Zbyt wolne obroty na jednej płycie ?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
drRumin
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2017, 22:18

Zbyt wolne obroty na jednej płycie ?

#1

Post autor: drRumin »

Dzień dobry - spotkało mnie dzis spore zaskoczenie przy próbie odsłuchania najnowszej płyty Deep Purple, po właczeniu obroty wydały mi sie zdecydowanie za wolne, pomyslałem cos nie tak z gramofonem - jest nowy mam go od tygodnia Audio-Technika AT-LP120 USB, płyta również nowa pierwszy odsłuch, obroty zdecydowanie za wolne, pierwszy utwór myśle moze tak ma być drugi trzeci niemozliwe druga strona to samo, inna płyta wszystko w porządku jak wcześniej na wszystkich płytach, kolejna płyta o tym samym ciężarze co Deep Purple 180 gram wszystko ok, drugi krążek nowego albumu znowu to samo za wolno kolejna płyta wszystko ok. Mówiąc szczerze nie wiem co mysleć teoretycznie nie możliwe w praktyce jednak istnieje, lampa stroboskopu oczywiście wszytko ok więc obroty płyty niby ok,więc co ? Gramofon do tej chwili bez zastrzeżeń wręcz przeciwnie po kilku wczesniejszych używkach (Fonika, bernard, Sony, Onkyo) pod kazdym wzgledem super w końcu nowy sprzęt mówię a tu taka niespodzianka. Ma ktoś z szanownych kolegów jakiś pomysł ?
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbyt wolne obroty na jednej płycie ?

#2

Post autor: Dragant »

Wybacz głupie pytanie... ale słuchasz jej na 33RPM czy 45? Bo wytłoczona jest na 45RPM i może nie przełączasz na odpowiednią prędkość.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zbyt wolne obroty na jednej płycie ?

#3

Post autor: darkman »

Hmm.. cześć! :D
Pan co mówi Dzień dobry, to nie może być grafomanik@ chłopaki - odszczekuję, hau,hau..

Wiesz Twój gramofon ma najwyraźniej to co ja. Nie lubi Parpli bez Johna Lorda, Ryśka Blackmore i z przepitym głosem Gilana. Taka karma :D Nizależnie od ilości gadgetów, które dołaczyli do LP mojego Szanownego Kolegi PiD.
Poza tym odnosząc się wyłącznie i direct do Twojego opisu to: uszkodzona płyta.
pozdrawiam,
`d
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbyt wolne obroty na jednej płycie ?

#4

Post autor: Dragant »

darkman pisze: Nizależnie od ilości gadgetów, które dołaczyli do LP mojego Szanownego Kolegi PiD.
Live outtakes są naprawdę fajne w tym wydaniu 8-) nie żałuję ;)
darkman pisze: Poza tym odnosząc się wyłącznie i direct do Twojego opisu to: uszkodzona płyta.
Ale tak na poważnie... Wydanie, które posiadam jest tłoczone na 45RPM, mimo tego, że jest to 12" płyta.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
drRumin
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2017, 22:18

Re: Zbyt wolne obroty na jednej płycie ?

#5

Post autor: drRumin »

Oczywiście że nie przełączyłem, rozmiar płyty wydał mi sie tak oczywisty dla obrotów 33 że nawet przez mysl mi nie przeszło akurat to rozwiązanie, jest wszystko ok, dziekuje za podpowiedz :):):) Z tego wszystkiego wyślizgnęła mi sie przy ponownym wyciaganiu z opakowania i ma nie ładna ryskę na szczęście jej nie słychać, ale numer :):):)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zbyt wolne obroty na jednej płycie ?

#6

Post autor: darkman »

No wiem ale zakładam, że kolega potrafi obsłużyć swój gramofon i zmiana obrotów go tylko wzmocni. :D
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbyt wolne obroty na jednej płycie ?

#7

Post autor: Dragant »

drRumin pisze: jest wszystko ok, dziekuje za podpowiedz
Cieszę się, że problem rozwiązany ;)
drRumin pisze: Z tego wszystkiego wyślizgnęła mi sie przy ponownym wyciaganiu z opakowania i ma nie ładna ryskę na szczęście jej nie słychać, ale numer
Ot, nauczka na przyszłość ;)
darkman pisze: No wiem ale zakładam
Jak to dobrze, że można Cię jeszcze czymś zaskoczyć :lol:
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
drRumin
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2017, 22:18

Re: Zbyt wolne obroty na jednej płycie ?

#8

Post autor: drRumin »

Jakież żywotne forum, az wstyd że to tej pory zdarzało mi sie tu tylko zagladać a nigdy sie nie zarejstrowałem, zazwyczaj na forach czeka sie na odpowiedz długo długo, a tu proszę ile życzliwych osób chetnie wspierających laika poniekąd wyszło, pomimo to że moja przygoda z czarna płyta trwa mniej lub więcej przerwanie od 1985 roku kiedy to jako młodzieniec sam zakupiłem swój pierwszy winyl na stoisku KAW Iron Maiden Live After Death - do dzis na składzie :) Jeszcze jedno pytanie czy to ewenement obroty 45 dla duzej płyty czy poprostu ja nie miałem szczęścia nigdy takiej spotkać ?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zbyt wolne obroty na jednej płycie ?

#9

Post autor: Myszor »

45 dla dużej płyty to oznaka szacunku i wiary w jakość :)
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbyt wolne obroty na jednej płycie ?

#10

Post autor: Dragant »

drRumin pisze: czy to ewenement
Nie, nie jest to coś wyjątkowego, jednakże zdecydowana większość dwunastocalowych albumów jest na 33.3 RPM. Zazwyczaj widnieje informacja o prędkości odtwarzania, ale w tym wypadku faktycznie jej nie ma ;) W swojej skromnej kolekcji mam 1-2% ogółu płyt 12" na 45RPM.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zbyt wolne obroty na jednej płycie ?

#11

Post autor: Kichal »

drRumin pisze: Jeszcze jedno pytanie czy to ewenement obroty 45 dla duzej płyty czy poprostu ja nie miałem szczęścia nigdy takiej spotkać ?
Mam taką jedną w kolekcji, ale generalnie jest sporo. Słyszałem, że ta sama płyta przy 45RPM i 33RPM, obie na 12" zagra dużo lepiej w pierwszej wersji - będzie więcej szczegółów. Ostatnio ktoś robił na facebooku graficzne przedstawienie na grupie winylowej xD

https://www.discogs.com/Copyrights-Lear ... se/2251869

Aczkolwiek w omawianej przeze mnie płycie raczej nie robi różnicy czy jest 33 czy 45 xD
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbyt wolne obroty na jednej płycie ?

#12

Post autor: Dragant »

Zgadzam się - 45RPM brzmią lepiej zazwyczaj. Z rodzimych produkcji: Brodka - LAX. Bardzo przyzwoicie nagrana 12" na "szybkich" obrotach.

@Darkman - tak, pozazdrościłem Ci tej Moniki :lol:
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
drRumin
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2017, 22:18

Re: Zbyt wolne obroty na jednej płycie ?

#13

Post autor: drRumin »

To kolejny dowód na to że człowiek uczy sie całe życie :), ciekawe to co szanowni koledzy pisza o tych obrotach, wielkości płyty i jakości - tak więc trzeba sie pochylić bardziej nad tym wydaniem i założyć słuchawki oddając się w pełni jej walorom. Więc teraz i ja mam taką w swojej mini kolekcji :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zbyt wolne obroty na jednej płycie ?

#14

Post autor: Myszor »

Normalne. Szybszy przesuw nośnika = więcej miejsca na upchanie szczegółów.
Nie jestem w stanie tak szacować jak Dragant ale myślę że gdzieś 1 na 15 płyt mam na 45rpm.
Awatar użytkownika
Dimas
Posty: 808
Rejestracja: 25 maja 2015, 12:54
Gramofon: SONY PS X65

Re: Zbyt wolne obroty na jednej płycie ?

#15

Post autor: Dimas »

Mnie także się zdaje ze 45 "lepiej" grają!
Mam kilka maxi-singli wszystkie powalają jakością dźwięku a z albumów nowy ed na 45 także bardzo dobra płytka
technics sl-1610->shure v15III,yamaha tc-720,ct-710,ca-710,marantz cd54 ->technics SB7

sony ps x65->xl45,V90LPS,yamaha bd s673,yamaha rx a1070,Sony SS X9ED
ODPOWIEDZ