Kenwood p-43

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Martyn
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 2017, 16:53

Kenwood p-43

#1

Post autor: Martyn »

Witam serdecznie czy ma ktoś jakąś wiedzę na temat Gramofony Kenwood p-43. Wujek Google nic nie pokazuje a klient twierdzi że taki to jest model a ja się zastanawiam nad kupnem ale brak info mnie coś nie zachęca Pozdrawiam
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Kenwood p-43

#2

Post autor: andre »

https://www.youtube.com/watch?v=nlnEIeNfJc0 W Google jest sporo informacji na jego temat.
Martyn
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 2017, 16:53

Re: Kenwood p-43

#3

Post autor: Martyn »

Z wyrazami szacunku ale co to ma być filmik jak się odpala płytę ,jeżeli jesteś tu tylko po to by nabić sobie posta to ok udało się Tobie, nie znam języka innego niż swój ojczysty a do tego nie używam wujka Google do tłumaczenia.
Nadal poproszę jak wcześniej o jakąś opinie na temat tego sprzęciku Pozdrawiam
PS to jest to sporo https://www.google.pl/search?q=Kenwood+ ... e&ie=UTF-8
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Kenwood p-43

#4

Post autor: andre »

Niespecjalnie dobry gramofon o napędzie paskowym z początku lat 90-tych.Co tu więcej pisać?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kenwood p-43

#5

Post autor: Regsoft »

Martyn pisze: jesteś tu tylko po to by nabić sobie posta to ok udało się Tobie, nie znam języka innego niż swój ojczysty a do tego nie używam wujka Google do tłumaczenia
Dzień Dobry. Witam Nowego Forumowicza. Bojąc się, że powiem coś co nie zostanie dobrze przyjęte przez Kolegę pozwolę sobie jedynie na nabicie nowego posta 8-)
Martyn
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 2017, 16:53

Re: Kenwood p-43

#6

Post autor: Martyn »

andre pisze:Niespecjalnie dobry gramofon o napędzie paskowym z początku lat 90-tych.Co tu więcej pisać?
I o to mi chodziło , dziękuję , nie kryje że kusiła mnie cena "120" a archiwalne allegro były sprzedawane ponad 350 dla tego zastanawiałem się nad kupnem ale rozwiałeś mi mój zapęd, Jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedz. Temat do zamknięcia ;)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Kenwood p-43

#7

Post autor: Regsoft »

Martyn pisze: dziękuję
:handgestures-thumbup:

Dodam tylko, że P-43 to element midi (36 cm) zestawu średniej klasy Kenwood M-43 (dlatego trudno go znaleźć w opisach luzem). To najsłabszy z serii gramofonów midi Kenwooda. 2.8kg, pasek, wkładka V-72. Sprzedawany był w 1989-1990. Można go znaleźć w katalogu Kenwood z 1990 a instrukcję (chyba tylko całości) na hifiengine. Zasytępcze igły sferyczne N-72 są dostępne. I całkowicie zgadzam się z andre, że to "niespecjalnie dobry gramofon" :lol:
Martyn pisze: Temat do zamknięcia
Oprócz wątków zakupowych nie zamykamy tematów bo nigdy nie wiadomo czy ktoś do nich nie wróci 8-)
Martyn
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 2017, 16:53

Re: Kenwood p-43

#8

Post autor: Martyn »

To jeszcze raz ja , nie będę zakładał nowego tematu a trafiłem na dwa Gramofonki w cenie 150 za szt
1. Philips F7122
2. Philips FP 563
I jeden za 100 to Aiwa px-e800 full automatic
I moje pytanko czy dla zwykłego amatora lub lekko zaawansowanego amatora ;) coś z tej kolekcji jest godnego uwagi , jak zwykle mało jest o nich info w necie , a tu można liczyć na porady , na wysokim poziomie ( troszeczkę cukru :roll: )
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Kenwood p-43

#9

Post autor: andre »

Aiwa to odpowiednik Kenwooda p-43 . Zobacz sobie jak wyglądały Aiwy i Kenwoody z lat 70-80 :) Co do Philipsów to się nie wypowiadam bo nie miałem do czynienia.
Martyn
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 2017, 16:53

Re: Kenwood p-43

#10

Post autor: Martyn »

andre pisze:Aiwa to odpowiednik Kenwooda p-43 .
Też tak pomyślałem bo są podobne ale nie chciałem się wygłupić ;)
Martyn
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 2017, 16:53

Re: Kenwood p-43

#11

Post autor: Martyn »

Znalazłem taki opisik w necie(moze komuś się przyda) i wybór padł na niego
Philips F7122 Made in BELGIUM
Właściwości techniczne przełącznik prędkości 33/45 dźwignia opuszczania i podnoszenia ramienia ciężarek na końcu ramienia do regulacji siły nacisku igły pokrętło AntiScating do korekty uciągu ramienia podczas odtwarzania płyty miernik nacisku igły , dzięki któremu samoczynnie można korygować sobie ciężar nacisku , patrząc na wskazania samoczynny powrót ramienia na miejsce po zakończeniu się płyty kable typu czincz do podłączenia pod wzmacniacz w wejście gramofonowe zasilanie 220V 50Hz, pobór mocy tylko 5 Wat wymiary 42x36cm / wysokość z nóżkami 13cm W skład zestawu wchodzi: gramofon z przewodem zasilającym , kable z czinczami na wyjściu do podłączenia pod wzmacniacz, szczoteczka do czyszczenia, kółko redukcyjne na płyty z dużym otworem. Nowością w tym gramofonie, jest zastosowanie wagowego miernika siły nacisku igły , dzięki temu samoczynnie można ustalić nacisk regulując tylnym ciężarkiem i patrząc na wskazania miernika STYLUSFORCE, który w okienku pokazuje cyferkami jaki jest nacisk na igłę. Czujnik wagowy umieszczony jest w podpórce ramienia. Co do wyglądu to jest bardzo zadbany i bardzo ładnie się prezentuje, dolna część miejscami posiada niewielkie ślady użytkowania, poza tym wygląda prawie jak ze sklepu, natomiast pokrywa górna z pleksy przeźroczystej posiada bardzo powierzchowne zarysowania na górnej powierzchni od normalnego użytkowania i jedno nieduże otarcie, poza tym miejscami inne ślady użytkowania. Ogólnie gramofon jest srebrny i bardzo dobrze się prezentuje. igła jest podwieszana do ramienia i z tyłu posiada nasuwane końcówki, więc można tu założyć dowolną, podwieszaną igłę od większości gramofonów z podwieszaną igłą. Mechanizmy w gramofonie są bardzo trwale i solidnie wykonane. Przy słuchaniu płyty, po dojściu do końca igły ramię samoczynnie podniesie się nad płytę i wróci na swoje miejsce oraz wyłączy całkowicie gramofon.
ODPOWIEDZ