Marantz 6025 - problem z dźwiękiem na jednym kanale

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
irek200
Posty: 304
Rejestracja: 13 kwie 2017, 14:46
Gramofon: Marantz'e różne
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Marantz 6025 - problem z dźwiękiem na jednym kanale

#1

Post autor: irek200 »

Witam szanowne grono,

stałem się niedawno szczęśliwym (mam nadzieję) nabywcą gramofonu jak w tytule. Sprzedawca zarzeka się, a ja mu ufam, że u niego było wszystko z gramofonem ok. Gramofon jechał do mnie bezpiecznie. Tymczasem po zainstalowaniu i pierwszym odsłuchu u mnie duże rozczarowanie - na prawym kanale ewidentnie charczenie, jakby przerwy w sygnale. Chcąc zweryfikować czy usterka jest na wyjściu audio z gramofonu czy na wejściu sygnału zamieniłem miejsca konektory łączące wkładkę z headshellem i problem przeniósł się na kanał lewy...
I tu pytanie - przyczyny szukać w samej igle i wymieniać na nową czy we wkładce? A może jeszcze coś innego?
Dla porządku dodam, że igła to Audio-technica a na opakowaniu pozostał napis: [...] fur 70/71/72 [...] Stylus Company (część napisu niestety zdarta).

Pozdrawiam
irek
Marantz 6300, 6110, Dual 1239A
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41544
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marantz 6025 - problem z dźwiękiem na jednym kanale

#2

Post autor: Wojtek »

Zakładam że jesteś pewien ustawienia ramienia gramofonu. Jeśli nie to od tego zacznij.

Może to tylko igła, a może i wkładka wadliwa.
Dla pewności zmieniłbym wkładkę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
irek200
Posty: 304
Rejestracja: 13 kwie 2017, 14:46
Gramofon: Marantz'e różne
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Re: Marantz 6025 - problem z dźwiękiem na jednym kanale

#3

Post autor: irek200 »

Dziękuję.
Jeszcze raz zweryfikuję ramię bo gramofon był trochę przestawiany z miejsca na miejsce.
Jeśli miałbym kupować wkładkę to celować w oryginał AT71 czy przy okazji mógłbym kupić coś "lepszego" a pasującego?
Czy dobrze rozumiem, że wkładki AT 70/71/72 są właściwie takie same (P&P) a różnice były w samych igłach (typy określone kolorami), czy jest jeszcze jakoś inaczej? Pytam ponieważ dostępność AT70 wydaje się być większa niż AT71.

Pozdrawiam
irek
Marantz 6300, 6110, Dual 1239A
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41544
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Marantz 6025 - problem z dźwiękiem na jednym kanale

#4

Post autor: Wojtek »

irek200 pisze: Czy dobrze rozumiem, że wkładki AT 70/71/72 są właściwie takie same (P&P) a różnice były w samych igłach (typy określone kolorami), czy jest jeszcze jakoś inaczej?
Nie. Jest tak jak piszesz.

Generalnie jeśli nie planujesz kupić starej oryginalnej igły do AT7x to lepiej zrobisz zmieniając wkładkę na nową AT95.
Jest to poniekąd duchowy następca AT7x.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ