Pionner pl 640 - problem

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Bartkowsky
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2017, 16:35

Pionner pl 640 - problem

#1

Post autor: Bartkowsky »

Witam,
od razu mówię, że nie mam pojęcia o gramofonach i ich funkcjonowaniu, Jestem zupełnie zielony.
Na strychu kiedyś znalazłem gramofon Pioneer PL_640, wyczyściłem postawiłem w pokoju stał i się kurzył. Ale chce trochę posłuchać muzyki, bo także po porząkach znalzłem ciekawe płyty.
I to zaczyna się problem, próbuję włączyć jakąś płytę i jak widać na załączonym filmie ramię po kilku sekundach wraca z powrtotem na miejce.
https://www.youtube.com/watch?v=BaBSo28ZtYM
Może coś źle robię, może powinienem coś ustawić, nie mam pojęcia, chciałbym tylko i aż żeby odtwarzał płyty.
Z góry dziękuje za pomoc i proszę o wyrozumiałość
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pionner pl 640 - problem

#2

Post autor: Kichal »

Bartkowsky pisze:Witam,
od razu mówię, że nie mam pojęcia o gramofonach i ich funkcjonowaniu, Jestem zupełnie zielony.
Na strychu kiedyś znalazłem gramofon Pioneer PL_640, wyczyściłem postawiłem w pokoju stał i się kurzył. Ale chce trochę posłuchać muzyki, bo także po porząkach znalzłem ciekawe płyty.
I to zaczyna się problem, próbuję włączyć jakąś płytę i jak widać na załączonym filmie ramię po kilku sekundach wraca z powrtotem na miejce.
https://www.youtube.com/watch?v=BaBSo28ZtYM
Może coś źle robię, może powinienem coś ustawić, nie mam pojęcia, chciałbym tylko i aż żeby odtwarzał płyty.
Z góry dziękuje za pomoc i proszę o wyrozumiałość
Cześć, wydaje mi się ze nie obędzie się bez rozebrania gramofonu - to już kwestia czy czujesz się na siłach. Problemem jest tutaj raczej automatyka, a konkretnie złe ustawiony moment w którym kończy się płyta. Po dojściu do pewnego momentu ramie się podnosi i wraca na miejsce. Można to generalnie regulować zazwyczaj śrubką bez rozbierania sprzętu ale dziwne ze dzieje się to w połowie płyty i raczej samo z siebie się nie przestawia. Jak położysz na początku płyty to tez się tak dzieje czy dopiero w tym momencie ?
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pionner pl 640 - problem

#3

Post autor: Kichal »

Masz tutaj instrukcje jak regulować punkt "auto return" w tym modelu. Jak kładziesz na początku płyty i tez wraca to może być problem z przyciskiem "Cut" (zablokowany albo jakieś zwarcie) i co by się nie działo to jest kliknięty i ramie wraca do początkowej pozycji. Może tak na prawdę być tez cos spieprzone w elektronice, ale to raczej bym póki co olał
Załączniki
IMG_5337.PNG
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
ODPOWIEDZ