Jak przestałem się martwić i polubiłem gramofony ... czyli perypetie nowicjusza

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
spanish_inq
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2017, 13:41
Gramofon: Technics SL-QD33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przestałem się martwić i polubiłem gramofony ... czyli perypetie nowicjusza

#46

Post autor: spanish_inq »

Regsoft pisze: I dobrze choć z Wamatu wyszłoby ciut taniej
Kurka, blisko połowę taniej. :evil:
Nie sądziłem, że tak otwarcie można kłamać i żyć sobie bezkarnie,
a tych igieł schodzą setki, chyba najwięcej z tego modelu :evil:
Regsoft pisze: W cenach jakie podajesz masz dwie najtańsze igły Stylus Co. Japan.
Sferyk CS i Eliptyk ES.
Thakker sprzedaje to samo.
Czyli naprawę, Wamat i Thakker to samo? Thakker nie jest lepszy z jakiegoś powodu, co by usprawiedliwiało cenę?

Jeżeli tak, napiszę, że kłamią i mają oddawać pieniądze, albo niech udowodnią, że to JICO, zobaczymy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przestałem się martwić i polubiłem gramofony ... czyli perypetie nowicjusza

#47

Post autor: Dragant »

spanish_inq pisze: albo niech udowodnią, że to JICO, zobaczymy
Nie udowodnią. Było kilka rozmów tutaj na ten temat. Oficjalna odpowiedź z JICO z Japonii w skrócie wyklucza współpracę z Thakkerem. Także, to to ma Thakker nie ma nic wspólnego z JICO:
Regsoft pisze: Przy JICO to nie leżało.
Mieliśmy o tym dużo wątków.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przestałem się martwić i polubiłem gramofony ... czyli perypetie nowicjusza

#48

Post autor: restimek »

Ja bym nie brał igły eliptycznej z wamatu... Czytales wątek w którym opisałem jaie były z nia problemy.
Jesteś z wawy tak ? Mam jeszcze na stanie wamatowa p30 eliptyczna, oryginalna igłę EPS24CS - gra lata swietlne lepiej od tej eliptycznej z wamatu. Mam tez jeszcze Shure/Realistic RXP3 oraz AT102E

Jak zaprosisz na piwo to mogę je wziac ze sobą i sam ocenisz co lepiej gra (moje nie sa na sprzedaz)
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
spanish_inq
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2017, 13:41
Gramofon: Technics SL-QD33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przestałem się martwić i polubiłem gramofony ... czyli perypetie nowicjusza

#49

Post autor: spanish_inq »

Dragant pisze: Nie udowodnią. Było kilka rozmów tutaj na ten temat. Oficjalna odpowiedź z JICO z Japonii w skrócie wyklucza współpracę z Thakkerem
Właśnie doczytałem, faktycznie :/ Nic to.
restimek pisze: Ja bym nie brał igły eliptycznej z wamatu.
Jedni by brali, inni nie, i kolejne wątki do czytania ;) Moje książki są smutne, bo od tygodnia siedzę na forum i nic nie robię
innego tylko czytam wątki ;) Zamówiłem bardzo rano tego Thakkera (nie podejrzewałem, że tu może być ściema), niech gra,
zobaczymy.
restimek pisze: Jak zaprosisz na piwo to mogę je wziac ze sobą i sam ocenisz co lepiej gra (moje nie sa na sprzedaz)
Któregoś pięknego dnia może się skuszę ;) Zaczynam już być lekko oszołomiony, zdobędę teraz trochę płyt i po prostu posłucham :)
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przestałem się martwić i polubiłem gramofony ... czyli perypetie nowicjusza

#50

Post autor: restimek »

Hmm fakt ze czytalem tlyko pobierznie ten watek ale nie zauwazylem by ktos ci tu polecal kupienie eliptyka z wamatu
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
spanish_inq
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2017, 13:41
Gramofon: Technics SL-QD33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przestałem się martwić i polubiłem gramofony ... czyli perypetie nowicjusza

#51

Post autor: spanish_inq »

restimek pisze: Hmm fakt ze czytalem tlyko pobierznie ten watek ale nie zauwazylem by ktos ci tu polecal kupienie eliptyka z wamatu
Tutaj nikt, ale generalnie na forum się Wamat często pojawia i są tacy, co są zadowoleni.
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przestałem się martwić i polubiłem gramofony ... czyli perypetie nowicjusza

#52

Post autor: restimek »

Pytanie czy ci co są zadowoleni uzywali QD33, P30 oraz igly z wamatu ?
Niewykluczone ze mogla mi się trafic igła z "gorszej" serii i teraz ta co ja zakupisz bedzie w miare spoko. Ale zauwaz ze kupilem rowniez zamiennik w USA i mial te same problemy.
Szkoda ze north nie oferuje juz w sprzedazy oryginalnych Techincsowych igiel EPC24CS - ja wtedy swoja kupilem od nich za jakies 60 zl o ile dobrze pamietam.
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Jak przestałem się martwić i polubiłem gramofony ... czyli perypetie nowicjusza

#53

Post autor: Regsoft »

spanish_inq pisze: Kurka, blisko połowę taniej.
Nie dramatyzuj. Jedna nowa płyta różnicy :roll:
spanish_inq pisze: Nie sądziłem, że tak otwarcie można kłamać
My też nie. Nawet jeszcze niedawno mieli na pudełkach napis JICO. Poczytaj forum ...
spanish_inq pisze: Czyli naprawę, Wamat i Thakker to samo
W tym przypadku to ta sama igła.
spanish_inq pisze: Jeżeli tak, napiszę, że kłamią i mają oddawać pieniądze
Jak Cię boli to po prostu zwróć towar. Żaden problem.
Dragant pisze: Thakker nie ma nic wspólnego z JICO:
Swoją drogą ciekawe skąd biorą SAS. Stylus Co Japan ich ponoć nie robi ...
restimek pisze: , oryginalna igłę EPS24CS
Ten sferyk to chyba praktycznie jedyny oryginał który można kupić. North je sprzedaje za 156 zł. Kupiłem kiedyś do swojej P24 (miałem Technics'a T4P). Sympatycznie grała. Nawet nie wiedziałem, że pasuje do P30 8-)
spanish_inq pisze: Wamat często pojawia i są tacy, co są zadowoleni
Te tanie Stylus Co Japan kupuje się na starcie gramoholizmu lub przy odsprzedaży gramofonu. Grają tak sobie ale zaczynać od igieł za dużą kasę na starcie to chyba bym nie polecał. Tym bardziej, że przy pewnym poziomie cen po prosty wymienia się gramofon i zaczyna szukać nieco innych wkładek.
restimek pisze: Szkoda ze north nie oferuje juz w sprzedazy oryginalnych Techincsowych igiel EPC24CS - ja wtedy swoja kupilem od nich za jakies 60 zl
https://north.pl/karta/eps24cs-igla-gra ... -0573.html
Za 40 zł mają sferyki Stylus Co Japan
https://north.pl/karta/eps24cs-igla-gra ... -0035.html
Wamat i Thakker też je mają ...
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przestałem się martwić i polubiłem gramofony ... czyli perypetie nowicjusza

#54

Post autor: restimek »

Regasoft - to ze zamienniki ma north to i ja wiem. Ale z oryginalem tym co kiedys od nich kupilem maja niewiele wspolnego. Ten za 156 to tez niekoniecznie oryginal bo albo maja blad w opisie (napisali ze producent to stylus japan) albo sami nie wiedza juz co sprzdaja :P
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Jak przestałem się martwić i polubiłem gramofony ... czyli perypetie nowicjusza

#55

Post autor: Regsoft »

restimek pisze: Regasoft - to ze zamienniki ma north to i ja wiem. Ale z oryginalem tym co kiedys od nich kupilem maja niewiele wspolnego. Ten za 156 to tez niekoniecznie oryginal bo albo maja blad w opisie (napisali ze producent to stylus japan) albo sami nie wiedza juz co sprzdaja
Już o tym pisaliśmy na forum. To oryginał. Mają błąd w opisie.
Sam zaryzykowałem zakup czas temu więc mogę potwierdzić ...
Gdybym był pewny, że pasuje do P30 to bym zaproponował 8-)
EPS-24CS.jpg
EPS24CS(2).jpg
Zamiennik bym zwrócił :roll:
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przestałem się martwić i polubiłem gramofony ... czyli perypetie nowicjusza

#56

Post autor: restimek »

No fakycznie to jest oryginalne pudelko :) Takie samo dostalem. Tyle ze gdy ja ja kupowalem to byla za polowe ceny :P.
Potwierdzasz moje zdanie ze ta igla jest nieporownywalnie lepsza od zamiennikow do tej wkladki ze stylus japan ? (nawet tych eliptycznych?)
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
spanish_inq
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2017, 13:41
Gramofon: Technics SL-QD33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przestałem się martwić i polubiłem gramofony ... czyli perypetie nowicjusza

#57

Post autor: spanish_inq »

Regsoft pisze: Nie dramatyzuj. Jedna nowa płyta różnicy
To akurat zależy do tego, ile kto ma pieniędzy. Dla jednych 60 PLN to dużo, dla innych nic.
A tak w imię zasad a'la LInda powinienem cofnąć ten zakup :/ jak ktoś wciska kit i bierze za igłę dwa razy więcej niż jest warta, to też niedobrze.
Ale pewnie zostanie ten Thakker, nie będę pewnie wracał przesyłki; osłucham ją i sam ocenię, jak się sprawuje.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak przestałem się martwić i polubiłem gramofony ... czyli perypetie nowicjusza

#58

Post autor: Myszor »

Trzeba uważniej patrzeć przed zakupem. Nikt nie zabroni sprzedawcy żądać za towar więcej niż inny sklep.
Reg ma trochę racji. Winyle to studnia bez dna i dość drogie hobby. Po prostu tak jest.
Awatar użytkownika
spanish_inq
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2017, 13:41
Gramofon: Technics SL-QD33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przestałem się martwić i polubiłem gramofony ... czyli perypetie nowicjusza

#59

Post autor: spanish_inq »

Myszor pisze: Winyle to studnia bez dna i dość drogie hobby. Po prostu tak jest.
Zdążyłem już zauważyć, heh :)

A, i pewnie warto było np. zamiast tego Behringera PP400 kupić coś takiego?
http://allegro.pl/kenwood-ka-550d-wzmac ... 10162.html

K.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak przestałem się martwić i polubiłem gramofony ... czyli perypetie nowicjusza

#60

Post autor: Myszor »

Przede wszystkim uspokój się bo jesteś napalony jak bażant na stonkę.
Spokojnie. Starczy ci tej zabawy na lata :lol:
ODPOWIEDZ