Problem z odtwarzaniem płyt

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
florencerose
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:14

Problem z odtwarzaniem płyt

#1

Post autor: florencerose »

Witam. Niedawno (tydzień temu) zakupiłam sprzęt denon DP-29F. Z początku wszystko chodziło dobrze, ale dziś znajomy chciał zmienić utwór, co poskutkowało tym że igła zaczęła nagle przeskakiwać i przemieszczać się do środka. Nie jestem pewna czy chodzi o to, że igła się zjechała, proszę o pomoc:)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z odtwarzaniem płyt

#2

Post autor: Reymont »

Igła powinna wytrzymać przynajmniej kilkaset godzin grania. Gramofon masz wypoziomowany?
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Problem z odtwarzaniem płyt

#3

Post autor: Kichal »

florencerose pisze:Witam. Niedawno (tydzień temu) zakupiłam sprzęt denon DP-29F. Z początku wszystko chodziło dobrze, ale dziś znajomy chciał zmienić utwór, co poskutkowało tym że igła zaczęła nagle przeskakiwać i przemieszczać się do środka. Nie jestem pewna czy chodzi o to, że igła się zjechała, proszę o pomoc:)
Poza sprawdzeniem poziomu zobacz czy igła nie jest mocno zabrudzona (aż poklejona) kurzem, jak kiedyś nie myłem płyt to po paru/nastu potrafiła nałapać tyle kurzu że nie wpadała w rowek. Sprawdź czy jest ustawiona dobrze przeciwwaga - to częsty powód, osoby które świeżo kupiły gramofon praktycznie go nie kalibrują i nie ustawiają nacisku.

Jest jeszcze opcja, że zostałą uszkodzona igła (została złamana wewnątrz korpusu, że niby jest ale nie trzyma się na tyle sztywno jak powinna).
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z odtwarzaniem płyt

#4

Post autor: krolix »

Kichal pisze:Sprawdź czy jest ustawiona dobrze przeciwwaga - to częsty powód, osoby które świeżo kupiły gramofon praktycznie go nie kalibrują i nie ustawiają nacisku.
Wydaje mi się, że ten model gramofonu nie posiada możliwości regulacji. :)

A poza tym jak napisano powyżej, sprawdziłbym najpierw czy igła nie jest zabrudzona i czy gramofon jest wypoziomowany.
florencerose
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:14

Re: Problem z odtwarzaniem płyt

#5

Post autor: florencerose »

Igła nie jest zabrudzona, gramofon jest wypoziomowany. Podkreślam, że wszystko było ustawione i przez kilka dni działało bezbłędnie, a problem nastąpił nagle. Czy to możliwe, że igła uszkodziła się po czymś takim?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Problem z odtwarzaniem płyt

#6

Post autor: Regsoft »

florencerose pisze: Czy to możliwe, że igła uszkodziła się po czymś takim?
Nie sądzę. Raczej to problem gramofonu. Chyba, będziesz miała okazję sprawdzić gwarancję Denon'a ...
florencerose
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2017, 23:14

Re: Problem z odtwarzaniem płyt

#7

Post autor: florencerose »

Regsoft pisze:
florencerose pisze: Czy to możliwe, że igła uszkodziła się po czymś takim?
Nie sądzę. Raczej to problem gramofonu. Chyba, będziesz miała okazję sprawdzić gwarancję Denon'a ...
Dołączam zdjęcie igły
Dołączam zdjęcie igły
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Problem z odtwarzaniem płyt

#8

Post autor: Kichal »

Nie jest ona przekręcona na bok ? Ciężko to określić po zdjęciach ogólnie, najlepiej samemu podotykać wykałaczką i zobaczyć jak się zachowuje, czy wraca do początkowej pozycji i czy jest podatna na jakieś dziwne ruchy (kręci się itp). Oczywiście należy to robić z wyczuciem bo można samemu krzywdę zrobić. Jak opuszczasz ramię na płytę to wkładka (to białe plastikowe) nie jest bardzo nisko przy płycie ?
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
ODPOWIEDZ