Lenco L-69 i Unitra ?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
matchew999
Posty: 14
Rejestracja: 02 paź 2011, 18:18

Lenco L-69 i Unitra ?

#1

Post autor: matchew999 »

Cześć,

Mam pytanie.Nie wiedziałem gdzie mam je umieścić i ostatecznie zrobię to tutaj :D

Posiadam gramofon UNITRA WG 902 "Artur". Niestety jest już stary i nowe winyle nie brzmią dobrze.Postanowiłem kupić nowszy.Znalazłem jeden na allegro : http://allegro.pl/gramofon-lenco-l-69-z ... ?source=oo

Możecie mi doradzić czy ten będzie dobry?

Nie zależy mi na jakimś zajebistym gramofonie, chce mieć tylko pewność przy zakupie nowej płyty winylowej, że będzie fajnie brzmiała.
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Gramofon - podstawy

#2

Post autor: Krzyś »

matchew999 pisze:Cześć,

Mam pytanie.Nie wiedziałem gdzie mam je umieścić i ostatecznie zrobię to tutaj :D

Posiadam gramofon UNITRA WG 902 "Artur". Niestety jest już stary i nowe winyle nie brzmią dobrze.Postanowiłem kupić nowszy.Znalazłem jeden na allegro : http://allegro.pl/gramofon-lenco-l-69-z ... ?source=oo

Możecie mi doradzić czy ten będzie dobry?

Nie zależy mi na jakimś zajebistym gramofonie, chce mieć tylko pewność przy zakupie nowej płyty winylowej, że będzie fajnie brzmiała.
nie, ten nie będzie dobry.

Najlepiej zrobisz kupując używany. Nowe gramofony są zdecydowanie droższe od tego, co podałeś (mam na myśli gramofony, a nie "gramofony")

Określ 1) budżet, 2) posiadane urządzenia, z którymi to ma współpracować (w szczególności wzmacniacz - czy ma wejście phono, czy nie), 3) rodzaj muzyki, jaką zamierzasz na tym słuchać.

A "Artur" nie gra źle dlatego, że jest stary, tylko dlatego, że jest kiepski.

Określiwszy te rzeczy napisz post w stosownym wątku zakupowym, jeśli nie wiesz, o co pytać, to możesz poprosić kolegów o jakieś przykładowe oferty z alledrogo, ale podaj też rodzaj muzyki i budżet.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3758
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon - podstawy

#3

Post autor: Obywatel »

matchew999, najtańsze nowe gramofony warte jakiejkolwiek uwagi to Reloop'y za 500 zł. Natomiast z używanych już za 200 zł można kupić porządny gramofon, ale faktem jest, że może on nie działać od razu tak jak naeży i będzie wymagał konserwacji.

Cokolwiek zrobisz - kupując zarówno nowy, jak i używany gramofon - upewnij się, że ma on wkładkę magnetyczną a nie krystaliczną (tak jak Artur i prawdopodobnie ten Lenco).
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
matchew999
Posty: 14
Rejestracja: 02 paź 2011, 18:18

Re: Gramofon - podstawy

#4

Post autor: matchew999 »

A dlaczego ten do którego podałem linka nie jest dobry?

Muszę od razu uprzedzić, że kompletnie nie znam się na sprzętach audio.

Wzmacniacz mam od starej wierzy UNITRA, ale jest na prawdę dobry.Pół roku został "odnowiony". Co do muzyki to szeroko pojęty rock i jazz.Na gramofon w tej chwili mógłbym przeznaczyć 200 zł.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3758
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon - podstawy

#5

Post autor: Obywatel »

No i bardzo dobrze się składa. Ten Lenco, do którego podałeś link, to plastikowa kupa gówna. Masz stary wzmacniacz Unitra więc prawdopodobnie posiada on wejście phono (do porządnego gramofonu magnetycznego). Napisz jaki to wzmacniacz a rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Za 200 zł kupisz porządny używany gramofon - czy to polski czy zachodni - jak wolisz.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
matchew999
Posty: 14
Rejestracja: 02 paź 2011, 18:18

Re: Gramofon - podstawy

#6

Post autor: matchew999 »

Wzmacniacz to Unitra WS 432.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3758
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Gramofon - podstawy

#7

Post autor: Obywatel »

Bardzo dobry wzmacniacz. Posiada wejście gramofonowe. Zdaje się, że do kompletu do nich robiono w Polsce gramofony Dynamic Speaker:
http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... ic+speaker
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
matchew999
Posty: 14
Rejestracja: 02 paź 2011, 18:18

Re: Gramofon - podstawy

#8

Post autor: matchew999 »

Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gramofon - podstawy

#9

Post autor: Sindsoron »

po pierwsze... NIE RÓBCIE OFFTOPU!!

po drugie... jak już chcesz o takie rzeczy pytać to są od tego odpowiednie wątki zakupowe :3

po trzecie... ten pioneer którego podałeś... to jest kupa plastiku nie wiele lepsza od tego lenco :3 już lepsze będą ten polaki co je obywatel podał :3

ale jak już pisałem, jak chcesz porad, linków do wartych uwagi modeli to zadaj pytanie w odpowiednim wątku zakupowym.
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41500
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lenco L-69 i Unitra ?

#10

Post autor: Wojtek »

matchew999 pisze:Mam pytanie.Nie wiedziałem gdzie mam je umieścić i ostatecznie zrobię to tutaj :D
Dobrze trafiłeś w dział, ale wbijanie się w pierwszy temat z listy to akurat nie był dobry pomysł.
Sindsoron pisze:po trzecie... ten pioneer którego podałeś... to jest kupa plastiku nie wiele lepsza od tego lenco :3
Bez przesady z tym porównaniem. Pioneer PL-335 może i jest tani i plastikowy, ale przynajmniej masz możliwość zmiany wkładki oraz podstawowe regulacje ramienia. W kategorii "do 100 złotych" sprzęt ten się świetnie plasuje :)

Poza tym co powyżej, zgadzam się z Sindsoronem, robicie lekki bałagan :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
matchew999
Posty: 14
Rejestracja: 02 paź 2011, 18:18

Re: Lenco L-69 i Unitra ?

#11

Post autor: matchew999 »

Sorry, jestem trochę nieobyty :)

Teraz chyba już nie robię bałaganu.

Czyli tego raczej nie kupować? http://allegro.pl/gramofon-pioneer-pl-3 ... ?source=oo
Te, które podał Obywatel pewnie są lepsze, ale prawie 300 zł....
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41500
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lenco L-69 i Unitra ?

#12

Post autor: Wojtek »

matchew999 pisze:Teraz chyba już nie robię bałaganu.
Jak chcesz gadać o zakupie gramofonu to zapraszam tutaj.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ