą ale to wszystko. Ma ktoś pomysł jak to naprawić ? Tym bardziej że małych płyt mam znacznie więcej niż dużych i tworzy się problem ;// Gdzieś w opiniach tego sprzętu ktoś napisał że to często się zdarza. Więc może jest jakiś sposób...
Serdecznie pozdrawiam i miłego dnia. :) :)
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Jak naprawić AutoStop

#2

Post autor: caveas »

Wybacz, ale kup sobie gramofon.
Wielu kolegów podpowie Ci co kupić za określone pieniądze żeby "grało"
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
zt3030
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2017, 15:40

Re: Jak naprawić AutoStop

#3

Post autor: zt3030 »

caveas pisze:Wybacz, ale kup sobie gramofon.
Wielu kolegów podpowie Ci co kupić za określone pieniądze żeby "grało"
Wiem, rozglądam się za nowym (a raczej porządnym używanym), ale wraz z kupnem takiego gramofonu, będzie potrzebny wzmacniacz i kolumny, przez co cennik rośnie. Wiem że wielu z was udusiłoby mnie za słuchanie winyli z tak badziewiastych głośniczków jakie wbudowane są fabrycznie w Hyundaia, ale to właśnie te badziewiaste głośniczki wytworzyły możliwość nie dokupowania żadnego dodatkowego sprzętu i zaoszczędzenia trochę grosza... z perspektywy czasu widzę ten błąd, ale chciałem chociaż spróbować naprawy. Jeżeli się nie uda, to kolejny wątek z prośbą o wyznaczenie dobrego sprzętu założę jak wylicytuję jakiś niezły wzmacniacz. Jak na razie dziękuję za odpowiedź i czekam, bo może pojawi się tu człowiek-znawca chińskiego badziewia i powie jak poprawnie nastawić tą funkcję
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41500
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hyundai RT 910 - jak naprawić auto stop

#4

Post autor: Wojtek »

To nie jest kwestia "naprawy", a regulacji. Nie wiem tylko czy Hyundai takową posiada.
Generalnie przydałoby się wyłączenie auto-stopu. Przy "pocztówkach" to nawet konkretniejsze sprzęty z auto-stopem sprawiałyby ten sam problem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Hyundai RT 910 - jak naprawić auto stop

#5

Post autor: caveas »

Oszczędny płaci 2 razy. Życzymy owocnych poszukiwań.
Drobna wskazówka: Zawsze na ostateczne brzmienie sprzętu największy wpływ mają przetworniki końcowe.

A pocztówki ? W Bambino była regulacja punktu zadziałania autostopu. :lol:
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
ODPOWIEDZ