CEC ST-540 problem z autostartem

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

CEC ST-540 problem z autostartem

#1

Post autor: dev »

Mam takiego pacjenta jak w tytule.
Trafił do mnie zaniedbany, rozregulowany i na pewno z wieloma traumatycznymi przeżyciami.

Udało mi się już w 90% przywrócić go do życia po walce z automatyką (a właściwie jej brakiem, bo nie działała), windą, haczącymi wodzikami, niewłączającym się napędem.

Został mi jeden drobny, ale wkurzający szczegół.
Przy uruchamianiu automatycznym (przyciskiem start) ramię opada centymetr za daleko w głąb płyty, czyli jest to już czasem połowa pierwszego nagrania.

cec-chuo-denki-st540_548358.jpg
(zdjęcie nie moje, zaczerpnięte z hifi-forum.de)

Na zdjęciu po powiększeniu widać zaznaczone na czerwono pokrętło służące do regulacji autostartu dla płyty 30.

Sęk w tym, że w optymalnym położeniu powoduje właśnie opadanie ten cm za daleko. Przekręcając pokrętło powoduje się tylko pogłębienie zjawiska, aż do 2cm. Nie mogę w żaden sposób ustawić opadania ramienia w autostarcie na obszar rozbiegówki na płycie.
Miałem cały mechanizm praktycznie w proszku na stole do czyszczenia, smarowania i zmiany lepiku w windzie i nie zauważyłem nic, co mogłoby wpływać na takie wadliwe zachowanie. Zapewne coś w takim razie przeoczyłem :? Może gdzieś jakaś dodatkowa regulacja?
Po poskładaniu wszystko działa pięknie, oprócz tego autostartu :roll:

Może ktoś akurat wpadnie na pomysł gdzie leży problem.
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
ODPOWIEDZ